Endiselt ei soovi tuuled pingelise tööpäeva lõpetuseks võistlejatele merel hõlpu anda ja sunnivad neid võidusõidu jooksul tegema vaimselt ja kindlasti ka füüsiliselt palju energiatnõudvaid sooritusi ja kiireid otsuseid. Vaprad kaptenid tõid seekord kõik jahid koos varustusega tervelt koju.

USS-KJK-2014-logo

Trotsides tuult ja Tallinna linna ummikuid kogunes sedasorti aktiivse puhkuse nautlejaid tänase kuuenda USS Security – Kalev Jahtklubi Kolmapäevaregati starti 31 meeskonda. Tuult oli stardis 10 m/s ja puhus edela – läänekaartest. Sestap saigi tänane distants sama, mis eelmisel korral: stardist vastutuule kursil Katariina W toodrini ja sealt allatuules stardiliini ühte otsa tähistanud märgini, mis tuli jätta vasakule ning seejärel ORC III  ja LYS grupid Pirita jõel asetsevasse finišisse, aga ORC I ja II grupid uuele ringile. Ikka nii, et suurtele pikem ja väiksematele lühem rada.

Peale võistlussõitu oodati, nagu alati, võistlejaid autasustamisele lipuväljakul. Karmid tuuled on võistluse käigus purjesportlastelt ilmselt kogu jõu võtnud, sest juba mitmendat korda jõuavad autasudele järele vaid vähesed.

6. USS Security – Kalev Jahtklubi sõidu parimad:

ORC I
I koht FORTE kapten Jaak Jõgi
II koht SUGAR 2 kapten Jaan Akermann
III koht OLYMPIC kapten Tiit Vihul

ORC II
I koht JAZZ kapten Risto Riim
II koht CHERIE kapten Ivar Aru
III koht BRIGITTA-X kapten Aleksandr Karboinov

ORC III
I koht BLANCA kapten Jaan Tiidemann
II koht VESILEENU kapten Kristo Timberg
III koht GEMMA kapten Margus Tammoja

LYS
I koht GRETA kapten Mikk Köösel
II koht SVEA kapten Hard Perk
III koht FRIDA kapten Andres Kõnd

ORC tulemused
LYS tulemused

Koondtulemused: ORC ; LYS

Tekst: Elle Bubert

Fotogalerii – autor: Greta Tooming