Neljas võistluspäev Alexela avamerepurjetamise maailmameistrivõistlustel oli Eesti jahtidele taas edukas. Päev algas tuulevaikusega ja merel tuule ootamisega. Erinevalt eilsest päevast saadi stardikatseid alustada kella 2 ajal pärastlõunal Tallinna lahel, kus võistlesid C klassi jahid. Suurte ehk A ja B klassi jahtidel tuli Naissaare lähistel tuult oodata hoopis kauem ning B klassi tänane teine sõit lõppes alles kella 8 ajal õhtul. Et tänane päev oli C klassi jaoks viimaseks võimaluseks kvalifitseeruda kuldfliiti, siis oli võistluskomitee jaoks eriti oluline saada C  klassile peetud 3 võistlussõitu, mis pika päeva järel ka õnnestus.

A  klassi kaheksa jahi hulgas domineerivad jätkuvalt kolm parimat võistkonda, nende hulgas jagati kohti ja ka üks seni esikolmikusse mitte jõudnud jaht tuli võitjate ringi eilse päeva esimeses sõidus. Selle sõidu võitis Jani Lehti GP 42 Mercedes-Benz EQ POW Soomest, mis on tema senine parim tulemus, aidates tal tõusta kolmandale kohale edetabelis kahe Saksamaa jahist liidri, Tillmar Hanseni TP 52 OUTSIDERi ja ja Michael Berghorni Mills 45 Custom tüüpi jahi HALBTROCKEN 4.5 järele.

B klassis kolmapäevase võistluspäeva järel liidripositsioonil olnud jaht Olympic Tiit Vihuliga roolis võitis täna esimese lõhirajasõidu ja sai lisaks sellele kaks viiendat kohta. Teise, neljanda ja viienda koha saanud rumeenia lipu all sõitev jaht Essentia44 kapten Catalin Trandafiri juhtimisel tõusis kahe punktilise eduga Olympic ette liidriks. Aivar Tuulbergi meeskond jahil Katariina II jääb Olympicust maha vaid ühe punktiga, sõites täna välja kaks kolmandat ja ühe neljanda koha. Olympic on parim meeskond mitteprofessionaalide ehk Corinthian arvestuses.

C klassis tegi kuldse seeria täna kolm sõiduvõitu võtnud meeskond jahil Matilda 4 Juss Ojala juhtimisel. Seitsme punktiga on Matilda 4 ülekaalukas liider C klassis, kus esikümnes on tänase päeva järel kuus Eesti jahti ning teises kümnes veel kaheksa Eesti jahti. Võrdselt 12 punktiga on teisel ja kolmandal kohal mitmekordne Euroopa meister rootslaste Team Pro4U Patrik Forsgreni juhtimisel (seilse päeva kohad 6-2-1) ning kolmandal kohal on valitsev C klassi maailmameister Sugar 3 Sandro Montefuscoga roolis võites teise võistlussõidu ja saades lisaks ka teise ja kolmanda koha.

„Täna õnnestus meil purjetamine parimal võimalikul viisil üldse,“ ütles pärast võistluspäeva Matilda 4 kapten Juss Ojala. Me võitlesime iga sekundi eest ja valmistusime ka võistluseks hoolikalt. Saime täna tunda kõiki tingimusi kergetest tuultest kuni tugevamateni välja. Võtsime esimesena iga sõidu vastutuule märke ning kasvatasime sealt edasi vaid oma edumaad. See oli lihtsalt super meeskonnatöö, superstardid ja maagiline purjetamine. Meie motivatsioon on tõesti kõrge ja kolm tänast sõiduvõitu tõstsid meie valmisoleku võidelda veel kõrgemale tasemele, kuid millegi sellise järele me siia ju ka tulime,“ lausus Ojala rahulolevalt.

Alexela ORC World Championship 2021
August 6-14, 2021 – Inshore Races powered by Rotermann, August 12
Kalev Yacht Club, Tallinn, Estonia
©Alexela ORC Worlds 2021/ZGN
#orcworlds2021tallinn #poweredbyalexela #rotermann

C klassi Corinthian arvestuse liider on Team Pro4U ja teisel kohal on üldarvestuses kuuendal kohal olev Credit 24 Sailing Eero Pankiga roolis. 31 jahist koosnevas kuldfliidis jätkab reedel võistlust 18 Eesti jahti.

Reedel purjetatakse MMil ca 8-10 tundi kestev avameresõit algusega kell 10 hommikul.

Merel toimuvat saab kahel päeval minna ka merele vaatama. Pealtvaatajate laevad viivad huvilised Piritalt võistlusalale veel laupäeval 14. augustil. Laev väljub kell 11:30 Piritalt Olümpiatule platsi servas olevalt kailt. Palume kohal olla 15 minutit varem. Pardale pääseb vaid vaktsineerimise või negatiivset testitulemust kinnitava tõendiga. Pardal kommenteerivad võistlust Ants Väinsalu ja Lauri Väinsalu – mõlemad läbi ja lõhki purjetajad, kes kommenteerisid ka Tokyo Olümpiamängude purjetamisvõistlusi. Laeva opereerib Sunlines Cruises ja pileteid saab osta siit https://bron.sunlines.eu/?page=2&lng=et&item=11&date=08/11/2021

Jahtide liikumist saab reaalajas jälgida GPS-träkkimise abil, mida Karla Auto O.K. toel vahendab Sportrec https://www.orcworlds2021.com/live-tracking .

Videoproduktsiooni partner Telia jäädvustab sündmuse ja toob iga võistluspäeva kokkuvõtted Inspira telekanalis vaatajateni ajavahemikus 10.-14. augusti õhtul kell 20. Kokkuvõtteid saab online’is vaadata ka Postimees.ee kanalil.

Kogu programm on leitav MMi kodulehel https://www.orcworlds2021.com/schedule

Alexela ORC avamerepurjetamise maailmameistrivõistlusi toetavad lisaks Alexelale Tallinna linn, Kultuuriministeerium, Sportland, Saku, Alter Marine, Amserv Toyota, Forus, Rotermann City, Pantaenius, Tactical Foodpack, Karla Auto O.K., Deinhard, Telia, Inspira, Postimees ja OneSails. MMi korraldajad on Kalevi Jahtklubi, Pärnu Jahtklubi, Tallinna Jahtklubi, Eesti Jahtklubide Liit ja Tallinna Olümpiapurjespordikeskus.

MMi parim valik piltidest:
©Alexela ORC Worlds 2021 | ZGN
©Alexela ORC Worlds 2021 | Felix Diemer
©Alexela ORC Worlds 2021 | Janis Spurdzins
https://www.dropbox.com/sh/eravke1qy6igf4j/AABvD4cwA6aQ84gxpR7haeF2a?dl=0

Alexela ORC MMi veebileht https://www.orcworlds2021.com/
Facebook https://www.facebook.com/orcestonia
Instagram https://www.instagram.com/orcworlds2021tallinn/
Pildigaleriid  https://www.flickr.com/photos/kalevi-jahtklubi/albums

#alexela #orcworlds2021tallinn

Lisainfo:
Agnes Lill
Võistluse direktor
Alexela ORC avamerepurjetamise maailmameistrivõistlused
Tel: 5667 7232

Piret Salmistu
Võistluse info- ja meediajuht
Alexela ORC avamerepurjetamise maailmameistrivõistlused
Tel. 50 77217, e-mail: piret.salmistu@gmail.com