11. august 2016 – Tallinn, Eesti – Kolmas võistluspäev Kalev Jahtklubis Tallinnas toimuvatel Laser Radial klassi noorte Euroopa Meistrivõistlustel ei olnud kerge ei purjetajatele ega korraldajatele. Tuulesuuna muutus just pärast tänast esimese sõidu starti sundis alustatud võistlussõitu katkestama ja uus start saadi anda alles kahe tunni pärast. Siiski saadi peetud kaks võistlussõitu ja poiste arvestuses selgus ka paremusjärjestus finaalsõitudeks kuld- ja hõbefliitides. Liidritena jätkavad Carolina Albano Itaaliast ja Daniil Krutskikh Venemaalt.

Laser Radial Noorte Euroopa Meistrivõistlused 2016 - 11.08.2016 - foto Alberto Sanchez

Laser Radial Noorte Euroopa Meistrivõistlused 2016 – 11.08.2016 – foto Alberto Sanchez

Et kindlalt öelda, milline on ilm ja tuuleolud, saab vaid ise reaalset olukorda nähes. Tänane ilmaennustus lubas maksimaalselt 14-16 sõlme tuult, kuid reaalsuses oli tuult Tallinna lahel rohkem ja puhangud ulatusid 18-20 sõlmeni. Tänane päev tõi kaasa ka paari masti murdumise, väiksemaid materiaalosa katkemisi on ette tulnud ka varasematel päevadel. Peavõitlusjuht Viljar Sepp ütles et pikk päev merel nõuab kannatust nii purjetajatelt kui ka võistlusametnikelt.„Võistlusrada vastas tiitlivõistluste nõuetele ja see tegi rajal purjetamise ajaks keskmiselt 55-60 minutit. Võistlus ise muutub päev päevalt tugevamaks, sest võideldakse rohkem oma positsioonide pärast stardiliinil ja kohtade pärast tulemustes, mille tagajärjel tekib ka rohkem valestarte – nii ka täna. Kella 11 ajal starditud võistlussõit tuli täna aga katkestada, kuna tuul muutis enam kui 50 kraadi suunda ja samal rajal polnud võimalik enam purjetada. Tuule õigekskeeramist oodati merel enam kui tund aega ja uuesti saadi startida alles pärast kella ühte pärastlõunal. Pärast seda sujus merel kõik aga ootuspäraselt, kuid päeva tegid pikaks purjetajate omavahelised protestid kaldal ja tulemuste korrastamised, kuna mõned võistlejad olid suures ärevuses purjetanud sõidud vales fliidis ja said seetõttu kirja halvad tulemused.“

Daniil Krutskikh RUS205092 - Laser Radial Noorte Euroopa Meistrivõistlused 2016 - 11.08.2016 - foto Alberto Sanchez

Daniil Krutskikh RUS205092 – Laser Radial Noorte Euroopa Meistrivõistlused 2016 – 11.08.2016 – foto Alberto Sanchez

Poiste arvestuses jätkas kolmandas, ehk tänases esimeses sõidus purjetamist eilse päeva liider Daniil Krutskikh Venemaalt, saades teise koha. Päeva teises sõidus sattus ta aga ebasoodsale positsioonile ja sealt ei õnnestunud tal kõrgemale kui 21. kohale purjetada. Kuna pärast neljandat võistlussõitu läheb aga halvim tulemus seeriast mahaarvamisele, jäi Daniili koguskooriks 4 punkti ja liidripositsioon ühepunktilise eduga Liam Glynni ees Iirimaalt, kellel sõitude seeriaks 70-1-1-3. Eilse päeva kolmas Daniel Whiteley Inglismaalt lõpetas samal positsioonil ka tänase päeva koguseeriaga 2-5-2-(17).

Noor Daniil Krutskikh võitis alles paar nädalat tagasi Laser Radiali noorte MMi ja on purjetanud ka Tallinnas. “Võistlesin siin 2013.a Spinnakeri regatil Optimistil ja olin siis 147 purjetaja hulgas 16. kohal. Olen tänulik oma treenerist isale, kes on andnud mulle suurepärast nõu ja õpetanud mind väga hästi hakkama saada tugevas tuules. Loodan, et saan sama hästi hakkama ka järgnevatel päevadel.”

Eesti noormeestest on kõrgeimal 37. positsioonil pärast kahte võistluspäeva Tavo Annus Rein Ottosoni Purjespordikoolist, olles ka ainus kuldfliiti jõudnud Eesti purjetaja.

U-17 arvestuses on liidrikoht samuti Daniil Krutskikhi käes ja teisel kohal on Nooa Laukkanen Soomest ning kolmandal Milo Gill-Taylor Inglismaalt.

Carolina Albano ITA210760 - Neidude arvestuse liider - Laser Radial Noorte Euroopa Meistrivõistlused 2016 - 11.08.2016 - foto Alberto Sanchez

Carolina Albano ITA210760 – Neidude arvestuse liider – Laser Radial Noorte Euroopa Meistrivõistlused 2016 – 11.08.2016 – foto Alberto Sanchez

Neidude hulgas jätkas väga stabiilset seeriat Carolina Albano Itaaliast, kelle sõnul stabiilsus tagabki edu kõrges konkurentsis. Carolina ütles, et nii nagu eile, olid ka täna tuuled väga muutlikud ja puhangud olid kohati päris tugevad. “Purjetamine ei olnud täna üldse lihtne nendes muutlikes oludes, kuid mul õnnestus jätkata seeriat stabiilsete kohtadega saades kahe päeva peale kokku kaks esimest ja kaks neljandat kohta, lisaks ühe sõidu mahaarvamine – püsimise tippkonkurentsis tagab stabiilne ja ühtlane tulemuste seeria.”

Tänaste esimese ja kolmanda kohaga tõusis Carolina järel esikolmikusse Hannah Anderssohn Saksamaalt, kellel on nüüd võrdne arv punkte eile teisel kohal lõpetanud Louise Cerveraga Prantusmaalt (täna 5-2). Vaid kaks punkti jääb maha eilse päeva kolmas Aoife Hopkins Iirimaalt (6-4). Maris Seersant Tallinna Jahtklubist jätkab tublilt ühtlast seeriat fliisi keskosas. Täna sai ta kirja 17. ja 30. tulemuse ning on hetkel 23ndal positsioonil 48 võistleja hulgas.

Maris Seersant EST190609, Tallinna Jahtklubi - Laser Radial Noorte Euroopa Meistrivõistlused 2016 - 11.08.2016 - foto Alberto Sanchez

Maris Seersant EST190609, Tallinna Jahtklubi – Laser Radial Noorte Euroopa Meistrivõistlused 2016 – 11.08.2016 – foto Alberto Sanchez

U-17 arvestuses  on üldtulemustes kuuendal kohal  Laura Schewe Saksamaalt (2-8-(11)-7), teisel kohal Valeriya Lomatchenko Venemaalt (7-11-3-(18), üldarvestuses 8.) ja kolmandal Sara Ehrnrooth Soomest (10-(17)-12-15, üldarvestuses 11.).

Reedest alates purjetavad noormehed siis vastavalt eelsõitude tulemustele kuld- ja hõbelaevastikus – kummaski vastavalt 69 purjetajat. Neiud jätkavad aga ühes fliidis sõitusid kuni pühapäevani.

Poiste kuldfliidi võistlussõite on võimalik jälgida ka GPS tracking’u abil, mis on leitav SportRec lehel. Võistlussõidud algavad reedel kell 11.

Laser_banner

Tulemused
3. päeva fotod – Alberto Sanchez (Hispaania) ja Berit Hainoja (Eesti)

7.-14. augustil toimuvate 2016 Laser Radial Noorte Euroopa Meistrivõistluste korraldaja on Kalev Jahtklubi koos Eesti Jahtklubide Liidu ja Euroopa Laser Klassi Assotsiatsiooniga (EurILCA). Võistluste toetajad on Tallinna Linn, Kultuuriministeerium, Postimees/Eesti Meedia, Helly Hansen/Sportland, Isostar, Tallinna Vesi, Balbiino,  Eesti Vabatahtlik Mere- ja Järvepääste.

Võistluste kodulehekülg http://www.euroradialyouth2016.com/
Euroopa Laser Klassi Assotsiatsiooni (EurILCA) kodulehekülg  http://www.eurilca.eu/
Võistluste Facebooki lehekülg  https://www.facebook.com/euroradialyouth2016/
Võistluste Instagram https://www.instagram.com/euroradialyouth2016/
Purjetamine Postimehe portaalis http://purjetamine.postimees.ee/v2/

Lisainformatsioon:

Indrek Ilves
Regati direktor
E-post: indrek@kjk.ee
Telefon: +372 505 2526
www.kjk.ee

Renè Allik
Kalev Jahtklubi
E-post: renè@kjk.ee
Telefon: +372 523 3308
www.kjk.ee

Piret Salmistu
Info- ja meediajuht
Kalev Jahtklubi
E-post: piret.salmistu@gmail.com
Telefon: +372 507 7217