Tallinna Meistrivõistlused lühirajal - Kalevi Jahtklubi avamerepurjetamise karikasarja regatt 4.-5.09.2021 - foto © Gerli Tooming

Tallinna Meistrivõistlused lühirajal – Kalevi Jahtklubi avamerepurjetamise karikasarja regatt 4.-5.09.2021 – foto © Gerli Tooming

Tallinna LinnKalevi Jahtklubi Avamerepurjetamise Karikasarja kolmas osavõistlus, milleks olid Tallinna meistrivõistlused lühirajal, seilati 4.-5. septembril Tallinna lahel. Ilm oli juba sügisene, aga mis peamine, tuult jagus ja võistlusel ette nähtud 7 sõitu said peetud. Võistlusjuhiks olnud Andres Talts sai oma abilistega kenasti hakkama.

Tallinna lahel puhus nii laupäeval, kui pühapäeval parajalt priske loodetuul, mis reedel oli tugevam, laupäevaks aga veidi leebus, lastes laineharjadel lipanud valgetel jänestel vahepeal veidi hinge tõmmata, selleks, et siis taas jahivööre tabades pritsmeid pilduda.

Draakon klassis tuli Tallinna meistriks jaht nimega Gustl XL, mille kapteniks oli Draakonil üsna värskelt jõudu prooviv Rene Treifeldt Kalevi Jahtklubis. Kolm esikohta ja kolm teist kohta tagasid kokkuvõttes kindla esikoha klubikaaslase Aleksei Źigadlo roolitud Sparweni ja pärnakast Finni-purjetaja Taavi Valter Taveteri roolitud meeskonna ees. Rõõmu teeb see, et 1972. aastani olümpiaklassiks olnud klassikalisse fliiti on aasta-aastalt lisandunud uusi aluseid ja oalejaid ning seda ka nooremate purjetajate hulgast. Lisaks Taveterile tuli ju 4. kohale Chimarea, mille roolis noor pärnakas Rasmus Maalinn, kes endale seni nime teinud jääpurjetajana.

Teiseks monotüüpseks jahiklassiks Draakoni kõrval oli Tallinna Meistrivõistlustel põhjamaine jahiklass Folkboot. Kindla võidu võttis siin nelja esikoha ja kahe teise kohaga Eesti Folkbootide Flotilli esindanud Argo Vooremaa roolitud Muinasjutukuningas. Hõbemedalid kuulusid saarlaste jahile Castor, mille roolis oli Joosep Laus, kolmas koht läks sama punktisummaga Kalevi Jahtklubi esindavale jahile W-Lind, mille kapteniks on Tiit Riisalo.

Avamerejahtide ORC III võistlusgrupis domineeris Haapsalu Jahtklubi meeskond jahil Lagle III Ülari Velvistega roolis. 6 sõiduvõitu andsid sellele jahile parimad punktid ja Tallinna meistritiitli. Teiseks ja kolmandaks seilasid ennast Kalevi Jahtklubi jaht Astrid Oleg Egipte ja Jahtklubi Dago jaht KIRA Tauno Telviku kaptenikäe all.

ORC II võistlusgrupi esikolmik tuli kõik Kalevi Jahtklubist. Esikohaheitluses jäi peale kapten Igor Orlovi meeskond jahil Adele, teiseks purjetas end Tauno Tõnuse roolitud My Car ja kolmas koht läks Margus Źuravljovi jahile Amserv Toyota Sailing Team.

Eriti pingeline ja tihe oli võistlus suurimate jahtide konkurentsis. ORC I grupis olid enne viimast võistlussõitu juhtimas paar nädalat tagasi Tallinnas maailmameistriks tulnud Matilda 4 ja vahetult enne MM-regatti veele saanud ultramoodsa disainiga Clean Energy 44 meeskonnad. Neist punkti kaugusel olid aga kaks X-41 tüüpi jahti Premium ja ForteForte meeskond Jaak Jõgiga roolis oli pühapäevastes sõitudes üsnagi suveräänne, võites kaks viimast sõitu ja tagades endale seeriaga 3,3,5,1,UFD,1,1 taas kord Tallinna meistritiitli sama punktide arvu kogunud Juss Ojala roolitud Matilda 4 ja Mati Sepa kaptenikäe all seilanud Clean Energy 44 ees. Avapäeva järel juhtinud Tanel Tamme Premium pidi lõpuks leppima 4. kohaga. Kõigi nimetatud jahtide koduklubiks on Kalevi Jahtklubi.

Tallinna Meistrivõistlused lühirajal - Kalevi Jahtklubi avamerepurjetamise karikasarja regatt 4.-5.09.2021 - foto © Gerli Tooming

Tallinna Meistrivõistlused lühirajal – Kalevi Jahtklubi avamerepurjetamise karikasarja regatt 4.-5.09.2021 – foto © Gerli Tooming

Oli igati meeleolukas ja mõnus nädalavahetus Tallinna lahel. KJK avamerepurjetamise karikasarja viimaseks võistluseks on 23. oktoobril seilatav hooaja lõpuvõistlus.

Tekst: Kalev Vapper

Tulemused

Osavõtjate nimekiri

Tulemused

Kokkuvõte ja pildigaleriid Postimehes

KJK Avamerepurjetamise Karikasarja veebileht