Ei laulu-tantsupeoliste ega ka Spinnakeri regatil osalevate noorte purjetajate vastu ei ole ilmataat sel nädalalõpul helde olnud. Täna jäeti liig madala temperatuuri tõttu ära noorte tantsupeo päevane etendus ning ka ikka veel liiga tugevasti puhuva tuule tõttu ei pääsenud Piritalt täna merele Optimist klassi hõbelaevastiku noored purjetajad. Optimist klassi kuldlaevastik ja Zoom8 purjetajad said aga hilisel pärastlõunal kaks võistlussõitu peetud, kuigi tuule tugevus just-just piiri peal. Nii Optimistide kui ka Zoom8 klassis tugevdasid oma liidrikohti vastavalt Vejas Strelciunas Leedust (Bangputys) ja Jakob Haud (Rein Ottosoni Purjespordikool R.O.PK) Eestist.

Eile tugevasti puhuma hakanud tuul ei olnud palju raugenud ka täna hommikuks. Kella 11ks plaanitud sõitude algus lükati esiotsa edasi neli tundi. Kella kahe paiku pärastlõunal oligi tuul veidi vaiksemaks jäänud, kuid vaid sedavõrd, et merele pääsesid kõigepealt Zoom8 klassi purjetajad ja siis Optimistide kvalifikatsioonisõitude põhjal selgunud kuldlaevastik. Hõbelaevastiku jaoks peeti olusid ikka liiga rasketeks ja neile saab võistlus loodetavasti jätkuma regati viimasel päeval. Kaks võistlussõitu sai peetud keskmiselt 10 m/s puhunud tuulega, mis puhangutoi paisus ka kuni12,5 m/s.

Zoom8 laevastik 41. Spinnakeri regatil - foto Aleksandr Abrosimov

Zoom8 laevastik 41. Spinnakeri regatil – foto Aleksandr Abrosimov

Zoom8 klassi 61 purjetajat alustasid tänast esimest võistlussõitu kella kolme paiku pärastlõunal. Kohe esimeses stardis tabas ebaõnn ühte Soome purjetajat, kelle purjekal murdus stardiprotseduuri ajal mast ja see sõit jäi tal katki, kuid järgmiseks sõiduks õnnestus mast taas korda ning tulemus kirja saada. Esimese päeva järel kolme võiduga kindlal liidripositsioonil olev Jakob Haud (R.O.PK) kindlustas seda kohta veelgi võites ka täna mõlemad võistlussõidud. Jakobil on nüüd tulemuste seeriaks (1)-1-1-1-1 ja kokku 4 punkti, sest pärast viiendat sõitu läks mahaarvamisele halvima sõidu tulemus, mis Jakobil samuti esimese koha punkt. Ka teist kohta hoiab endiselt  Kirill Smolkov Venemaalt (ALTAIR Sailing Team), kelle tänased skoorid 13 ja 14 ning kokku 25 punkti. Vaid punktiga jääb maha esimese päeva järgselt 29ndalt kohalt kolmandaks hõpanud Dario Deniz Ergün Türgist (Fenerbache Dogus Sailing Club) olles täna mõlemas sõidus Jakobi järel teine. Liis Annus (R.O.PK), kes möödunud aastal regati 12ndana lõpetas, on praegu parima Eesti tüdrukuna kaheksandal kohal (täna 14-10). Eestlasi võistleb Zoom8 klassis 29.

Jakob Haud (ROPK) - Zoom8 klassi liider pärast esimest võistluspäeva Spinnakeri regatil - foto Aleksandr Abrosimov

Jakob Haud (ROPK) – Zoom8 klassi liider pärast esimest võistluspäeva Spinnakeri regatil – foto Aleksandr Abrosimov

Tuelmused

Optimistid 41. Spinnakeri regatil - foto Aleksandr Abrosimov

Optimistid 41. Spinnakeri regatil – foto Aleksandr Abrosimov

Optimist klassi kuldlaevastik sai merele Zoom8 klassist ca tunni jagu hiljem. Kuldlaevastiku tugevat taset näitas kindlasti ka see, et stardid olid teravamad ning üks kord tuli võistluskomiteel valestardi tõttu sõit uuesti startida. Esimeses sõidus näitas parimat kiirust Läti purjetaja Eduards Plavins (RYC), kellel pärast teise tänase sõidu viiendat kohta õnnestus tõusta esimese päeva neljandalt kohalt kolmandaks. Stabiilset sõitu tegi Kim Oskar Godenhjelm Soomest (HSK), kes kahe kolmanda kohaga tänastest sõitudest säilitas oma teise poodiumikoha. Liidripositsiooni ei andnud käest täna esimeses sõidus viienda tulemuse ja teise sõidu võitnud Vejas Strelciunas Leedust (Bangputys).  Kuna pärast viienda sõidu toimumist läheb üks halvim sõit mahaarvamisele, siis liidril on seerias nüüd vaid neli esikohta. Eesti purjetajate parimana on kaheksandal kohal Angeliina Maria Isabel Õunap Pärnu Jahtklubist, saades täna kirja kaks neljanda koha tulemust.

Tulemused

29. juunist – 2. juulini Pirital Kalevi Jahtklubisjuba 41. korda toimuval, eelkõige Optimist klassi purjetajatele mõeldud Spinnakeri regatil on teise klassina võistlemas Zoom8 purjetajad.  Igal aastal üha enam populaarsust võitev regatt on taas jõudnud uue rekordarvu osavõtjateni. 229 noort purjetajat, kellest 168 Optimistil ja 61 Zoom8-l, esindavad Soomet, Rootsit, Venemaad, Valgevenet, Lätit, Leedut, Türgit ja Eestit. Ka osavõtvate riikide arv on tänavu suurem kui kunagi varem. Regati korraldab Eesti Optimist Klassi Liit koostöös Kalevi Jahtklubiga.

Viimase võistluspäeva esimene hoiatussignaal on plaanis pühapäeval kell 11 hommikul.

Regati õnnestumisele aitavad kaasa LHV, Reval Café, Helly Hansen ja Sportland,  Stillabunt, Tallink, Smarta, Tallinna Vabatahtlik Merepääste – Tallinn SAR ja Auto Forte.

Tekst: Piret Salmistu

Regati koduleht

Regati kiiremad uudised Facebookis