Soome Draakonklassi säravamad medalid ja meistritiitel tulid Kalevi Jahtklubisse!

Nädalavahetuse Soome Draakoni klassi meistrivõistlustel peeti kokku kaheksa sõitu, millest kuuel meeskonnal õnnestus kätte võidelda sõidu võit. Üldises pildis oli laevastik väga tihe ning märkides tekkis palju lähedasi situatsioone. Kolme päevane võistlus pakkus nii tuult, päikest kui ka vihma. Külalistena saime nautida Soome Draakon liidu ja NJK klubi külalislahkust regati korraldamisel.

🥇Võitis Kalevi Jahtklubi meeskond, kellele see oli juba kolmas kord läbi suhteliselt pika ajaloo – kõik KALEVI JAHTKLUBI LIIKMED Dmitrii Bondarenko, Aleksander Shalagin ja Aleksei Murashkin. Üks sõidu võit aga üldiselt väga stabiilne seeria andis neile punktiedu järgmise ees juba rohkem kui kümme punkti. Meeste sõnul tõi neile edu kaks peamist põhimõtet:
1. Pea plaani ning järgi seda lõpuni!
2. Ära anna esimeses märgis alla!

🥈Teisest kohast neljandani kohtade vahe oli ainult mõne punktiline. Soomlaste au õnnestus kaitsta noorel Henri Hema Virkkunenil, Patrick Arrilal ja Manni Borgil, kes said kaela hõbemedalid.

🥉Gustil XL meeskond Rene Treifeldt (KJK), Mihkel Kosk (Pärnu Jahtklubi) ja Eero Pank (KJK) võitsid endale esimese Soome medali ja on selle üle väga õnnelikud kuna siiani kahel eelneval aastal on rõõmu saanud tunda ainult tugevas fliidis purjetamise kogemuse saamisest. Eestlase medali kohad on ka omamoodi revanš eelmise aasta Eesti Meistrivõistlustele, kus soomlased võitsid esimese ja kolmanda koha. Eelmise aasta võitja Peeter von Koskull pidi leppima nüüd neljanda kohaga.

Soomes on Draakoni purjetamise tase väga hea, fliidis sõidavad purjetajad kellel on ette näidata medaleid nii olümpialt, maailmameistri tiitleid Olümpia klassidest või match race’ist.

Louhipurjehtijat – Drakseglare – Finnish Dragon Soome Draakoni laevastik on sarnaselt Eestile endiselt kasvav, selle aasta võistlustele oli lisandunud 2 uut meeskonda uute jahtidega.

2024 aastal toimuvad Draakonklassi Euroopa meistrivõistlused Pärnus Pärnu Jahtklubis!

Soomlastel on plaan 2026 aastaks meie regiooni tuua järgmine tiitlivõistlus kas Gold Cup-i või siis järgmiste Maailma Meistrivõistluste korraldamise näol.

Tulemused – https://www.manage2sail.com/…/109e3f50-bd45-492b-9c9c…

Soome Draakonite kodulehekülg: http://www.finnishdragon.fi/yhdistys/