Pea 750 purjetajat 130 jahil alustavad pühapäeval nädal aega kestvat Muhu Väina regatti
A. Le Coq 62. Muhu Väina regatt Kärdla sadamas – Purjetajad valmistusid pühapäevaseks esimeseks etapiks ja regatt sai pidulikult avatud. Video A4 Media.

Purjetajate aastasündmus A. Le Coq 62. Muhu Väina regatt avati täna Kärdla sadamas

NB – PRESS RELEASE in English will be available later at muhuvain.ee/en

Pea 750 purjetajat 130 jahil alustavad pühapäeval nädal aega kestvat võistlust, mis viib nad sellel aastal Kärdlasse, Haapsallu, Kuivastusse, Roomassaarde ning Pärnusse. Selguvad Eesti avamerepurjetamise meistrid klassides CDL < 8 (purjetajate keeles ORC väikeste jahtide grupp) ja Folkboot.

Juba 62. korda toimuval Eesti vanemal regatil on võistlejaid kokku neljast riigist – lisaks Eestile ka Soomest, Lätist ja Venemaalt. Regati võitjad ja parimad pärjatakse laupäeval, 20. juulil Pärnu jahtklubis.

Suvine start Kärdlast
Kärdla sadamas terve tuulise laupäeva kestnud ettevalmistused päädisid täna tervitussõnadega Hiiu vallavanem Reili Rannalt, kes avaldas lootust, et pikkade traditsioonidega regatt ka edaspidi alguse just Hiiumaalt saaks ning nii purjetamispisikut veelgi rohkem saare noortesse süstiks.

Pühapäeval kell 12 stardivad jahid Haapsalu poole ning jõuavad nädala jooksul sealt edasi ka Muhumaale, Saaremaale ja Pärnusse. Kõikjal kaasneb regatilistega traditsiooniks saanud sadamamelu autasustamistseremooniate ning esinejatega, kus on oodata ka aktiivset osavõttu kohalike elanike poolt.

Täpsema ülevaate kõikides sadamates toimuva kohta leiab regati veebilehelt http://muhuvain.ee/regatt2019/uritused

Regati etappide ajakava:
P, 14. juuli, kell 12.00* – PRO MARINE TRADE Kärdla-Haapsalu etapp
E, 15. juuli, kell 11.00* – LOODUSINVEST Haapsalu-Kuivastu etapp
T, 16. juuli, kell 10.00* – HEIMON KALA Kuivastu-Roomassaare etapp
K, 17. juuli, kell 11.00* – HIIUMAA SADAMAD Abruka ring
N, 18. juuli, kell 10.00* – SANTA MARIA Roomassaare-Abruka ring
R, 19. juuli, kell 12.00* – SILMALASER-ESSILOR Pärnu lühirada
L, 20. juuli, kell 10.00* – ALTER MARINE Pärnu ring
* Etapi esimene hoiatussignaal

Kõik etapid on jälgitavad reaalajas ka internetist, kuna jahid kannavad GPS-jälgimisseadmeid   http://www.sportrec.eu/?page_id=671

Kersti Kaljulaid Roomassaares Bellingshauseni teelesaatmisel
Pidulik päev on ootamas purjetajaid kolmapäeval, 17. juulil 2019, kus koos Eesti Vabariigi Presidendi Kersti Kaljulaidiga saadetakse Roomassaare sadamast pidulikult teele mootorpurjekas Admiral Bellingshausen. Antarktika poole suunduvat purjekat saadab merele terve Muhu Väina eskaader.

Antarktika 200 ekspeditsiooni üldjuht Tiit Pruuli: “Selle reisiga meenutatakse jäise mandri avastamist Saaremaalt pärit admirali Fabian Gottlieb von Bellingshausen poolt 1820. aasta jaanuaris. Saaremaa Merispordiseltsi lipu all toimuval reisil on mitu eesmärki: tutvustada Bellingshauseni ajaloolist reisi, tutvustada Eestit, populariseerida merendust ja merega seotud teadusharusid ning kõnelda maailmamere tervisest ja kliimasoojenemisest”.
Lahkumise silmavesi pühitud ja paraadlipud kokku korjatud alustatakse koheselt võistlusega ümber Abruka saare, millest loodetavasti ka president osa võtab.

Südasuvine Pärnu ootab
Sõltuvalt tuulele jõutakse neljapäeva, 18. juuli õhtuks Pärnusse, kuhu jäädakse purjetama kaheks päevaks. Laupäeval toimub ka pidulik lõpetamine ja autasustamine Pärnu Jahtklubis.

A. Le Coq Muhu Väina regatti korraldavad Kalev Jahtklubi ja Pärnu Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga. Regati nimitoetaja on A. Le Coq ning toetavad Pro Marine Trade, Haapsalu linn, LoodusInvest, PR Foods/Heimon Kala, Hiiumaa Sadamad, Santa Maria, Silmalaser, Essilor, Alter Marine, M.V Wool, Rahva Raamat, Alexela, Sportland / Helly Hansen, DSV, Volvo, Amserv, Hiiumaa Vallavalitsus, Muhu Vallavalitsus, Saaremaa Vallavalitsus Pärnu linn.

Regati kodulehekülg www.muhuvain.ee
Regati Facebooki lehekülg – https://www.facebook.com/muhuvainaregatt/
Regati Instagram https://www.instagram.com/muhuvainaregatt/
GPS jälgimine – http://www.sportrec.eu/?page_id=671
Parimad palad, pildid ja uudised regatilt – Postimehe blogi vahendusel

Jälgi regatti reaalajas
Follow the racing in real time

Jahtide liikumist on võimalik jälgida reaalajas GPS süsteemi abil regati veebilehe kaudu
Follow the yachts racing via real time GPS tracking system clicking the link at the regatta website

A. Le Coq 62. Muhu Väina regati jahid on täitnud Kärdla sadama. Foto: Piret Salmistu