Pool tänavusest A. Le Coq Muhu Väina regatist on tänaseks selja taga. Santa Maria Ruhnu-Kõiguste etapp oli neljas kokku seitsmest nädalapikkuses seerias. Vahemerelised ilmaolud jätkuvad ja tuuled trikitavad. Kolmapäeva hommikul Ruhnu all reipalt puhunud tuult jätkus mõneks tunniks ja siis saabus tuulevaikus, mis segas kaarte hoolega venitades 33-miilise distantsi suurte jahtide gruppides enam kui kaheksale tunnile. Viimased jahid finišeerisid aga alles pärast kella ühtteist õhtul.  Õigeim strateegia valik ja fortuuna soosis tänaseid võitjaid, kelleks on Adelante, Amserv Toyota ST, Kvartet, Kaija ja Bacchus. 

 

ORC I grupis tõmbas tuulevaikusest finishi poole kurssi seades kõige pikema kõrre jaht Adelante Kalevi Jahtklubist Andrus Luhti juhtimisel, kes sõitis välja parima tulemuse pärast enam kui kaheksat tundi merel. Väga võrdsete aegadega, kaotust võitjale ca 15 minutit, said vastavalt teise ja kolmanda koha Priit Tammemägi meeskond jahil Premium ja Jaak Jõgi juhtimisel jaht Forte Kalevi Jahtklubist.

Jahi Premiumi kapten Priit Tammemägi: „Tänane sõit algas ilusti ca 7 m/s puhunud tuulega, saime ilusti minema ning esimese vastutuulemärgi võtsime esimesena, sealt märgist edasi olid suuremad jahid ees kõik koos, tuul püsis tükk aega stabiilne ja hakkas siis pisitasa vaikima, kuid oli stabiilne. Tundus, et jõuame üsna varakult finishisse, kuid siis kella nelja ajal juhtus see moment, kus miile finishi poole jäi vähemaks, kuid arvatav aeg finishini muutus aina pikemaks. Lõpuks tuli ka ennustatud tuulepööramine ja vaikimine. Sealt edasi läks suureks loteriiks, kus jahtide vöörid ja ahtrid olid kõik erinevates suundades, kuid mingisugune järjestus oli selleks ajaks juba ikka tekkinud. Meil õnnestus see viimane tuul leida ja jõudsime suhteliselt hästi finishisse (kl 18:08 toim).“

Juba mitmendat korda Muhu Väina regatil osalenud Ilmari Absetzi meeskond jahil Kind of Magic Soomest sõitis välja parima Cruiser divisjoni tulemuse.

Nelja etapi järel juhib ORC I grupis 10 punktiga täna neljanda tulemuse välja sõitnud jaht Matilda 4 Joachim Aschenbrenneriga roolis ja taktiku rollis Juss Ojala Jahtklubist Dago. Teisel kohal oleval Adelantel on kolmteist ja kolmandal kohal oleval Fortel kuusteist punkti.

 

ORC II grupis jagasid esikolmiku kohad omavahel jällegi samad jahid, kes poodiumil ka eelnevatel päevadel ning kes täidavad ka koondtulemuste praeguse esikolmiku. Tänase etapi võidu võttis Margus Žuravljovi juhtimisel Amserv Toyota Sailing Team Kalevi Jahtklubist, sõiduaega veidi enam kui kaheksa ja pool tundi.

„Kõigepealt tahame me tänada korraldajaid, kes meid siia Kõiguste sadamasse tõid. See on täiesti imeline koht ja me ei osanud seda üldse oodata,“ ütles Amserv Toyota ST kapten Margus Zuravljov imestust regati sadama üle jagades. „Kahtlustasime, et kui me ei saa esimesena esimest märki võtta, siis me tahame ülemist ringi sõita. See muutliku oluga distantsi lõpp oli eriti keeruline ja raske oli kindlasti kõigil – selle osa hästi ära sõitmine oli tänase edu võti. Meie meeskond tegi supertööd ja kogu meeskond oli väga tubli, et meil kõik toimiks,“ kiitis kapten Zuravljov.  Võistlust kommenteerides lisas taktik Juuso Roihu: „Meil oli plaan enne sõitu valmis, suutsime selle plaani ka ellu viia ja oleme lõpptulemusega äärmiselt rahul!“

Korrigeeritud ajas kolm minutit kaotust Amserv Toyotale andis teise koha jaht Sugarile Pärnu Jahtklubist, mille roolis Marjaliisa Umb. Aivar Tuulbergi meeskond jahil Katariina II Pärnu Jahtklubist sõitis välja kolmanda tulemuse, kaotust võitjale korrigeeritud ajas kuus ja pool minutit.

Parima tulemuse ORC II grupi Cruiser divisjonis tegi täna Jaan Tiidemanni juhtimisel jahi Mia meeskond Kalevi Jahtklubist, olles üldarvestuses kuues.

Üldarvestuses juhib viie punktiga Sugar, võrdselt kümne punktiga on teisel kohal Amserv Toyota ST ja kolmandal Katariina II.

 

ORC III grupis purjetas parima tulemuseni Vasilii Alekseevi meeskond jahil Kvartet Venemaalt, kes on tubli edumaaga konkurentide ees ka selle grupi liider pärast nelja etappi skoorides üheksa punkti. Teise koha saanud Jahtklubi Dago jaht Celia Rauno Pielbergiga roolis jäi Kvartetist maha napid kolmkümmend kaheksa sekundit. Vähem kui minuti jäi omakorda teisest kohast maha Margus Beljakovi juhtimisel jaht Liliann Saaremaa Merispordi Seltsist. Viimane hoiab hetkel viieteistkümne punktiga teist kohta selles grupis ja Celia on kolmas seitsmeteistkümne punktiga.

 

ORC IV grupis sõitis konkurentidele aja ette jaht Kaija Annika Malva juhtimisel Noblessneri Jahtklubist. Seni paar esikohta noppinud Tarmo Polli Black Bird Haapsalu Jahtklubist lõpetas selle etapi aga teise kohaga, talle järgnemas möödunud aasta regati selle grupi võitja Joel Kõiv jahil Julechka Toila Jahtklubist. Koondarvestuses jagavad esikolmiku kohti selles grupis Black Bird esimesel kohal kümne punktiga, Julechka teisel kohal üheksateistkümne punktiga ja kolmandal kohal on Oleg Egipte meeskond jahil Astrid Kalevi Jahtklubist.

 

Folkbootide klassis oli regati neljandal etapil võidukas Olev Oolupi meeskond jahil Bacchus Jahtklubist Dago. Kahe ja poole minutilise vahega võitja järel ületas finishiliini teisena jaht Linda Pertti Neero juhtimisel Kalevi Jahtklubist. Veidi vähem kui minuti hiljem finisheeris Argo Vooremaaga roolis Muinasjutukuningas Kalevi Jahtklubist. Koondarvestuse punktiseis on Folkbootidel väga pingeline. Võrdse arvu ehk kaheteistkümne punktiga on esikohal Muinasjutukuningas, teisel kohal Linda ja kolmandal kolmeteistkümne punktiga jaht Jonna Mikk Kööseliga roolis.

Neljapäeval, 15. juulil purjetatakse Kõiguste lähistel Heimon Kala Kõiguste ring ja õhtul toimub nii neljanda kui ka viienda etapi parimate autasustamine. Õhtul toimub regati After Sail pidu, mille lööb käima ansambel Köömes. Reede viib regati distants jahid Saaremaalt Hiiumaale Kärdla sadamasse, kus laupäeval purjetatakse regati viimane etapp ja toimub parimate autasustamine ja  regati lõpetamine.

Kõik tulemused http://muhuvain.ee/tulemused-1/tulemused-2021

Regati fotogaleriid https://www.flickr.com/photos/kalevi-jahtklubi/collections/72157719531276506/

Fotod © JanisSpurdzins.com

Regati kodulehekülg: http://muhuvain.ee/  ja 2021. a regati info http://muhuvain.ee/regatt2021
Regati Facebooki lehekülg – https://www.facebook.com/muhuvainaregatt/
Regati Instagram: https://www.instagram.com/muhuvainaregatt/
Jahtide liikumine võistlusrajal reaalajas (ja ka hilisemalt järelvaadatav) kõikide etappide kaupa: http://www.sportrec.eu/?page_id=671

Parimad palad, pildid ja uudised regatilt – Postimehe Muhu Väina regati blogi vahendusel

A. Le Coq Muhu Väina regatti korraldavad Kalevi Jahtklubi ja Pärnu Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.

Muhu Väina regati toetajad on A. Le Coq, Sportland, DSV Estonia, Volvo Trucks Estonia, Amserv/Toyota, Alexela, Pro Marine Trade, Alter Marine, Tactical Foodpack, Loodus Invest, Heimon Kala, Hiiumaa vald, Hiiumaa Sadamad, Santa Maria, Rahva Raamat, Pärnu linn, Sportity, Päästeliit, Postimees.

Lisainfo:
Agnes Lill
A. Le Coq 64. Muhu Väina regati direktor
Tel. 5667 7232, e-mail: agnes@muhuvain.ee

Piret Salmistu
A. Le Coq 64. Muhu Väina regati meediajuht
Tel. 507 7217, e-mail: piret.salmistu@gmail.com
http://muhuvain.ee/