14543882_1434867363196634_5872159439220450982_o

Tänasel MARINEPOOL –Kalevi Jahtklubi Kolmapäevaregati neljandal sõidul jagus nii päikest kui stabiilset tuult võistlussõidu lõpuni. Konkurentsitihedale võistlusele elasid seekord kaasa ka MARINEPOOLi esindajad, kes huviga võistluskomitee paadilt toimuvat jälgisid. 54 purjelaeva viies erinevas arvestusgrupis said pärast ühte ülilennukat üldist valestarti „I“ lipuga maha rahustatud ja rajale saadetud. Tuul puhus läänest kiirusega 6-8 meetrit sekundis, mis andis võistlejatele keskmiselt tunni ja kümme minutit aega, et  paadist ja meeskonnast parim välja pigistada. Finiš oli vaatamata erineva pikkusega radadele väga tihe ja parandatud aeg jättis tulemustesse koha ja punktide jagamisi.

DSC_2559

Suuremad jahid seilasid täna õige kaugele – vastutuules mindi Paljassaare idatoodrile. ORC I grupp liikus sealt edasi allatuules Miiduranna vraki keratoodrile, edasi külgtuules Pirita ranna suunas, pool miili stardiliinist allpool asunud lisapoile ja siis krüssates finišisse. ORC II ja LYS I gruppide jahid purjetasid Paljassaarest märgile nr 3 ning lisapoi kaudu vastutuules finišisse. LYS II grupp ja Folkboodid läbisid raja, mis viis nad Katariina kai idapoist kollasesse märki number kolm ja sarnaselt teiste gruppidega, kui lisapoi Pirita ranna suunas oli paremale jäetud, krüssuots finišisse.

DSC_2592

Foto Aleksandr Abrosimov

Ilusad purjetamisilmad on jõudsasti kasvatanud kolmapäevasest seeriavõistlusest osavõtjate arvu, mille üle on siiras heameel. Klubiülem Rene Allik ootas pärast võistlust purjetajaid kaetud auhinnalauaga Kalevi Jahtklubi terrassil.

Tekst Elle Bubert        

Fotogalerii – Aleksandr Abrosimov

MARINEPOOL – Kalevi Jahtklubi Kolmapäevaregati 4. sõidu võitjad: 

ORC I
I koht OLYMPIC kapten Tiit Vihul
II koht KATARIINA II kapten Aivar Tuulberg
III koht EESTI MEEDIA SAILING TEAM kapten Sven Nuutmann

ORC II
I koht  CHERIE  kapten Ivar Aru
II koht VESIKAAR kapten Tanel Tamm
III koht MATILDA 3  kapten Koit Pauts

LYS I
I koht TESSA kapten Alar Ivanson
II koht FANATIC kapten Ain – Eke Jalasto
III koht DI WEISS kapten Erki Kilusk

LYS II
I koht  KARINA kapten Aleksei Žigadlo
II koht HEUSCHRECKE kapten Dmitri Bondarenko
III koht FAROZON kapten Maarja Kask

FOLKBOOT
I koht  MUINASJUTUKUNINGAS kapten Jaanus Nõgisto
II koht TRINE kapten Tõnis Piirsalu
III koht GRETA kapten Mikk Köösel

Tulemused