Kalevi Purjespordikool loodi 1977.a kevadel. Spordikoolis toimub õppetöö aastaringselt.

Maist kuni oktoobrini toimuvad purjetamistreeningud ja võistlused. Suvehooajale järgneb oktoobris vaheaeg ja siis algab üldfüüsilise ettevalmistuse aeg, kus tegeletakse põhiliselt kergejõustiku, ujumise, pallimängude ja talialadega.

2024. aastal õpib spordikoolis 85 last vanuses 7-18 aastat. Kooliga saab liituda aastaringselt. Meie põhitreenerid on Imre Taveter, Reti Safin ning abitreenerid Britta Maipuu ja Andres Laul. Hooajaliselt on treeneriteringis ka Karl Ader.

Spordikoolis purjetavad lapsed sõltuvalt vanusest ja oskustest erinevates paadiklassides: Optimist, Zoom8, Aero, RS Feva, 29er ja RS Quest ning Ice-Optimist (jääpurjetamine).

Lapsed, kes ei ole huvitatud võistlemisest, treenivad väiksema koormusega, kui võistlevad lapsed.

2022. aasta suve hakul avas Kalevi Jahtklubi Purjespordikool oma filiaal Haapsalus, mis on toonud palju uusi tutvusi, rõõmsaid nägusid ning elukestvat tõmmet mere vastu.

Spordikooli tuntumateks õpilasteks on kahekordsed olümpiamedalimehed vennad Tõnu ja Toomas Tõniste. Tänasel päeval aga 2023. hooajal Eesti meister Optimisti klassis Helena Lee Kangur, hõbemedalist Alexander Eberle ning tüdrukute arvestuse hõbemedalist Elle Marie Kangur.

Purjetamise (alg)kursused toimuvad Tallinnas Pirital Kalevi Jahtklubis ja Haapsalus Veskiviigi sadamas.

Jälgi meid Facebookis!

facebook-icon

Kalevi Jahtklubi Purjespordikooli toetavad:

Amserv

Brentex

Goodmark

Hea Vesi

ENEL purjejaht

Karla Auto

MarinePool

One Sails

Rehvix

Reval Café

Tallinna linn