SEIKO-CUP-KJK-karikavõistlused-2016-263x97px

Laupäeval, 15. oktoobril toimus Kalev Jahtklubis hooaja viimane regatt – Lõpuvõistlus, mis oli 2016.a karikasarja viies ja viimane  etapp. See oli meeskondadele ka viimane võimalus karikasarja koondarvestusse punkte koguda. Vaatamata üsna kargele sügispäevale oli hooaja viimaseks regatiks Piritale tulnud suisa 38 jahi meeskonnad.

Kuigi tuuleennustus esialgu väga optimistlik ei olnud, oli keskpäevaks planeeritud esimese hoiatussignaali ajaks kagutuul jõudu kogunud ja puhus ca 4,5 m/s. See nõrgenes ca tunni kestnud sõidu käigus ja ei puhunud lõpuks tugevamini kui 3 – 3,5 m/s.

Jahid on Seiko Cup karikasarjas jagatud kolmeks – esimeses võistlusgrupis võtavad koos omavahel mõõtu rahvusvahelise ORC (Offshoe Racing Congress) mõõdukirja alusel võistlevad jahid, teise ja kolmanda koha jahtide arvestussüsteemiks on rohkem klubivõistlusteks kasutatav LYS süsteem.

14 jahti esimeses ehk ORC grupis tekitas korraliku konkurentsi. Starditi viimase grupina ja sõideti kokku kolm 0,8 miili pikkust ringi vastutuule-allatuule rajal. Võistlusrajal juhtus kindlasti nii mõndagi, kuid esimese vastutuule märgivõtu käigus ühe jahi külge jäänud märgi liikumine oli kindlasti situatsioon, mida oleks nii iga purjetaja kui võistlusametnik soovinud vältida.  Ca 40-50-minutilises mõõduvõtus oli kõige kiirem ja osavam Andres Laulu meeskond jahil My Car edestades 27 sekundiga neile järgnevat Aivar Tuulbergi meeskonda jahil Katariina II Pärnu Jahtklubist. Omakorda 14 sekundit kaotas Katariina II-le Priit Tammemägi meeskond jahil Premium. Lõpuvõistluse ORC grupi tulemused

Seiko Cup 2016 - Lõpuvõistlus - 15-10-2016 - Piret Salmistu

Seiko Cup 2016 – Lõpuvõistlus – 15-10-2016 – Piret Salmistu

Sellest kolmikust võttis aga karikasarja üldkokkuvõttes 54 punktiga  võidu Aivar Tuulbergi Katariina II, karikasarja teise koha punktid – 45,5, sai Jaak Jõgi juhtimisel Forte meeskond. Kolm punkti Fortele kaotas kolmandaks tulnud Ott Kikkase meeskond jahil Sugar 2 Pärnu Jahtklubist. Möödunud aasta karikasarja võitjale, jahile My Car kuulub sel aastal neljas koht. Karikasarja arvestuses kogus sel hooajal punkte kokku 23 jahti, neist kõigil viiel etapil osalesid My Car, Tanel Tamme meeskond jahil Vesikaar ja Margus Zuravljovi tiim Amserv Toyota Sailing team.

Teise, ehk suurte LYS grupi jahtidel tuli läbida ORC-grupi jahtidega sama rada. Siin oli Lõpuvõistlusel võidukas Jaan Tiidemanni juhitud Blanca, kes edestas teiseks tulnud Priit Põldmaa tiimi Leila pea pooleteist minutiga. Kolmanda poodiumikoha täitnud Kristo Timbergi Vesileenu kaotas Leilale omakorda ca kahe minutiga. Täpselt samas järjestuses lõppes teise grupi jaoks ka kogu 2016.a Seiko Cup  karikasari vastavalt punktidega Blanca 16, Leila 12 ja Vesileenu 12. Grupis osales hooaja jooksul kokku 14 jahti.
LYS gruppide Lõpuvõistluse tulemused

Väikeste LYS grupi jahtidel tuli läbida ühe ringi võrra lühem distants kui ORC ja suurte LYS grupi jahtidel. Esikolmiku kohad kuulusid siin folkbootidele. Poodiumi kõrgeimale astmele astus jahi Muinasjutukuningas meeskond, kus roolimeheks Julius Tarand. Teise kohas saanud Peeter Välkmanni meeskond Tee Chee kaotas võitjale ca 2,5 minutit, kellest 16 sekundi kaugusele jäi kolmanda koha saanud Priima, mille roolis Siim Ojaveer. Kõige arvukama osavõtjate arvuga kolmandas grupis, kus hooaja jooksul sai karikasarja arvestusse punktid kirja kokku 26 jahti, oli ka esikolmiku punktiseis kõige pingelisem. Sellist seisu, kus kõigil esikolmiku jahtidel on võrdne arv punkte, pole ammu näinud. Karikasarja juhendi kohaselt otsustas aga punktivõrdsuse korral paremusjärjestuse kahepäevaste Tallinna Meistrivõistluste tulemus. Selle kohaselt võttis karikasarja võidu Tiit Riisalo jaht Lind, teise koha sai  Mikk Kööseli Greta ja kolmanda koha Hard Perk’i Svea. Kõigist viiest etapist võtsid siin grupis osa Greta, Svea ja Erki Kiluski DiWeiss.