Parimad seekord I grupis Sugar 2 – Tõnu Tõniste, II grupis Jazz – Risto Riim, IV grupis Greta – Mikk Köösel

Täpselt selline, nagu oli kesknädala hommikupoolik, olid ka pärastlõuna ning õhtu: Piritalt ning lähisadamatest merele tulnud 26 jahi meeskondi tervitas ere kevadpäike ning ca 5-7 meetrit sekundis puhunud põhjakaarte tuul.

Kuna tuult oli piisavalt, said purjetajad võistlemiseks möödunud nädalale sarnase raja. Muid olulisi erisusi eelmise korraga võrreldes polnud, kui mitte arvestada seda, et tuul puhus läinud nädalal hoopis teisest suunast. Merelt maale liikuv õhk tekitas täna kavalaid teravaid laineid, mis vastutuules loovivate aluste elu kindlasti kergeks ei teinud. Olud olid aga samasugused rasked kõigile ning võitjaiks tulid neis tingimustes paremad.

Distants kulges sel korral Merivälja lähistele paigutatud stardialast Tallinna lahe keskpaika pandud märgi ümber ja tagasi. Suuremad purjekad tegid kõnealusel rajal neli ning väiksemad 2 ringi ning keskmiselt kulus igal alusel sõidule ca poolteist tundi – igati hea lõdvestus tööpäeva lõpuks ning nädala selgroo murdmiseks.

Vaatamata taevas säranud päikesele meenutas õhtune ilm pigem suve lõppu, kui selle algust, kuna õhutemperatuur oli üsna jahe. Õnneks ei heidutanud see ühtki osalist – võistluspinge ja osavõtutuhin panevad adrenaliinijoad voolama ning kõik maise unustama ja veidi madalamat termomeetri näitu ei märka purjetamissaginas üldjuhul ükski madrus.

10258316_852444891438887_4250172609110172965_o

Selleaastase uuendusena saavad oma grupi parimad igal regatil kanda kollaseid liidrisärke. Kõnealuste särkide uhked omanikud olid täna esimeses grupis Sugar 2, teises grupis Elisa Passione Sailing Teami ning neljandas grupis Mary Lou meeskonnaliikmed.

Auhinnatseremoonial tunnustati taaskord kõikide gruppide esikolmikuid, kes said auhinnaks klaasikunstnik Agnes Tormi’ga koostöös valminud klaasist karika ning kirsiks tordil oli Melges24 Euroopa meistrivõistlustelt amatööride arvestuses kullaga koju saabunud Lenny meeskonna õnnitlemine. Parimaid tunnustasid KJK Klubiülem Indrek Ilves ning KJK kommodoor Kalev Vapper.