Head klubikaaslased!

Oktoobrikuu 25. päeval tähistab oma 80. juubelit meie klubi auliige Vello Jürjo.
Juubilar alustas oma purjetamisi juba 1953.aastal tollases ALMAVÜ jahtklubis. Sellest ajast saati on ta pühendunult panustanud purjetamisse ja jääpurjetamisse.
Andeka ja töökate kätega inimesena on ta aegade jooksul purjetamise heaks palju kasulikku teinud. Ta on ehitanud palju jahte ja jääpurjekaid. Oli ka üks nendest, kes osalesid 1980.a. Olümpiamängude svertpaatide ehitamisel. Kõige selle kõrval on Vello aga ka ise aktiivselt võistelnud ja võitnud. Tal on kõiki kolme värvi medaleid kõigilt tollase N Liidu, N Liidu relvajõudude ja Eesti meistrivõistlustelt nii purjetamises kui ka jääpurjetamises. Ta on tänaseni endise N Liidu kiirusrekordi (93,75 km/h) omanik. Kui Vello pärast lühikest pausi uuesti monotüüp-XV klassis startis, oli ta endiselt heas vormis ja 1997.a. krooniti ta koos soodimees Matti Roosmaga Euroopa meistriteks. Pärast seda on ta tulnud EM võistluste võitjaks veel 1998., 2004. ja 2011. aastal.
Ja tundes Vellot ei pruugi need veel viimased olla! Andeka ja põhjaliku mehena on ta palju jääpurjekaid ehitanud nii meie võistlejaile kui ka konkurentidele kogu Euroopas.
Viimased aastad on juubilar elanud Hiiumaal. 22. oktoobril oli Käina koolimaja suures spordisaalis üles pandud näitus Vello Jürjo sportlasteest ja välja oli pandud Vello poolt ehitatud jääpurjekaid. Tore oli seal näha ka ainsat Eestis säilinud ja Vello poolt ehitatud jäiga purjega jääpurjekat.
Head sõbrad, loodame, et Vello ka edaspidi suudaks unustada oma sünniaasta ja jätkuvalt meid uute võitudega rõõmustada!
Edu ja tervist talle!

vello-jyrjo-1