Kalevi Purjespordikool loodi 1977.a kevadel ning koolist on sirgnud nii olümpiamedaliste kui ka maailma- , euroopa- ja eesti meistreid. Aga kui briljantselt aus olla, siis meie eesmärk on pigem olnud läbi aegade tuua lapsi mere ja spordi juurde ning kasvatada nendes merearmastust, mis kestaks kogu elu.

2022. aasta kevadel avas Kalevi Jahtklubi Purjespordikool oma filiaal Haapsalus, mille nimeks sai Hapsal Purjetamiskool ja see on toonud palju uusi tutvusi, rõõmsaid nägusid ning juba ka häid tulemusi Eesti purjetamise edetabelites.

Spordikoolis toimub õppetöö aastaringselt: maikuust kuni septembrini teeme veetreeninguid koos teooriatundidega ja üldfüüsilisega, kui tuult kas pole või on liiga maru. Ning talvisel hooajal jagunevad päevad erinevate alade vahel: saalitren (pallimängud, teatevõistlused), ujumine, jõusaal ning matisaali trenn, kus harrastame nii venitusi kui ka joogat. Ja igal teisipäeval on klassiruumis teooriatund, et purjetamisreeglid võimalikult sügavale ajukurrude vahele voolaksid ning loomupärasena tunduksid.

Saame tuttavaks meie treeneritega:

Juuli 2022, Põhjamaade meistrivõitlused Helsinkis

IMRE TAVETER (EKR 5)

 1. Sinu eesmärk KJK PSK töös – Eesmärk on anda oma panus (purje)spordikooli kollektiivi liikmena, et KJK PSK oleks kasvava sportlaste arvuga, hea õhkkonnaga ning hästi toimiv purjespordikool.
 2. Kus on Sinu juured?  Pärit olen Tallinnast Nõmmelt. Põhikoolis käisin kodu lähedal (tänases Rahumäe Põhikoolis), keskkooli aeg oli Tallinna 1. Keskkoolis (GAG), kõrghariduse omandasin Tallinna Ülikoolis.
 3. Algus Kalevis – 1976 sügisel alustasin Tõnu Jurovski (hilisema perekonnanimega Reitsak) grupis KJK-s. 1977 sügisel võttis meie grupi Optimistid enda alla suurepärane treener Milvi Martin – tema tööd meenutan siiani suure tänutundega. OK ning Finn klassis purjetades oli mul õnn olla treener Peeter Raska õpilane – ta oli kindlasti üks parimaid purjetamistreenereid Eestis.
 4. Paadiklassid, millega ise treenisid ja võistlesid – Optimist, Kadett, OK, Lutš (Laseri ehk Ilca7 koopia NL-is), Finn.
 5. Eesti Spordi Biograafiline Leksikonl

  Sailor Imre Taveter – Finn World Masters 2022 Helsinki, Finland

 6. Võistlused, mis Sul endal tulemas või kus osaleda sooviksid – Tore oli osa võtta 2022.s veteranpurjetajate MM-ist Finnil. Sõbrad kutsusid ka sel aastal MM-ile osalema (27.mai-2.juuni Kreekas), aga tegin otsuse samal ajal toimuva olulise Eesti KV etapi kasuks: laste treenimine Saaremaa MS Regatil.
 7. Mis Sa vabal ajal teed? Vabal ajal proovin abikaasa Anule abiks olla koduaias (muruniitmine kaasa-arvatud), käin sõbraga jooksmas ning alates sellest talvest olen talisuplust teinud. Lugemisega praegu kiidelda ei saa. Elu sunnil uurin Purjetamise Võistlusreegleid 2021-2024. Varasemast on olnud meeldejäävaimad raamatud  Hermann Hesse “Klaaspärlimäng” ja Haruki Murakami “Elevant haihtub”.
 8. Lemmiktoit on lihtne: praetud kartul.
 9. Huvitav fakt Sinu kohta: Lapsena õppisin Rahumäe Põhikooli laste muusikakooli kursustel klassikalist kitarri ja käisin mõnda aega Nõmme pioneeride maja kunstiringis.

ABITREENERID:
BRITTA MAIPUU, ANDRES LAUL, KARL ADER.

HAAPSALU PURJESPORDIKOOL:
PEETER ZOLOTOV  ja AGUR PAESÜLD

Kontaktid:
Treener: Imre Taveter (EKR 5) tel 51 300 80 treenerid@kjk.ee
Treener (Hapsal PSK): Peeter Zolotov tel 53 544 366 treenerid@kjk.ee
Mänedžer: Ain Roosma tel. 50 48 228 ain@kjk.ee
Üldpäringud: spordikool@kjk.ee