30.10.-1.11. toimus Itaalias maalilise Garda järve ääres 10. Halloween Cup, kus 612 osaleja seas astus võistlustulle ka 17 noort Optimisti Eestist.

Võistluse tase oli kõrge, kohal olid paljud Optimist klassi purjetamise maailma tipud. Regatil osalenud 482 juunior ehk põhiklassi võistlejat jagati nelja võistlusgruppi: punane, kollane, roheline ja sinine; U12 vanusegrupi 130 võistlejat võistles eraldi valges kadettide grupis.

Tuulise purjetamiskohana tuntud sügisene Garda näitas sportlastele aeg-ajalt ka oma päikselisemat poolt ning karmid kuni 13 m/sek puhangutega tuulised sõidud vaheldusid täieliku tuulevaikuse ja sooja päikesepaistega. Esimesel võistluspäeval saadi tuule vaibumise tõttu kirja vaid üks sõit kollasele grupile. Et võistlus ikka peetud saaks alustati kahel järgmisel päeval startidega kell 8:00, mistõttu pidid võistlejad juba varavalges jahtklubisse kogunema. Taskulambi valgel purjeid sättida oli nii mõnelegi noorsportlasele esmakordne kogemus.

Viimasel võistluspäeval jagati juunior purjetajad nelja kvalifikatsioonsõidu põhjal kuld-, hõbe-, pronks- ja smaragdgruppi. Nooremad purjetajad ehk U12 kadetid jätkasid sõitmist enda valges grupis.

Kuldgrupp on koht, kus saab konkureerida maailma parimate Optimisti sõitjatega ja selles grupis selgitatakse välja ka regati võitjad. Circolo Vela Torbole 10. Halloween Cupi võitis selle hooaja üks parimaid Optimisti purjetajaid, Eesti lastele nädal varem Sloveenias toimunud Halloween regatilt tuttav Sviatoslav Madonich Ukrainast. Teise koha saavutas Leedu lipu all seilav ja Garda järvel treeniv Erik Scheidt, kolmandaks tuli Wylder Smith USA-st.

Tüdrukute arvestuses võitis Victoria Demurtas (ITA), teiseks tuli Eesti laste suur lemmik, alati naeratav Olha Lubianska (UKR) ning kolmandaks Sofia Berteotti (ITA).

Eesti noortest kvalifitseerus sellesse parimasse 121 sõitjaga kuldgruppi Helena Lee Kangur KJK-st, Anna Altrov ROPK-ist ning Alexander Eberle KJK/Hapsal-ist. Nii Helenal kui Alexanderil lipsas sisse üks stardikaristus, mis nii tihedas konkurentsis mõjutas paraku oluliselt võistluse lõpptulemust. Parimate eestlaste tulemused suurregati üldarvestuses olid vastavalt:

73. Helena Lee Kangur KJK

95. Anna Altrov ROPK

96. Alexander Eberle KJK/Hapsal PSK

Hõbegrupi sõitjatest saavutasid Eesti lapsed järgmised tulemused:

48. Susanna Maria Jõgi, TJK (üldarvestuse 169.)

55. Jacob Putnik, SMS (üldarvestuse 176.)

105. Rahe Uudam, KJK/Hapsal (üldarvestuse 226.)

Pronksgrupis saavutasid meie lapsed järgmised kohad:

13. Elle Marie Kangur, KJK (üldarvestuse 256.)

Ellel õnnestus saada kaks stardikaristust, neist üks punase võistlusgrupi sõitjana sinise võistlusgrupi sõidus ja valel ajal stardialal mitte viibides. Kuidas selline asi võimalik oli, jäi paraku selgusetuks, sest sisseantud protest lükati kohtunike poolt tagasi.

15. Eva-Lotta Soomer, TJK (üldarvestuse 258.)

34. Tobias Kalle, SMS (üldarvestuse 277.)

67. Robert Kesküla, KJK/Hapsal (üldarvestuse 310.)

Emerald ehk smaragdgrupis olid Eesti laste tulemused järgmised:

31. Victoria Sophia Riikoja, TJK (üldarvestuse 394.)

36. Markus Karuse, TJK (üldarvestuse 399.)

44. Madis Bakler, KJK (üldarvestuse 407.)

Eraldi grupina seilanud U12 vanuseklassis tegid meie kadetid südikat sõitu ning saavutasid regatil 130 osaleja seas järgmised tulemused:

16. Jaco Putnik, SMS

17. Robert Matt, SMS

18. Mikk Bakler, KJK

40. Tormi Villiam Kütt, SMS

Sellised kohad teiste tugevate purjetamisriikide noorte eakaaslaste seas on väga tubli tulemus ja hoiame meie kadettidele pöialt edaspidiseks.

Meie noortele purjetajatele järjekordse suure kogemuse ning võistlusvõimaluse andnud etapp sai teoks tänu Eesti erinevate jahtklubide ja purjespordikoolide pingutusele, lapsi juhendanud ja nõustanud treeneritele ning pühendunud ja toetavatele lapsevanematele. Aitäh kõigile eelnimetatutele lastele arendavate tingimuste loomise ja nende arengu toetamise eest!