A. Le Coq 61. Muhu Väina regati neljas etapp – Hiiu Valla Kärdla ring – sõideti täna Kärdla lähistel. 10-miiline ring oli just paras kahe pika etapi vahel, et jääks aega eilsest puhata ja homseks jõudu koguda. Suurepärastes tingimustes purjetatud etapi tänased võitjad seitsmes grupis olid Sugar 2, Amserv Toyota ST, Bailarina, Credit24 Reval Cafe, Tessa, Lote ja Linda.

Hommik Kärdla sadamas oli üsna vaikne ja hiline. Kuna viimased võistlejad jõudsid Kakumäelt Kärdlõitasse alles pärast kella ühte öösel, otsustas võistluskomitee tänase etapi starti kahe tunni võrra edasi lükata. Tänase päeva märksõnad olid – perfektne stardiliin, ilusad ja ilma valestartideta lähted, suurepärased tingimused. „Saime oma meeskonnaga täna stardiliini ideaalselt paika ning rajaläbimiseks nõutav märk oli täpselt vastutuult. Stardiprotseduurid käisid nagu kellavärk ja rõõm oli sellest, et 8-10 sõlme puhunud mõnus purjetuul valestartide peale raisku ei läinud,“ kiitis peavõistlusjuht Andres Talts oma meeskonna tööd. „Kuna etapi üks ots oli viis miili, siis allatuules finiši poole purjetama asudes said mitmed grupid kokku ja merel oli tihedat sebimist kõvasti,“ lisas Talts.

Kui ORC I grupis oli ka tänane võitja Sugar 2 Marjaliisa Umbiga roolis juhtides ka üldist edetabelit , siis ORC II grupis noppis tänavusel regatil esimese etapivõidu Kalevi Jahtklubi jaht Amserv Toyota ST Margus Zuravljoviga roolis. ORC II grupi liider on pärast nelja sõitu Viljar Sepa juhtimisel jaht Jazz Kalevi Jahtklubist.  ORC III grupis, kus ka Eesti Meistrivõistlused toimumas, võttis tänase sõidu võidu Andrejs Bulsi meeskond Bailaris Läti klubist RSSC, tugevdades sellega ka oma üldist liidripositsiooni. ESTLYS I grupis oli täna võidukas Eero Panki Credit24 Reval Cafe Kalev Jahtklubist, kes jääb üldarvestuses alla Saaremaa Merispordi Seltsi jahile Katarina Jee Mart Tammega roolis. Äärmiselt pingeline heitlus käib ESTLYS II grupis, kus tänane võitja oli Alar Ivansoni juhtimisel jaht Tessa, kellele järgnes Ain-Eke Jalastoga roolis jaht Fanatic. Sama asetus on neil Kalevi Jahtklubi meeskondadel ka üldjärjestuses. ESTLYS III grupi võidujaht oli Kärdlas Saaremaa Merispordi Seltsi meeskond jahil Lote Rando Salu juhtimisel. Nemad on hetkel üldarvestuses teisel kohal ja liidripositsioonil Margus Tasa jaht Mercurius, samuti Saaremaalt. Eesti Meistri tiitli eest heitlevatel Folkbootidel oli tänane võidukas Pertti Neero meeskond jahil Linda, kuid liidrikohta hoiab siin Tiit Riisalo jaht Lind, mõlemad Kalevi Jahtklubist.

Sõidujärgsed emotsioonid Kärdla sadamas olid kahtlemata erinevad, kuid valdavalt positiivsed.  ESTLYS I grupis täna teisena lõpetanud Pärnu Jahtklubi jahi Tuule roolimees Mati Sepp kiitis väga ilmaolusid. „Täna oli väga kena ja praktiliselt ideaalne purjetamistuul, puhus täpselt parajalt ja ka sooja oli mõnusalt. Rada just oli parajalt pikk ja väga lahe.“ Võimalikke tulemusi ennustades lausus Sepp: „Ega see koefitsendiga võitmine kaotamine on raske asi, eks tulemus selgub hiljem. Aga võis olla, et täna oli natuke suurematel jahtidel eelis, sest liiklus oli väga tihe ja läks tükk aega enne kui jahi liikluse seest välja sai. Kuna suured jahid said enda õige käigu sisse varem, siis ma eelndan, et täna oli suurtel hea päev. Väiksemad jahid pidid rohkem omavahel rabelema ja see võttis aega.“

ESTLYS II grupis teise tulemuse saanud jahi Fanatic meeskonnaliige Enn Pormeister kinnitas samuti, et tuuli oli hea ja ka kõik muu oli hea. „Meie meeskond on tänase sõiduga väga rahul, oleme esimese kolme seas ja nii on ja nii ka jääb.“

Silmnähtavalt rõõmus oli ESTLYS III grupi teise koha napsanud Kaija naiskonna kapten Annika Malva Noblessneri Purjetamiskoolist. „Täna oli Kaija ilm – mõõdukas tuul ja väike laine. Sellistes oludes õnnestus meil suurepäraselt oma paati hallata ja tuua välja tema parimad omadused. Kuid ka taktikaliselt tegime õigeid valikuid, eemaldusime grupist ja saime sõita oma sõitu. Oli meie päev.“

Tiit Riisalo, kes on täna Folkbootide klassis teise koha saanud jahi Lind kapten, ütles et tänane võistlus oli pingeline , nagu ka kõik eelnevad . „Ilmaolud olid suurepärased ja Folkboodi klassis oli nagu ikka kõva kisma. Võib olla kõige parem näide selle kisma kohta on eilsest etapist, mis kestis meil kokku kolmteist tundi ning seal jäi esimest ja teist kohta lahutama seitseteist sekundit. Nii see on.  Tänane teine koht on meie jaoks positiivne ka üldist punktiseisu silmas pidades. Meil on korralik seeria (1-1-2-2),  aga ka põhikonkurendid on hästi sõitnud ja kergemalt hingata veel ei saa,“ lausus Folkbootide klassi liider.

Neljapäeval suundub Muhu Väina regatt järgmisele pikale etapile, kus enam kui 70 miili läbides jõutakse hilisõhtul ja öösel Kihnu saarele.

Hiiu Valla Kärdla ringi esikolmikud gruppide kaupa:

ORC I
1. SUGAR 2 EST711 Marjaliisa Umb, Pärnu Jahtklubi
2. FORTE EST475 Tammo Otsasoo, Kalevi Jahtklubi
3. MINNI EST50 Andres Aavik, Kalevi Jahtklubi

ORC II
1. AMSERV TOYOTA ST EST379 Margus Žuravljov, Kalevi Jahtklubi
2. JAZZ EST465 Viljar Sepp, Kalevi Jahtklubi
3. ADELE EST467 Aleksandr Karboinov, JK Baltsail

ORC III
1.BAILARINA  LAT350 Andrejs Buls , RSSC
2. PRIZRAK RUS331 Dmitry Mostovoy, Vodnik
3. KVARTET RUS297 Vasilii Alekseev, Neva

ESTLYS I
1. CREDIT24 REVAL CAFE EST703 Eero Pank, Kalevi Jahtklubi
2. TUULE EST408 Kristjan Mugra, Pärnu Jahtklubi
3. KATARINA JEE EST464 Mart Tamm, Saaremaa Merispordi Selts

ESTLYS II
1. TESSA EST324 Alar Ivanson, Kalevi Jahtklubi
2. FANATIC EST239 Ain-Eke Jalasto, Kalevi Jahtklubi
3.  EQUIPE DU PILOILLERI 3 FIN9004 Anne-Mari Luik,  ROPK/Kaelvi Jahtklubi

ESTLYS III
1. LOTE  EST460 Rando Salu, Saaremaa Merispordi Selts
2. KAIJA EST29 Annika Malva, Noblessneri Purjetamiskool
3. MERCURIUS EST45 Margus Tasa, Saaremaa Merispordi Selts

FOLKBOOT
1.  LINDA EST42    Pertti Neero, Kalevi Jahtklubi
2.  LIND EST32 Tiit Riisalo, Kalevi Jahtklubi
3. TEE CHEE EST38 Peeter Välkmann, Kalevi Jahtklubi

Etapi ja koondultemused
Regati pildigaleriid
Intervjuud ja videod

A. Le Coq Muhu Väina regatti korraldavad Kalev Jahtklubi ja Pärnu Jahtklubi koostöös Eesti Vabariik 100 korraldustiimi ja Eesti Jahtklubide Liiduga. Muhu Väina regati toetajad on A. Le Coq, Postimees/Eesti Meedia, Helly Hansen/Sportland, DSV, Volvo Trucks Estonia, Amserv/Toyota, Alexela, Pro Marine, Dermoshop, Confido, Loodus Invest, OlyBet, Rahva Raamat, Haven Kakumäe, Eesti Vabatahtlik Mere- ja Järvepääste, Pärnu linn, Hiiumaa Vald.

Muhu Väina regati ja EV100 merepidude lisainfo: muhuvain.ee/regatt2018/uritused
Regati kodulehekülg www.muhuvain.ee
Regati Facebooki lehekülg – www.facebook.com/muhuvainaregatt/
Lähem info EV100 juubeliürituste kohta on leitav veebilehelt www.EV100.ee
GPS jälgimine – purjetamine.postimees.ee/ ja www.sportrec.eu/?page_id=671
Pildid ja uudised regatilt – Postimehe portaali Purjetamine/Muhu Väina regatt alamlehel.

mv1

ORC I grupi Hiiu Valla Kärdla ringi võitja Pärnu Jahtklubi jaht Sugar 2 Marjaliisa Umbiga roolis. Foto Piret Salmistu

mv2

ORC II grupis noppis tänavusel regatil esimese etapivõidu Kalevi Jahtklubi jaht Amserv Toyota ST Margus Zuravljoviga roolis. Foto Piret Salmistu

mv3

ORC III grupis võttis tänase sõidu võidu Andrejs Bulsi meeskond jahil Bailaris Läti klubist RSSC. Foto Piret Salmistu.

mv4

Pingeline heitlus käib ESTLYS II grupis, kus tänane võitja oli Alar Ivansoni juhtimisel jaht Tessa, kellele järgnes jaht Fanatic Ain-Eke Jalastoga roolis, mõlemad Kalevi Jahtklubist. Foto Piret Salmistu.

mv5

Hiiu Valla Kärdla ringi teise tulemuse välja sõitnud Kalevi Jahtklubi jaht Lind Tiit Riisaloga roolis hoiab selles klassis liidrikohta. Foto Piret Salmistu.

MV logod 2018