Laupäeval, 5. juunil purjetati pikkade traditsioonidega regatt TERRA FEMINARUM. Regatt sai alguse 1987. aastal jahi Venus kapten Toomas Kiiver’i initsiatiivil ja organiseerimisel. Sel aastal toimus ümber Naissaare regatt siis jub 34. korda!

Nii suurt osavõttu vähemalt viimase 15 aasta jooksul ei ole olnud – 44 jahti neljas grupis ja ca 240 purjetajat on väga muljetavaldav number: 31 jahti ORC gruppides ja 13 Folkbooti.

Ilm oli suviselt soe, kuid vähene tuul tõotas pikka sõitu ja eeldas purjetajatelt targalt valitud taktikat, kumbapidi ümber Naissaare purjetada. Esimene start anti kell 11.05 ning superilusa ja puhta stardi tegid ORC I ja II grupi 22 jahti! ORC III grupi jahid ja Folkboodid startisid vastavalt viieminutiliste vahedega 11.10 ja 11.15. Seekord võitsid need, kes valisid tiiru tegemiseks pärisuuna. Folkbootidel ja ORC III grupi jahtidel tuli ring ümber Naissaare teha võimalikult lühima distantsiga, seevastu ORC I ja II grupi jahid pidid enda ja saare vahele jätma ka Suurupi 3. poi.

Terra Feminarum - 05.06.2021 - © Gerli Tooming

Jaht Adelante esiplaanil – Terra Feminarum – 05.06.2021 – © Gerli Tooming

Enam kui seitsme tunni purjetamise järel olid esimesed jahid Pirita muulide vahel ja esimesena ületas finishiliini ORC I grupi jaht – Priit Tammemägi meeskond Premium Sailing Team kell 18:22:44. Ümberarvestatud tulemustes kuulus Premiumile ORC I grupi teine koht ja võit kuulus Sailing Team Adelante‘le, mille kapten Andrus Luht. Kolmas koht kuulub siin grupis meeskonnale Credit24 Sailing Team, mille kapteniks Eero Pank. ORC I grupis osales 10 jahti ja viimase jahi finish oli kell 21:14. Kahjuks jõudis üks jaht Piritale ka 2 minutit pärast ajalimiidi lõppemist ja finishi sulgumist.

Terra Feminarum 05-06-2021 © Piret Salmistu

Jaht Silva – Terra Feminarum 05-06-2021 © Piret Salmistu

ORC II grupis, kus osales 12 jahti, ületas esimesena finishiliini Jazz Sailing Team, mille roolis Sten Christian Taal, kuid Urmas Salu juhtimisel seilanud Silva sailing team võttis võidu olles ümberarvestatud tulemuste järgi kiireim jaht selles grupis. Kolmanda koha napsas siin kapten Jaan Niit juhtimisel jaht Calena. Selles grupis oli viimase jahi finish kell 21:34.

Terra Feminarum 05-06-2021 © Gerli Tooming

Jaht Vesileenu – Terra Feminarum 05-06-2021 © Gerli Tooming

ORC III grupis, kus võistles 9 jahti, võttis ülekaaluka võidu jaht Vesileenu, mille roolis Imre Marmor, edestades 45 minutiga teisele kohale sõitnud meeskonda OIXIO Sailing Team Tauno Telviku juhtimisel. Kolmanda aja sõitis välja Raigo Pajula juhtimisel jaht Merilane. ORC III grupi viimane jaht oli finishis 22:39.

Terra Feminarum 05-06-2021 © Gerli Tooming

Folkboot W-Lind – Terra Feminarum 05-06-2021 © Gerli Tooming

Folkbootide klassis, kus omavahel võttis mõõtu 12 jahti, purjetas esimesena üle finishiliini kell 22:18 folkboot W-Lind Vaiko Vooremaaga roolis, üheksa minutit hiljem finisheeris Saaremaa Merispordi Seltsi jaht Castor Kaarel Treiga roolis ning kohe nende kannul kolmandana Mikk Köösel koos pojaga jahil Jonna. Kolm folkbooti katkestas sõidu ning finish läks kinni viimase folkboodi järel kell 00:03.

Kõik tulemused 

ORC I ja II grupi tulemused kokku

Fotogalerii © Gerli Tooming & © Piret Salmistu

Lodetavasti oli jahtidel kaasas piisavalt provianti ja autasustamise osas sai õige otsus tehtud, et samale päevale seda jätta ei ole mõistlik. Oli ilus laupäev ja kindlasti on tiimidel palju muljetada oma pikast päevast merel.

Peatselt saab avaldatud ka KJK Avamerepurjetamise Karikasarja punktiseis pärast kahe etapi toimumist.

https://kjk.ee/kjk-avamerepurjetamise-karikasari-2021/

Järgmine etapp on Tallinna Meistrivõistlused lühirajal 4.-5. septembril – vahepeal on aga hulgaliselt teisi regatte, mida purjetada! Ilusat purjetamissuve!

Aitäh – Agnes Lill, Vladimir Stepanov, Gerli Tooming, Piret Ausman, Lauri Kurvits ja Piret Salmistu!

Tekst: Piret Salmistu