Taaskord purustati eelmine kolmapäevakutel osalevate jahtide rekord. Seekord oli stardis koguni 53 purjekat, aktiivseim osavõtt LYS grupis – 21 alust. Tallinna jahtidele lisaks võttis 10. USS Security – Kalev Jahtklubi Kolmapäevaregatist osa ka jahte, kelle kodusadamateks on Pärnu, Haapsalu ja Roomassaare.

USS-KJK-2014-logo

Distantsiks oli siiani pikim, 15,2 ja 10,4 miili, vastutuule-allatuule rada, mis viis võistlejad Pirita jõesuudme lähistel olnud stardist Katariina W ja sealt tagasi stardimärgini, mis tuli jätta vasakule. Ja niiviisi tuli seilata suurematel jahtidel ORC gruppides kolm ja väiksematel gruppidel kaks ringi. Peale viimast korda Katariina W võtmist oli kurss finišile, mis asus Pirita jõel. Ajaliselt kestis sõit keskmiselt umbes kaks ja pool tundi, mis oli paslik treening nädalalõpul algavaks A. Le Coq 58. Muhu Väina regatiks, kus vahemaad stardi ja finiši vahel kaugelt pikemad ja etappide läbimine nii kiiresti ei käi kui kolmapäevakutel.

Kiiremad jahid noppisid tänaselt sõidult suure hulga punkte, sest gruppides oli palju startijaid ja nagu alati, saavad esikoha väljavõidelnud jahid tubli töö eest veel lisapunkti.

tekst: Elle Bubert

USS Security – Kalev Jahtklubi Kolmapäevaregati 10. sõidu võitjad:

ORC I
I koht OLYMPIC kapten Tiit Vihul
II koht REVAL CAFE kapten Eero Pank
III koht PREMIUM kapten Priit Tammemägi

ORC II
I koht BOSSANOVA TARGET ONE kapten Margus Žuravljov
II koht JAZZ kapten Viljar Sepp
III koht BRIGITTA X kapten Aleksandr Karboinov

ORC III
I koht BLANCA kapten Jaan Tiidemann
II koht KADRI kapten Andres Haavel
III koht VIRU kapten Indrek Pikk

LYS
I koht FRIDA kapten Andres Kõnd
II koht DI WEISS kapten Erki Kilusk
III koht GRETA kapten Mikk Köösel

Vaata kõiki tulemusi

Kogu fotogalerii – autor Greta Tooming