9.-11. juunini toimusid Kalevi Jahtklubis Melges 24 klassi Eesti Meistrivõistlused, kus osales neli meeskonda Eestist ja kaks Soomest. Kolm võistluspäeva pakkusid põnevust ja pinget kuni võistluse viimaste minutiteni.  Esimesel päeval peetud kahe sõidu kokkuvõttes oli seis väga põnev, kui juhtimas oli teise kohaga võrdsete punktidega Jaak Jõgi roolimisel Freddy tiim, kus meeskonnas endise Rock City tiimiliikmed Martin Müür, Indrek Ulla, Lauri Kärner ja Triin Sarapuu. Teist kohta jagati sel hetkel Peter Šaraškini Zuxu meeskonnaga.

Fredy tiim Jaak Jõgi roolimisel, kus meeskonnas endise Rock City tiimiliikmed Martin Müür, Indrek Ulla, Lauri Kärner ja Triin Sarapuu - foto Gerli Tooming

Fredy tiim Jaak Jõgi roolimisel, kus meeskonnas endise Rock City tiimiliikmed Martin Müür, Indrek Ulla, Lauri Kärner ja Triin Sarapuu – foto Gerli Tooming

Kui laupäeva hommikul tundus ilmateate järgi purjetamine Tallinna lahel pea võimatu missioon olevat, siis nii see siiski polnud. Esimene start Melges 24 Eesti Meistrivõistluste teisel päeval sai antud küll 30 minutit plaanitust hiljem, kuid 11.30st alates oli tuult püsivalt 5 ja 6 sõlme vahel ning 4 sõitu sai reipas tempos peetud. Pärast viit peetud sõitu ja ühe halvima sõidu mahaviset asus juhtima Lenny ühe punktiga Zuxu ees, kes edastas viie puntiga kolmandal kohal olevat Jan Mattson/Staffan Lindbergi meeskonda Mimosa Soomest.

Melges 24 Eesti Meistrivõistlused 2017 - Foto - Piret Salmistu

Melges 24 Eesti Meistrivõistlused 2017 – Foto – Piret Salmistu

Melges 24 Eesti Meistrivõistluste kolmas päev pakkus kõike – tuulevaikust ja päikesepaistet, mõõdukat ja ka reipamat purjetuult ning vihma. Päev algas kaldal tuule ootamisega. Kella 11 ajal oli tuul endiselt nõrk, kuid piisav sõidu alustamiseks. 6 sõlme loodetuult vaikis aga sõidu jooksul veidi ja sõit lõpetati lühendamisega alumises märgus. Kogu sõidu liider olnud Peter Šaraškini Zuxu võttis sõiduvõidu ja asus võrdsete punktidega liidrikohale Lenny ees.

ZUXU tiim koosseisus Peter Šaraskin, Paavo Pettai, Kalev Tanner, Karl Kolk ja Mattias Kangur - foto: Gerli Tooming

ZUXU tiim koosseisus Peter Šaraskin, Paavo Pettai, Kalev Tanner, Karl Kolk ja Mattias Kangur – foto: Gerli Tooming

Viimaseks võistlussõiduks 13-sõlmeseks paisunud ja läände keeranud tuul pakkus purjetajatele teistsuguseid tingimusi kui kogu eelneva kaheksa sõidu ajal. See sõit sai otsustavaks ka Eesti meistritiitli kohalt. Enne viimast sõitu hoidis ühepunktilise eduga liidrikohta Peter Šaraskini Zuxu Tõnu Tõniste Lenny ees. Lenny sai viimasest sõidust aga napi võidu Zuxu ees ja siis oli nii Lennyl kui Zuxul võrdne arv punkte ja täpselt samad kohad kogu võistlusseeria jooksul. Reeglite järgi võidab punktivõrdsuse korral aga viimasena võidu saanud tiim – nii ongi LENNY meeskond koosseisus Tõnu Tõniste, Toomas Tõniste, Andres Rohtla, Tammo Otsasoo ja Maiki Saaring 2017 Melges 24 Eesti meistrid – ja seda juba kaheksandat korda.

Lenny meeskond koosseisus Tõnu Tõniste, Toomas Tõniste, Andres Rohtla, Tammo Otsasoo ja Maiki Saaring 2017 Melges 24 Eesti meistrid - foto Gerli Tooming

Lenny meeskond koosseisus Tõnu Tõniste, Toomas Tõniste, Andres Rohtla, Tammo Otsasoo ja Maiki Saaring 2017 Melges 24 Eesti meistrid – foto Gerli Tooming

Ülimalt tasavägises võistluses said Eesti MV hõbemedalid ZUXU tiim koosseisus Peter Šaraskin, Paavo Pettai, Kalev Tanner, Karl Kolk ja Mattias Kangur. Samuti väga tasavägise duelli kolmanda koha peale lõppvaatuseks kujunes viimane sõit ning Eesti MV pronksmedalid viis Soome Jan Mattssoni tiim Mimosa Espoost, edestades napilt Jaak Jõgi meeskonda.

Jan Mattson/Staffan Lindbergi meeskond Mimosa Soomest, Espoost - foto Gerli Tooming

Jan Mattson/Staffan Lindbergi meeskond Mimosa Soomest, Espoost – foto Gerli Tooming

Day 3 - 9 races - 2017 Melges 24 Estonian Open Championship at Kalev Yacht Club, Tallinn

Oli suurepärane võistlus, peetud sai maksimaalne arv sõite vaatamata väga nigelale ilmaennustusele enne regatti ning kolme päeva jooksul sai näha väga tasavägist ja pingelist purjetamist. Suurepärane treening eelolevaks Melges 24 MMiks Helsingis, mis toimiub klubis HSK 28. juulist kuni 4. augustini. Lisaks Lennyle võistleb MMil ka Tõnis Haaveli meeskond jahil Yes Sir, No Sir.

Yes Sir No Sir koosseisus Tõnis Haavel, Erki Teras, Eerik Luka, Ilmar Kompus ja Anu Reiman - foto Gerli Tooming

Yes Sir No Sir koosseisus Tõnis Haavel, Erki Teras, Eerik Luka, Ilmar Kompus ja Anu Reiman – foto Gerli Tooming

Tulemused

Fotogalerii Gerli Tooming ja Piret Salmistu

Tekst: Piret Salmistu 

Foto - Piret Salmistu

Foto – Piret Salmistu