Taanis Kopenhaagenis on käimas avamerepurjetamise ORC maailmameistrivõistlused, kus B grupis on meie jaht Premium Mati Sepa juhtimisel kolmandal positsioonil ning C grupis Eesti jahtidest parimana Sugar 2 Jaan Akermanniga roolis viiendal kohal.

Kahe võistluspäevaga on peetud kokku neli sõitu – esimesel päeval toimus kiirusega 4-8 m/s puhunud tuules kolm rannikusõitu, teisel aga jõuti pärast pikalt kestnud tuulevaikust pärastlõunal saabunud 4-6 m/s puhunud põhjatuules pidada üks lühirajasõit.

5644223t1h04dd

Priit Tammemägi jaht Premium Kalev Jahtklubist, roolis Mati Sepp – foto Max Ranchi

Klassis B esimesel päeval kaks sõitu võitnud ja ühes teine olnud ning eilse sõidu kuuendana lõpetanud jaht Premiumi (KJK) meeskond Mati Sepa juhtimisel on kokkuvõttes asetunud praegu kolmandaks. Samas klassis on jaht Olympic (KJK), kus roolis Tiit Vihul, kaheksandal real, olles ühtlasi liidriks amatööride arvestuses. Reval Cafe Elisa (KJK) Eero Panki käe all on 20. kohal.

C klassis võitis jaht Sugar 2 (PJK) Jaan Akermanni juhtimisel eilse sõidu, avapäevast olid tiimil aga kirjas 5., 14. ja 3. tulemus. Kokkuvõttes on meeskond viiendal kohal. Juss Ojala roolitav Jazz (KJK) on hetkel kokku 8., Aivar Tuulbergi Katariina II (PJK) tiim 11., Minni (KJK) Andres Aaviku juhtimisel 17., Koit Pautsi käe all seilav Matilda 3 (HJK) 26., Viljar Sepa roolimisel võistlev Evelyn III (SMS/KJK) 29. ja Vesikaar (KJK) Tanel Tamme juhtimisel 38. positsioonil.

Klassis B juhib norrakate tiim jahil Santa (kapten Claus Landmark) ja C klassis hollandlaste Bachyachting Racing Team (kapten Jascha Bach).

Nii klassis B kui C võisteldakse kahes stardigrupis ning kvalifikatsiooniseeria lõppeb neil täna peetava avameresõiduga, mille järel selguvad finaalseeria sõitudeks kuld- ja hõbelaevastikesse pääsejad.

MM kestab laupäeva, 23. juulini.

MM-i kodulehekülg

Fotogaleriid