Kalevi Purjespordikool loodi 1977.a kevadel ning koolist on sirgnud nii olümpiamedaliste kui ka maailma- , euroopa- ja eesti meistreid. Aga kui briljantselt aus olla, siis meie eesmärk on pigem olnud läbi aegade tuua lapsi mere ja spordi juurde ning kasvatada nendes merearmastust, mis kestaks kogu elu.
2022. aasta kevadel avas Kalevi Jahtklubi Purjespordikool oma filiaal Haapsalus, mille nimeks sai Hapsal Purjetamiskool ja see on toonud palju uusi tutvusi, rõõmsaid nägusid ning juba ka häid tulemusi Eesti purjetamise edetabelites.
Spordikoolis toimub õppetöö aastaringselt: maikuust kuni septembrini teeme veetreeninguid koos teooriatundidega ja üldfüüsilisega, kui tuult kas pole või on liiga maru. Ning talvisel hooajal jagunevad päevad erinevate alade vahel: saalitren (pallimängud, teatevõistlused), ujumine, jõusaal ning matisaali trenn, kus harrastame nii venitusi kui ka joogat. Ja igal teisipäeval on klassiruumis teooriatund, et purjetamisreeglid võimalikult sügavale ajukurrude vahele voolaksid ning loomupärasena tunduksid.
Saame tuttavaks meie treeneritega:
IMRE TAVETER (EKR 5)
- Sinu eesmärk KJK PSK töös – Eesmärk on anda oma panus (purje)spordikooli kollektiivi liikmena, et KJK PSK oleks kasvava sportlaste arvuga, hea õhkkonnaga ning hästi toimiv purjespordikool.
- Kus on Sinu juured? Pärit olen Tallinnast Nõmmelt. Põhikoolis käisin kodu lähedal (tänases Rahumäe Põhikoolis), keskkooli aeg oli Tallinna 1. Keskkoolis (GAG), kõrghariduse omandasin Tallinna Ülikoolis.
- Algus Kalevis – 1976 sügisel alustasin Tõnu Jurovski (hilisema perekonnanimega Reitsak) grupis KJK-s. 1977 sügisel võttis meie grupi Optimistid enda alla suurepärane treener Milvi Martin – tema tööd meenutan siiani suure tänutundega. OK ning Finn klassis purjetades oli mul õnn olla treener Peeter Raska õpilane – ta oli kindlasti üks parimaid purjetamistreenereid Eestis.
- Paadiklassid, millega ise treenisid ja võistlesid – Optimist, Kadett, OK, Lutš (Laseri ehk Ilca7 koopia NL-is), Finn.
- Eesti Spordi Biograafiline Leksikonl
- Võistlused, mis Sul endal tulemas või kus osaleda sooviksid – Tore oli osa võtta 2022.s veteranpurjetajate MM-ist Finnil. Sõbrad kutsusid ka sel aastal MM-ile osalema (27.mai-2.juuni Kreekas), aga tegin otsuse samal ajal toimuva olulise Eesti KV etapi kasuks: laste treenimine Saaremaa MS Regatil.
- Mis Sa vabal ajal teed? Vabal ajal proovin abikaasa Anule abiks olla koduaias (muruniitmine kaasa-arvatud), käin sõbraga jooksmas ning alates sellest talvest olen talisuplust teinud. Lugemisega praegu kiidelda ei saa. Elu sunnil uurin Purjetamise Võistlusreegleid 2021-2024. Varasemast on olnud meeldejäävaimad raamatud Hermann Hesse “Klaaspärlimäng” ja Haruki Murakami “Elevant haihtub”.
- Lemmiktoit on lihtne: praetud kartul.
- Huvitav fakt Sinu kohta: Lapsena õppisin Rahumäe Põhikooli laste muusikakooli kursustel klassikalist kitarri ja käisin mõnda aega Nõmme pioneeride maja kunstiringis.
- Sinu eesmärk KJK PSK töös – Minu eesmärgiks spordikooli töös on õpetada noori tunnetama end ümbritsevat keskkonda ja pidevalt muutuvat ilma. Purjetamine on spordiala, mis nõuab lastelt iseseisvust, julgust, tiimitööd ja kuhjaga pealehakkamist.
- Kus on Sinu juured? Olen sündinud ja kasvanud Tallinnas. Vanavanemate kaudu tihedalt seotud Pärnuga. Koduselt tunnen end just neis kahes linnas.
- Algus Kalevis – Oma purjetamise teekonda alustasin Noblessneri ( NYCS) purjespordikoolis Antonio Vetashev´i juhendamisel. Tema on treener, kes oli ääretult lapsesõbralik ja suutis pisekeses tüdrukus äratada huvi purjetamise vastu. Sealt edasi jätkasin enda treeninguid Pärnu Purjespordikoolis. Minu esimesteks treeneriteks olid seal Argo Kruusmägi ja Tõnis Vare, kellele olen siiani tänulik ja kasutan ka nende õpetatut enda treeneritöös. Sama klubi treener Mihkel Kosk oli üks hulljulgemaid treenereid minu lapsepõlves, kellega olen purjetanud kõik enda tormiseimad trennid. Üldfüüsilise treenerina on minu suurimaks eeskujuks minu enda treener Ants Kiisa, kelle tööd väga imetlen.
- Paadiklassid, millega ise treenisid ja võistlesid – Optimist, Zoom8, RS Feva, Laser. Suhtleja inimesena jäi minu lemmikuimaks kahemehepaat RS Feva. Siiani naudin tiimitööd.
- Võistlused, mis Sul endal tulemas või kus osaleda sooviksid – Kõik regatid ja võistlused on väga erineva iseloomuga ja seetõttu alati suureks väljakutseks.
- Mis Sa vabal ajal teed? Vaba aega mul sisuliselt ei eksisteerigi, kuna olen osav enda aja ära organiseerija. Hetkel olen Tallinna Ülikoolis õppimas teisel kursusel
rekreaktsioonikorrladuse eriala. Peale kooli ja treeneritööd käin võrkpalli trennis, tihti mängin sõpradega discgolfi ning. Lapsepõlves oli minu lemmik raamatute sarjaks Harry Potteri lood ja Narnia kroonikad. Nüüd naudin erinevaid ilukirjanduslike teoseid ning ka eluloo raamatuid.
- Lemmiktoit – naudin õhtuid, mil saan perele erinevate pastaroogasid või salateid valmistada.
- Huvitav fakt Sinu kohta – 1) Juba paar aastat harrastan taliujumist. 2)Olen olnud meeste võrkpalli esiliiga mängude kommentaator. 3)Paar korda aastas sõidan wakeboardi ja sügisel alustasin lohe surfi õppimist. 4) Naudin kohvi. 5) Mul on purjetajast väiksem õde Romi, kes on minust kõvasti pikem. 6) Kalevi Jahtklubi Purjespordikoolis olen treenerina töötanud 6 aastat, millest esimesed 2 aastat olid nö õpipoisi aastad.
MARKUS KOSTABI
- Sinu eesmärk KJK PSK töös – Eesmärk on luua spordikoolis meeldiv keskkond, kus sportlastel oleks trenni tulles tunne, et tuleksid kui enda teise koju.
- Kus on Sinu juured? Olen pärit Pärnust ning minu esimene jahtklubi oli ka Pärnu Jahtklubi. Tallinnas olen olnud viimased poolteist aastat seoses ülikooli astumisega. Alustasin purjetamisega aastal 2012 Pärnu Jahtklubis ning siis oli peatreeneriks Argo Kruusmägi.
- Algus Kalevis – alustasin abitreenerina Kalevi JK koolis 2021 aastal, kui Tallinnasse ülikooli õppima tulin.
- Paadiklassid, millega ise treenisid ja võistlesid – Optimist, ILCA 4, ILCA 5, RS Feva ning talvel Ice Optimist ning DN.
- Võistlused, mis Sul endal tulemas või kus osaleda sooviksid – Kui veel Pärnu alt purjetasin, siis osalesime Purjetamise Liigas. Mulle on alati meeldinud jahtidega võistelda aga eriti meeldib match või team race tüüpi võistlused. 2018.aastal sain tiitli “Muhu Väina noorim kapten”, kui sõitsin regatti LadyBird roolimehe ja kaptenina. Saavutasime 24. jahi seas 8. koha.
- Mis Sa vabal ajal teed? Vabalajal põhiliselt tegelen kooliga. Hetkel on käsil teine aasta ning selletõttu on meil rohkesti projekte, mis vajavad palju pühendumist ja tegemist. Muul ajal proovin veeta võimalikult palju õues tehes sporti või muid aktiivseid tegevusi.
- Lemmiktoit – kõik, mis serveeritud merel või merelt tulles.
- Huvitav fakt Sinu kohta – Hetkel on mul kursuseprojektiks valitud spordikoolis siseportaali loomine ning äkki saab selle Kalevis kasutusele võtta.
PEETER ZOLOTOV – veel täieneb!
- Sinu eesmärk KJK PSK töös
- Kus on Sinu juured?
- Algus Kalevis
- Paadiklassid, millega ise treenisid ja võistlesid
- EBSL või spordi CV
- Võistlused, mis Sul endal tulemas või kus osaleda sooviksid
- Mis Sa vabal ajal teed?
- Lemmiktoit
- Huvitav fakt Sinu kohta
Kontaktid:
Treener: Imre Taveter (EKR 5) tel 51 300 80 treenerid@kjk.ee
Treener: Reti Safin (EKR 4) tel. 56 298 123 treenerid@kjk.ee
Treener: Markus Kostabi tel. 58 018 545 treenerid@kjk.ee
Treener (Hapsal PSK): Peeter Zolotov tel 53 544 366 treenerid@kjk.ee
Mänedžer: Ain Roosma tel. 50 48 228 ain@kjk.ee
Üldpäringud: spordikool@kjk.ee