Kalev Jahtklubis, Pirital neli päeva kestnud 40. Spinnakeri juubeliregatt, mis tõi Tallinnasse kokku purjetama regati ajaloo rekordarvu – 218 noort purjetajat seitsmest riigist, sai pühapäeval korraliku punkti. Viimane võistluspäev ei olnud enam kaugeltki nii suvine kui eelviimane päev, kuid päikesest olulisemaks peavad purjetajad tuule olemasolu, mida jagus pühapäeval piisavalt. Kolm viimast võistlussõitu segasid kaarte nii Optimistide kui ka Zoom8 klassis. Optimistide klassi võidu viib Soome Tommy Stenius klubist HSK ja Eesti parimana lõpetas Angeliina Maria Isabel Õunap Pärnu Jahtklubist regati kolmeteistkümnendal kohal. Zoom8 klassi ülinapi võidu, teise kohaga võrdse arvu punktidega viib Venemaale Daniil Usachev klubist SPbSC. Teiseks tuli möödunud aasta regati neljas ja 2015.a Zoom8 MMi pronks, suurema osa regatti juhtinud Jakob Haud Rein Ottosoni Purjespordikoolist.

Tommy Stenius Soome klubist HSK - 40. Spinnakeri regati võitja - foto Piret Salmistu

Tommy Stenius Soome klubist HSK – 40. Spinnakeri regati võitja – foto Piret Salmistu

Optimist klassis, kus osales kokku 171 noort purjetajat, peeti nelja päeva jooksul kokku viis kvalifikatsioonisõitu ning kolm finaalsõitu. Kolme päeva jooksul omavahel läbisõidetud eelsõitude tulemuste põhjal  kvalifitseeruti kuld- ja hõbelaevastikku. Kuldlaevastiku ehk regati üldvõit selguski alles regati viimasel päeval. Eelsõitude põhjal viimast päeva neljandalt kohalt alustanud Tommy Stenius Soomest (HSK) lisas viimasel päeval oma seeriasse esimese, teise ja kuuenda koha ning koguseeria 4-4-5-(10)-6-2-1-6 ja 28 punkti kindlustas Tommyle ka esikoha. Teise koha viib Venemaale Viktoria Liksanova (klubi CSKA VMF), kes oli ühtlasi parim ka tüdrukute arvestuses. Alustanud viimast võistluspäeva üheksandalt kohalt lisas ta oma punktisummasse esimese, kolmanda ja neljanda koha ning 37 punkti kokkuvõtteks tõstis ta suurepärasele teisele kohale. Ainsana säilitas viimasel päeval oma kolmanda koha Arkadiy Karmanov Venemaalt (klubi SA SPB), kes lisas viimase sõidu võiduga oma seeriasse kena punkti saades kogusummaks 41 punkti. Tüdrukute arvestuses sai teise koha Lilian Tanhuanpää Soome klubist HSK olles üldarvestuses üheteistkümnes. Eestlaste parimana regati kolmeteistkümnendana lõpetanud Angeliina Maria Isabel Õunap Pärnu Jahtklubist oli ühtlasi tüdrukute arvestuses kolmas. Eestlastest lõpetasid Optimist klassi kuldlaevastikus kokku 10 purjetajat.

Daniil Usachev Venemaalt klubist SPbS - 40. Spinnekri regati võitja - foto Piret Salmistu

Daniil Usachev Venemaalt klubist SPbS – 40. Spinnekri regati võitja – foto Piret Salmistu

Zoom8 klassis võistles Tallinnas 47 purjetajat. Neli päeva kestnud võistlus lõppes kümnese seeriaga, mida kaks esimest päeva juhtis Jakob Haud Rein Ottosoni Purjespordikoolist. Punkt-punkti heitlus poodiumikohtade pärast kestis siin klassis kuni regati lõpuni välja. Eriti tugevat külge näitas viimast võistluspäeva kolmandalt kohalt alustanud Daniil Usachev Venemaalt klubist SPbSC. Kaks sõiduvõitu ja üks viies koht andsid talle seeria kokkuvõtteks teise kohaga võrdse arvu 21 punkti, kuid ühe võrra rohkem teisi kohti andis Daniilile esikoha. Suurepärase teise koha sai siis Jakob Haud Rein Ottosoni Purjespordikoolist, kes lisas viimasel päeval oma seeriasse neljanda, teise ja i-täpina esikoha. Kolmandaks tuli viimast päeva esikohalt alustanud Lucas Karlemo Soome klubist ESF, kaotades teisele kohale kokkuvõttes viis punkti. Esikümnesse tulid Eesti purjetajate hulgast ka Hugo Rasmus Vaino Rein Ottosoni Purjespordikoolist kuuendana ning Marcus Univer samast koolist üheksandana.

Jakob Haud - foto Renè Allik

Jakob Haud – foto Renè Allik

40. Spinnakeri regati võistlussõidud algasid neljapäeval ja vältasid pühapäeva pärastlõunani. Regati lõpetamine ja noorte purjetajate autasustamine toimus pühapäeva, 3. juuli õhtul Kalev Jahtklubis, mille viisid läbi peavõistlusjuht Viljar Sepp, peasekretär Krista Liiv ja Kalev Jahtklubi kommodoor Kalev Vapper.

30. juunist – 3. juulini Kalev Jahtklubis peetud väärika verstapostini jõudnud 40. Spinnakeri regatt tõi Tallinnasse võistlema rekordarvu osavõtjaid – Optimist klassis 171 purjetajat ja Zoom8 klassis 47 purjetajat seitsmest riigist – Eestist, Soomest, Lätist, Leedust, Poolast, Valgevenest ja Venemaalt. 218 osavõtjaga on Spinnakeri regatt Eesti suurim svertpaatide võistlus. Regatti korraldas regati direktor Mart Meiel ja Eesti Optimist Klassi Liit koostöös ESS Kalev Jahtklubiga. 

Regati õnnestumisele aitasid kaasa LHV, Reval Café, Helly Hansen ja Sportland,  Tallinna Linn, OtterBox, LoodusInvest/Stiga, Postimees, Eesti Vabatahtlik Mere- ja Järvepääste, Auto Forte ja Raivo Kütt.

Regati koduleht ja tulemused www.kjk.ee/spinnaker2016
Regati fotod – autor Piret Salmistu https://www.facebook.com/Spinnaker.Regatt/photos/?tab=albums
Autasustamise fotod – autor Renè Allik https://www.facebook.com/Spinnaker.Regatt/photos/?tab=album&album_id=625925584238496
Regati uudised Facebookis https://www.facebook.com/Spinnaker.Regatt/

Tekst – Piret Salmistu

Spinnakeri-regati-sponsorite-logoriba