Eesti poisid U16 poiste kategoorias kolmikvõit: 1. Marlon Münt, 2. Alex Berg, 3. Mikk Bakler

Eesti optimistisõitjad võtsid osa 2.-5. mail Leedus Drevernas toimunud Leedu EM koondise valikvõistlusest LOJKBA Taure 2024.

Kalevi Jahtklubi esindasid regatil Robert Kesküla (Hapsal Purjespordikool), Mikk Bakler ja Alexander Berg ning Tilgu Sadama Jahtklubi (TSJK) Marlon Münt, Marleen Poolamets, Brigitta Vilo ja Mirtel Eensalu. Gruppi juhendas võistlustel treener Imre Taveter (KJK). Puhusid keskmised ning vaiksemad tuuled. Märgatavat mõju avaldas Nemunase jõe deltast avamere poole suunduv tugev hoovus. Ilm oli suviselt soe ning päikseline.

45. paadi konkurentsis võttis nii üldvõidu kui U12 klassi võidu vaid 10 aastane (!) Läti poiss Janis Verners. Ka meie optimistid tegid häid sõite. Kõik meie poisid mahtusid esikümnesse:

4. Marlon Münt (TSJK)

5. Alex Berg (KJK)

7. Mikk Bakler (KJK)

9. Robert Kesküla (KJK/Hapsal PSK)

“Kuri treener” Imre Taveter Dreverna 2024

Kuna vanuseklasside ning poiste/tüdrukute arvestusi peeti eraldi, saavutasid Eesti poisid U16 poiste kategoorias koguni kolmikvõidu: 1. Marlon Münt, 2. Alex Berg, 3. Mikk Bakler

Ka Eesti tüdrukud näitasid sisukat purjetamist. Nende saavutatud kohad võistlusel olid järgmised:  18. Marleen Poolamets, 21. Brigitta Vilo, 32 Mirtel Eensalu (kõik TSJK).

Võistlus oli heaks ning vajalikuks harjutuseks juba mai lõpus algavale Eesti karikavõistluste sarjale. Ja kui kõik ei läinudki Leedus alati nii nagu oleks parimas versioonis minna võinud, siis on siinkohal sobilik tsiteerida Lennart Meri ütlust: “Olukord on sitt, kuid see on meie tuleviku väetis.”

Tulemuste link: https://drive.google.com/file/d/15jFa95rwkHJxOy_RL0FdzJ8x1b1JM5um/view?usp=sharing

LOJKBA Taure 2024 TULEMUSED

Marlon Münt

Robert Kesküla

Mikk Bakler

Brigitta Vilo

KJK-TSJK ühisvõistkond tähistab Leedus edukat regatti pidusöögiga: vasakult Brigitta Vilo, Mirtel Eensalu, Marleen Poolamets, Alex Berg, Mikk Bakler, Robert Kesküla, Marlon Münt