Kalevi Jahtklubi

kjk-logo-260x116Tõenäoliselt oli Pirita jõesuue paatide randumispaiga ja sadamana kasutusel juba muinasajal. Rõõm on tõdeda, et täna asub siin, Pirita jõesuudme vasakul kaldal, üks Eesti vanemaid ja suuremaid, üle 700 liikmega Kalevi Jahtklubi, mis asutati 8. veebruaril 1948.

Kalevi Jahtklubi (KJK) on kodusadamaks sajale väikelaevale ja paarikümnele külalisalusele. KJK koondab igas vanuses purjetajaid ja meresõpru, kokku on jahtklubil liikmeid üle 700. KJK liikmed on võitnud medaleid olümpiamängudelt, maailma- ja Euroopa meistrivõistlustelt. Edukad on oldud nii olümpiaklassides, kui ka avamere- ja jääpurjetamises. KJK territooriumil tegutseb kaks purjespordikooli: KJK Purjespordikool ja Rein Ottosoni purjespordikool.

Alates aastast 1958 korraldab KJK igal aastal juulikuus Eesti suurimat avamereregatti Muhu Väina regatt. Viimastel aastatel on seda enam kui 100 osavõtva jahiga rahvusvahelist võistlust läbi viidud koos Pärnu Jahtklubi ja Saaremaa Merispordi Seltsiga. Klubiliikmete seas on väga populaarne iganädalane kolmapäevaregatt.

Talvel kogunevad klubiliikmed meelsasti aega veetma klubiõhtutel. Alati on osavõtjaterohked KJK korraldatavad väikelaevajuhi kursused. Kalevi jahtklubi restoranis ja suveterrassil on meeldiv aega veeta nii klubiliikmetel kui külalistel.

KJK on aastate jooksul korraldanud palju suurvõistlusi, alates rahvusvahelistest Balti regattidest ja lõpetades erinevate jahiklasside Euroopa ja maailmameistrivõistlustega. Hilisematest suurvõistlustest väärivad märkimist 2004.a toimunud Draakon klassi Euroopa meistrivõistlused, 2010.a Laser Standard ja Laser Radial EM-regatt ning samal suvel Tallinnas purjetatud Marinepool Melges 24 klassi maailmameistrivõistlused, samuti 2013.a korraldatud Finn klassi MM-regatt Finn Gold Cup ja 2015.a koos Pärnu Jahtklubiga korraldatavad Volvo Estonia ORC Euroopa Meistrivõistlused.

KJK ja tema liikmete panus oli oluline ka 1980. aasta olümpiamängude purjeregati  toomisel Tallinnasse ja selle edukal läbiviimisel.

KJK eesmärk on:
* Olla purjetamist propageeriv ja purjetamishuvilisi ühendav klubi;
* Pakkuda külalistele ja klubiliikmetele kvaliteetseid ja mitmekülgseid teenuseid;
* Pidevalt areneda ja olla parim kodu- ja külalissadam Soome lahe ääres.