40. Spinnakeri regati teine võistluspäev algas vaikselt. Kella 11ks Piritale, Kalev Jahtklubisse kogunenud seitsme maa 218 noort purjetajat pidid tunnistama tuule puudumist ja peavõistlusjuht Viljar Sepp oli sunnitud heiskama edasilükkamise lipu, et oodata purjetamiseks sobivat tuult. Kella kahe  paiku pärastlõunal hakkas õhk liikuma ja mindi merele. Zoom8 klassis saadi pidada kaks sõitu, kuid rohkearvulise, kahes fliidis sõitva Optimist klassi saagiks jäi eile üks sõit. Zoom8 klassis jätkab lidrina Jakob Haud Rein Ottosoni Purjespordikoolist. Optimist klassis tõusis eestlaste parimana 11ndale kohale Angeliina Maria Isabel Õunap Pärnu Jahtklubist.

Suur suvi koos kõrgrõhkkonnaga on jõudnud Eestisse ja see mõjutab tugevalt ka tuuleolusid Tallinna lahel. Reedehommikune peegelsile meri hakkas virvendama alles kella ühe-kahe vahel pärastlõunal. Peavõistlusjuht Viljar Sepa sõnul jagus purjetamiseks vajalikku ühtlast vähemalt nelja sõlme kiirust tuult aga liiga lühikeseks ajaks ja nii saadi Zoom8 klassile pidada kaks võistlussõitu ja Optimist klassile üks.

RUS5085-GrihaKoval-40. Spinnakeri regatt 2016, Kalev Jahtklubi, Tallinn, Estonia - 30.06.-03.07.2016 - (c) Piret Salmistu-1496

RUS5085 – Griha Koval – 40. Spinnakeri regatt 2016, Kalev Jahtklubi, Tallinn, Estonia – 30.06.-03.07.2016 – (c) Piret Salmistu

Optimist klassis on pärast kahte kvalifikatsioonisõitu juhtimas kaks Venemaa purjetajat – eile sõidu võitnud Griha Koval (CSKA VMF) esimesel ja Matvei Lobanov Venemaal (Sailing Academy SPB) teisel kohal. Kolmandale kohale tõusis leedukas Rukas Strelciunas (BANGP8TYS). Eestlaste parimana sõitis eile välja kaheksanda tulemuse Angeliina Maria Isabel Õunap Pärnu Jahtklubist ja see tõstis ta üldkokkuvõttes 11. kohale. Kahekümnendal ja kahekümne esimesel kohal on vastavalt Aleksander Kuusik Rein Ottosoni Purjespordikoolist ja Hendrik Holtsmann Pärnu Jahtklubist.

EST65-Jakob Haud - 40. Spinnakeri regatt 2016, Kalev Jahtklubi, Tallinn, Estonia - 30.06.-03.07.2016 - (c) Piret Salmistu-1503

EST65 – Jakob Haud – 40. Spinnakeri regatt 2016, Kalev Jahtklubi, Tallinn, Estonia – 30.06.-03.07.2016 – (c) Piret Salmistu

Zoom8 klassis on pärast nelja võistlussõitu esikümnes kaks eestlast, seeriaga 1-2-3-1 on esikohal 2015.a Zoom8 MMi pronks, möödunud aasta Spinnakeri regati neljas Jakob Haud Rein Ottosoni Purjespordikoolist. Lucas Karlemo Soome klubist ESF on seeriaga 3-3-1-2 teisel kohal ja kolmandal kohal on Daniil Usachev Venemaalt (SpbSC) seeriaga 6-4-2-3. Seitsmendal kohal on Hugo Rasmus Vaino on Rein Ottosoni Purjespordikoolist ning Marcus Univer samast koolist on 11ndal kohal.

Reede õhtul ootas noori purjetajaid Tallinnas veel tore meelelahutus – kolm kahekordset bussi viisid noored Piritalt Tallinna linnaekskursioonile, mis kujunes väga vahvaks ja meeleolukaks.

Tänaseks on oodata palavat, kuid püsiva ja eelmiste päevadega võrreldes tugevama tuulega päeva, mis peaks võimaldama vähemalt kolme võistlussõidu pidamist.

40. Spinnakeri regati võistlussõidud algasid neljapäeval ja vältavad pühapäeva pärastlõunani. Regati lõpetamine ja noorte purjetajate autasustamine toimub pühapäeval, 3. juulil kella 17 paiku.

Regati õnnestumisele aitavad kaasa LHV, Reval Café, Helly Hansen ja Sportland,  Tallinna Linn, OtterBox, Postimees, Eesti Vabatahtlik Mere- ja Järvepääste, Auto Forte.

Regati koduleht www.kjk.ee/spinnaker2016

Regati kiiremad uudised Facebookis https://www.facebook.com/Spinnaker.Regatt/

Tekst: Piret Salmistu