Kalev Jahtklubi, Tallinna Jahtklubi ja Noblessneri jahtklubi panid seljad kokku ja otsustasid luua ühise vabatahtliku SAR-team´i (SAR-search and rescue). On juba neid, kes sellest ettevõtmisest on teadlikud ja soovivad selles meeskonnas osaleda. Endast teada andma on aga oodatud kõik, kes sooviksid selles meeskonnas koolitatud merepäästjatena osaleda.

Esimene koolitus toimub 20.-23. novembril ja sinna on veel vabu kohti. Lähiajal järgmist koolitust niipea ei tule, nii et kellel on kindel soov osaleda ja panustada, siis püüdku leida see aeg. Ilma koolituseta meeskonnas merepäästjana osaleda ei saa.

Koolitus annab teadmised ja oskused osalemiseks otsingu- ja päästetöödel ning mereabi osutamisel. Edaspidi tulevad juba kogemused treeningute, õppuste ja õnnetustele reageerimise käigus.

Need, kes tahavad koolitusele tulla ja hiljem meeskonnas osaleda, peaksid olema heas füüsilises vormis, olema head meeskonnamängijad ja suutma hädaolukorras kainelt ning kiiresti mõtelda ja reageerida.

Kindlasti andku endast märku ka need, kes sooviksid panustada jahtklubide vabatahtliku merepäästüksuse tegevusse kaasalööjatena muul viisil kui otseselt merepäästjana.

Andke seega julgelt teada oma soovist ja kui küsimusi on, siis pärida võib kõike. Kontakt: René Allik, reneallik@gmail.com, +372 52 33308.

Päästeõppus_Kopli_lahel-062

Foto: Politsei- ja Piirivalveamet