Järjekorras neljanda ja ühtlasi maikuu viimase seeriavõistluse sõidu võistlustules olid seekord rekordilised 50 jahti. Aktiivseim osavõtt kõige väiksemate jahtidega LYS II grupis, kus osales 17 alust. Maikuu on pakkunud meile kõigile üliilusaid päikeselisi päevi, mille üle on ainult rõõm.

4. Marinepool - Kalev Jahtklubi Kolmapäevaregatt - foto Martin Kaasen/Overall

4. Marinepool – Kalev Jahtklubi Kolmapäevaregatt – foto Martin Kaasen/Overall

Veidi kurvaks teeb aga kolmapäevaõhtuti kimbutav tuule vaibumine, mis ei lase osadel jahtidel kontrollaja piires finišeerida. Püüdes parimat ilmastikust võtta, pandi distantsiks juba kõigile tuttav, ühe miiliste lõikudega vastu-allatuule rada. Seda selleks, et keegi kodust väga kaugele ei purjetaks ja enne pimedat ikka tagasi jõuaks. Stardi hetkel sai loodest puhunud tuul isegi kiiruseks 5,5 m/s ja seda jagus mõneks ajaks. Siis aga otsustas tuul poole võrra vaiksemaks jääda ja edelasse pöörata, muutes vastutuulemärgist finiši suunas seilajatele otse allatuules sõitmise võimatuks. Seegikord, sarnaselt eelmisele, oli tuule-eelis Mervälja poolsel kalda alusel, kus puhus värskem tuul. Kõige kiiremate jahtidega ORC I grupp, kus täna osales 13 paati, läbis pikima, 6 miilise raja keskmiselt 1 tunni ja 20 minutiga. LYS II grupp sai võistluse peetud keskmiselt 45 minutiga ja nende läbitav rada oli 2 miili pikkune. ORC II ja LYS II pääsesid peale nelja miili ja ajaliselt sutsu üle tunni võistluspingest.

Loodame, et uus kuu toob ka õhtutundideks tuule meie lahele. Peale järgmist sõitu toimub Kalev Jahtklubi lipuväljakul lisaks sõidu võitjate ka maikuu parimate autasustamine.

Laupäeval, 28. mail toimub XVII avamerejahtide purjeregatt TUULELIND CUP 2016 TTÜ Eesti Mereakadeemia rändkarikatele. Nagu heaks traditsiooniks saanud, ootab finišeerijaid Naissaarel autasustamine koos kringli ja teega.

Tekst Elle Bubert 

Pildigalerii – fotod Martin Kaasen/Overall

 

Marinepool – Kalev Jahtklubi Kolmapäevaregati 4. sõidu esikolmikud:

ORC I

I koht FORTE  kapten Jaak Jõgi

II koht OLYMPIC  kapten Tiit Vihul

III koht SUGAR 2  kapten Jaan Akermann

ORC II

I koht EVELYN III  kapten Viljar Sepp

II koht AMSERV TOYOTA ST  kapten Margus Žuravljov

III koht VESIKAAR kapten  Tanel Tamm

LYS I

I koht MINNI kapten Andres Aavik

II koht FANATIC kapten Ain Jalasto

III koht MAORI kapten Oleg Egipte

LYS II

I koht  KAIJA kapten Annika Malva

II koht DI WEISS kapten Erki Kilusk

III koht VIRU kapten Indrek Pikk

 

Tulemused