Läbi aastate on septembris purjetatud pealinna avamerepurjetamise meistrivõistlusi. Kord on tulnud rasket rahet ja teinekord on saanud purjetada ka vananaiste suvises soojuses. Seekord kostitas ilmataat Kalevi Jahtklubi poolt koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga korraldatud võistluste esimesel päeval purjetajaid suvise soojuse ja sügisese seenevihmaga. Tuul puhus 4-5 m/s kagust. Pühapäevaks lubas ilmaprognoos esialgu tugevamat tuult ja kõvasti vihma. Õnneks andis madalrõhkkond purjetajatele armu ja nii seilati pühapäeval Tallinna lahel ideaalsetes purjetamisoludes: tuul puhus 7-8 m/s edelasuunast, päike paistis ja avapäeva kolmele sõidule lisandus veel kolm korralikku võistlussõitu. Tallinna meistrivõistlused on alati olnud meie avamerepurjetajate hooaja viimaseks tõsiseks mõõduvõtuks, kus need, kellel seni hästi läinud, otsivad kinnitust oma purjetamisoskuste kestmisele ja need, kellel seni selle hooaja auhinnakapis riiulil tühjus, püüavad pildile pääseda. Ühtlasi olid Tallinna meistrivõistlused eelviimaseks etapiks Kalevi Jahtklubi poolt korraldatavas avamerepurjetamise karikasarjas Seiko Cup.
Võistuste korraldajad eesotsas Toomas Sootsi ja Madis Ausmaniga tegid lentsivates tuulteoludes head tööd ja nii sai mõlemal võistluspäeval peetud 3 võistlussõitu. Lõpptulemuste arvestamisel läksid kirja 5 parimat tulemust kuuest sõidust.
Tore on tõdeda, et meie purjetajate tase on aasta-aastalt paranenud ja nii seilasid nädalavahetusel Tallinna avamerepurjetamise medalitele viimaste aastate maailma- ja Euroopa meistrid ning tiitlivõistluste medaliomanikud Forte, Premium, KatariinaII, Sugar2, rääkimata neil tiitlivõistlustel esikümnesse jõudnud paatkondadest. Tase oli ülikõva ja finiśis lahutasid parimaid üksnes sekundid.
ORC võistlusgrupis, kus seekord võistles kaasa 15 jahti, suutis läbi kahe võistluspäeva head käiku ja stabiilsust näidata tänavuste ORC Euroopa avamerepurjetamise meistrivõistluste hõbedameeskond Aivar Tuulbergi kaptenikäe all seilav KatariinaII. Üheski sõidus ei lepitud kehvema kohaga kui 2. ja sõiduvõite kogunes 3. Avapäeval kesiselt seilanud mullune EM-hõbe Premium suutis end koguda teisel võistluspäeval ja sai ühe teise koha kõrval kirja 2 esikohta ning tõusis seeläbi hõbemedalile. Kolmas koht ja pronksmedalid kuulusid sel aastal tunamullustele maailma- ja mullustele Euroopa meistritele jahil Forte. Sama palju punkte suutis kuuest arvesse läinud sõidust koguda ka tänavuse EM-regati pronksimeeskond Sugar2, kuid Fortele tagas poodiumikoha kõrgem positsioon üksikutes sõitudes.
LYS grupi suuremate jahtide konkurentsis oli sedapuhku 7 jahi seas suveräänne võitja Jaan Tiidemanni roolitud Blanca, kes tunnistas viies arvesse läinud sõidus üksnes võite. Teised poodiumikohad hõivasid Leila ja Vesileenu meeskonnad.
LYSi väiksemas grupis võistles 5 jahti ja siin oli võidukas jaht Viru, mida roolis Indrek Pikk. Virule kuulus kahe päeva peale 4 sõiduvõitu ja üks teine koht. Poodiumi madalamad astmed olid jahtide Iir ja Di Weiss meeskondade päralt.
Meie üha enam populaarsust koguv ja iga suvega suureneva Folkbootide laevastiku parimaks osutus 16 osaleva aluse seast jaht Trine, mille roolimeheks oli Kaido Areda. Trine meeskonna ülekaalu tunnistas lõpuprotokollis 3 sõiduvõitu ja 2 teist kohta. Kahe sõiduvõiduga järgnes hõbemedalimeeskond jahil Lind, pronksmedalid kuulusid folkboot Tee Cheele.
Tekst – Kalev Vapper
ORC (15 jahti)
- KatariinaII, kapten A. Tuulberg PJK 7 punkti
- Premium, kapten M.Sepp KJK 13 punkti
- Forte, kapten J.Jõgi KJK 22 punkti
LYS I grupp (7 jahti)
- Blanca, kapten J. Tiidemann KJK 5 punkti
- Leila, kapten P. Põldmaa KJK 7 punkti
- Vesileenu, kapten K. Timberg NJK 15 punkti
LYS II grupp (5 jahti)
- Viru, kapten I. Pikk KJK 6 punkti
- Iir, kapten P. Siniväli KJK 8 punkti
- Di Weiss, kapten E. Kilusk NJK 15 punkti
Folkboot (16 jahti)
- Trine, kapten K. Areda KJK 7 punkti
- Lind, kapten T. Riisalo KJK 10 punkti
- Tee Chee, kapten P. Välkmann KJK 16 punkti