Tänane võistluspäev otsustas Purjetamise Eesti Meistrivõistluste etapiks oleval 39. Spinnakeri regatil kahe laevastikuna võistlevas Optimist klassis kuldgruppi pääsejad. Juhtpositsiooni on klassis hetkel haaranud Venemaa purjetaja Vladimir Novoselov. Pingeline ja põnev oli rahvusvaheline mõõduvõtmine loomulikult ka ühe fliidina seilavas Zoom8 klassis, kus juhib valitsev Euroopa meister, eestlane Keith Luur.

 

Päev algas päikesepaistes ja 4-5 m/s puhunud tuules, mis hiljem tugevnes kiiruseni 7-8 m/s. Mõneks ajaks tõmbus taevas Tallinna lahe kohal küll ka kergesse pilvevinesse, kuid peagi selgines taas ja särav päike kostitas kuute riiki esindavat 197 purjetajat mõnusa suvesoojusega. Ilusates tingimustes lisandus eile peetud ühe sõidu resultaatidele tulemustabelistesse täna veel neli sõitu.

Optimistil mahuvad hetkel esikolmikusse vaid naaberriikide esindajad: liidriks on venelane Vladimir Novoselov, teisel kohal soomlane Jaakko Vauhkonen ning kolmandat positsiooni hoiab temaga sama arvu punktidega venelane Rodion Brovin. Parima eestlasena on Kaarel Paal (ESS Kalev Jahtklubi) kuues.

 

Kaarel+Paal+Spinnakeri+regatt+2015+2.+päev

Kaarel Paal, parim eestlane Optimist klassis    Foto: Riina Ramst

 

Homme purjetab Optimist klass kuld- ja hõbegrupina, millest esimesse pääsesid seni peetud viie sõidu kokkuvõttes 75 parima hulka mahtunud sportlased.

Zoom8 paadil on tihedas rebimises juhtpositsiooni säilitanud Keith Luur (Pärnu Jahtklubi). Ka teine ja kolmas asetus on need kohad juba avapäeva järel hõivanud purjetajate, soomlase Elias Odrischinsky ja venelase Daniil Usachevi käes.

 

Keith+Luur+Spinnakeri+regatt+2015+2.+päev

Keith Luur, liider Zoom8 klassis     Foto: Riina Ramst

 

Optimist klassis osaleb regatil 149 ja Zoom8 klassis 48 võistlejat.

Pühapäeval on sõidud planeeritud algusega kell 11. Kokku on kavas pidada 8 sõitu.

Spinnakeri regatt toimus esimest korda aastal 1977 ning tegemist on Balti riikide suurima Optimisti regatiga. Võistluse korraldavad Eesti Optimist Klassi Liit ja Kalev Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga. Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, Marinepool, NG Investeeringud, LTT, Matek ja Planestar.

Regati kodulehekülg: http://www.kjk.ee/spinnaker2015/

Purjetamise Eesti meistrivõistluste kodulehekülg: http://www.puri.ee/ejl-olumpiapurjetamise-eesti-mv/
Purjetamise Eesti meistrivõistlused Facebookis:
https://www.facebook.com/pages/EJL-Purjetamise-Eesti-Meistriv%C3%B5istlused/1419404891704999

Merele võistlust vaatama minemise soovi korral palume ühendust võtta Eesti Jahtklubide Liidu partnersuhete juhi Indrek Ilvesega telefonil 50 52 52650 52 526 või e-posti aadressil indrek@puri.ee.

Lisainfo:

Mart Meiel
Võistluste direktor
Tel.: +372 50 66 155
E-post: martmeiel@hotmail.com

Ott Kallas
Eesti Jahtklubide Liidu peasekretär
Tel.: +372 56 43 914
E-post: ott@puri.ee
www.puri.ee