Head klubikaaslased

Meie ridu on taas tabanud saatuse ränk löök – eile 10. oktoobril lahkus meie hulgast hea sõber ja purjetamiskaaslane Jaak Unnuk.
Jaak Unnuk sündis 16. mail 1955. aastal. Oma mitmekülgsed oskused ja teadmised omandas Jaak Tallinna Linna 10. Kutsekoolis.
Purjetamise ja jääpurjetamisega alustas Jaak 1968. aastal. Suurem osa tema kiindumusest kuulus Monotüüp-XV klassi jääpurjetamisele. Koos Sulev Küünarpuu, Ants Raua ja teiste “mono” meestega oli Jaagul samuti oluline roll selle klassi rahvusvahelise maine taastamisel. Suure töö tulemusena toimusid 1993. aastal esimesed Euroopa Meistrivõistlused ning veel suurem oli rõõm kui koos S. Küünarpuuga võideti meistritiitel. Palju medaleid kogunes Jaagule ka Eesti ja toonase NL tiitlivõistlustelt.
Lisaks oli Jaak aktiivselt tegus igas klubi ja merega seotud ettevõtmises. Tubli töö koos sõpradega tegi Jaak vana kalatraali ümberehitamisega Rock Cityks. Tore tulemus andis innustust mitmetele teistelegi. Jaak osales aktiivselt ka Draakon klassi taastamisel. Klubi igapäeva elus oli Jaak alati abiks. Kui vaja, pani käed külge, kui vaja, toetas materiaalselt. Kõige selle kõrvalt jätkus Jaagul jõudu ka tänaseni edukalt tegutseva OÜ Jakari Marine loomiseks ja juhtimiseks.
Peale aktiivsest jääl võistlemisest taandumist leidis ta uue tegevuse mootorite vallas. Jaagu tsikli rataste all on kulunud tuhandeid kilomeetreid Euroopa teid.
Aga ennekõike oli Jaak alati rõõmsameelne, heatahtlik ja mõnusa huumoriga tore SÕBER.
Sellisena jääb teda mälestama kogu meie klubi.

Jaak Unnuki ärasaatmine toimub neljapäeval 17. oktoobril kell 13.00 Tallinna Metsakalmistu kabelis. Lilli ja pärgi palume mitte tuua.

Enne Jaak Unnuki matust, neljapäeval 17. oktoobril orienteeruvalt kell 12.00, sõidab matuseauto kirstuga jahtklubi juurde. Matuseauto jääb mõneks ajaks peahoone ette ja samal ajal helistatakse lahkunu mälestuseks jahtklubi kella.

Oleks ilus, kui jahtklubi liikmed ja teised, kes lahkunule enne matusetseremooniat soovivad austust avaldada kohas, mis oli Jaak Unnukile elus oluline, koguneksid selleks ajaks samuti jahtklubi juurde, kust siis liigutakse koos matuseautoga kalmistule edasi.