40. Kuldseekli regatt Taavi Oru mälestuseks

Legendaarne Kuldseekli regatt tuleb taas! Eesti vanima laste purjetamisvõistluse ajalugu ulatub aastasse 1966 ning sellest on aastate jooksul osa võtnud pea kõik tänased purjetajad ja purjetamistreenerid. Regatt on pühendatud Eestis Optimist klassis purjetamisele aluse pannud ja Kuldseekli regati võistlusformaadi välja mõelnud Kalevi Jahtklubi purjetamistreener Taavi Oru mälestusele.

Kuldseekli regatt on igakevadine põnev mõõduvõtt Optimist ja Zoom8 klassi purjetajatele. Põnevaks teeb võistluse mitmevõistluse formaat, kus lisaks purjetamisele tuleb joosta murdmaa rajal ning ujuda 50m basseinis. 

Kuldseekli regati võitjale Optimist klassis antakse üle rändkarikas. Samuti pälvivad rändauhinna kiireim jooksja ja ujuja ning parim purjetaja ja klubi. Seejuures on klubide rändkarikas säilinud originaalina selle esimesest välja andmise aastast 1966.

40. Kuldseekli regatt Taavi Oru mälestuseks toimub 20.–22. maini Tallinnas Pirital.

Soodushinnaga regsitreerimine kehtib veel ka teisipäeval, 17.mail 2022.

REGISTREERI SIIN: https://www.manage2sail.com/en-US/event/kuldseekel#!/classes

Foto: Foto on teh​tud 80ndate lõpul, plakat 1990 ehk 32 aastat tagasi. Üks tähelepanek. Eesti spordi biograafilises leksikonis (ESBL) on Taavi Oru kohta märgitud, et töötas 1964–75 Tallinna Jahtklubis noortetreenerina. Taavi Org oli treener siiski Kalevi Jahtklubis. Tallinna Jahtklubi taasloodi alles aastal 1988.