Tõenäoliselt oli Pirita jõesuue paatide randumispaiga ja sadamana kasutusel juba muinasajal. Esimese jahtklubilaadse organisatsioonina tegutses siin 1820 loodud Uljaste Purjetajate Ordu. Rõõm on tõdeda, et täna asub siin, Pirita jõesuudme vasakul kaldal, üks Eesti vanemaid ja suuremaid, ligemale 700 liikmega Kalevi Jahtklubi, mis asutati 8. veebruaril 1948.
Spordiseltsist Kalev alguse saanud Kalevi Jahtklubi on olnud juba enam kui 70 aastat purjetajate koduks ja kohtumispaigaks. Sümboolne on fakt, et klubi peahoone, mis on ehitatud arhitekt Peeter Tarvase projekti järgi ja valmis aastal 1949, kerkis sõjas venelaste poolt maha põletatud Kalevi seltsimaja müüridele. Vaatamata Eestis valitsenud võõrvõimule kandsid kalevlastest klubiliikmed edasi isamaalist vaimu ja kombeid ning väärtustasid oma käitumise ja tegudega jahtklubi ja Kalevi spordiseltsi.
Oma vorm ja sümboolika, eeskujulik võistluste korraldamine, purjespordi ja merenduse propageerimine, jahtkaptenite ja roolimeeste kasvatamine, purjetamise kui elustiili hoidmine – need on väärtused, mida klubi juhatused ja tegevjuhtkond koos klubiliikmetega on läbi aastakümnete järginud.
Tänu meie klubiliikmetele sai Tallinnast 1980 olümpiaregatilinn ja Pirital põles 20.-30. juulini olümpiatuli.
Kalevi Jahtklubi (KJK) on kodusadamaks ca paarisajale jahile ja paarikümnele külalisalusele. KJK koondab igas vanuses purjetajaid ja meresõpru. KJK liikmed on võitnud medaleid olümpiamängudelt, maailma- ja Euroopa meistrivõistlustelt. Edukad on oldud nii olümpiaklassides, kui ka avamere- ja jääpurjetamises.
Kalevlastest on olümpiamängudel Finn klassis 1960 hõbemedali võitnud Aleksander Tšutšelov, 1988 võitsid kaksikvennad Tõnu ja Toomas Tõniste Souli olümpialt jahiklassis 470 hõbemedalid, 1992 olümpiamängudelt Barcelonas tõid nad koju pronksmedalid.
Jääpurjetamise DN klassi maailmameistriteks on kalevlastest tulnud 1973 Ain Vilde, 1980 Mati Kuulmann ja 1984 Tiit Haagma.
1981 juunioride maailma- ja Euroopa meister 470 klassis – Arvo Eller Dmitri Berjozkini soodimehena.
1981 juunioride Euroopa meister Finn klassis – Tõnu Tootsi.
1987 juunioride Euroopa meister Finn klassis – Imre Taveter, hõbe – Tammo Otsasoo.
1994 Euroopa meister 470 klassis – Tõnu ja Toomas Tõniste.
2002 maailmameister Zoom8 klassis – Karl-Martin Rammo.
2005 juunioride maailmameister 470 klassis – Agnes Lill Merili Randma soodinaisena.
2014 Zoom8 klassi EM hõbe Jakob Haud.
2017 Zoom8 klassi maailmameister Jakob Haud.
2018 Zoom8 klassi tüdrukute EM hõbe Karolin Härm.
2018 RS Feva tüdrukute EM hõbe Veronika Kuvatova ja Hannah Tuulas.
2019 Zoom8 klassi maailmameister Karolin Härm.
2020 Laser 4.7 klassi EMV kuld Romi Safin, hõbe Karolin Härm; 29er klassi hõbe Mia Marin Lilienthal-Hannah Tuulas, pronks Britta Maipuu-Veronika Kuvatova
2021 Zoom8 klassi maailmameister Karolin Härm
2021 Laser 4.7 klassi Eesti MV hõbe Tristan Šaraškin, tüdrukute arvestuse kuld Mia Marin Lilienthal
Avamerepurjetamise EM ja MM:
2001 X-99 klassi MMi hõbe – Peter Šaraškin ja meeskond
2002 X-99 klassi MMi hõbe – Peter Šaraškin ja meeskond
2004 X-99 klassi MMi pronks – Peter Šaraškin ja meeskond
2005 X-99 klassi MMi hõbe – Mati Sepp ja meeskond
2006 X-99 klassi maailmameistrid – kalevlased Jaak Jõgi, Indrek Lepp, Ando Raud ja Tammo Otsasoo; hõbe – Mati Sepp ja tiim Alexela
2007 X-99 klassi MMi hõbe – Mati Sepp ja tiim Saxad
2010 X-41 klassi maailmameistrid – Kalevi Jahtklubi liikmed Mati Sepp, Ago Rebane, Arvi Kink, Raul Grigorjev ja Riho Talumaa; pronksmedalid Jaak Jõgi, Tammo Otsasoo, Indrek Lepp, Ando Raud, Veiko Sepp ja Kalev Vapper.
2012 X-41 MM pronks – Priit Tammemägi jaht Premium, Arvi Kink, Raido Rebane, Ago Rebane, Mati Sepp, Martin-Gustav Lepp, Priit Koit.
2013 Euroopa hõbe ORC klassi 2. grupis – Priit Tammemägi jaht Premium, koosseisus veel kalevlased Mati Sepp, Andrus Aavaste, Ago Rebane, Martin Gustav Lepp, Arvi Kink, Riho Koost ja Ivar Aru.
2014 maailmameistrid avamerepurjetamise ORC B grupis – jaht Forte: Jaak Jõgi, Kalev Vapper, Tammo Otsasoo, Ando Raud, Kalev Kaal, Martin Kaal, Indrek Rajangu ja Alar Volmer.
2014 X-41 klassi EM hõbe – meeskonnas kalevlased Mati Sepp, Ago Rebane, Raul Grigorjev, Martin Gustav Lepp.
2015 Euroopa meistrid ORC A-B grupis jaht Forte: Jaak Jõgi, Kalev Kaal, Martin Kaal, Indrek Lepp, Martin Müür, Tammo Otsasoo, Indrek Rajangu, Ando Raud, Kalev Vapper; hõbemedalid jaht Premium kooseisus Priit Tammemägi, Ago Rebane, Priit Koit.
2017 EM pronks ORC klassi B grupis jahi Premium koosseisus Priit Tammemägi, Ago Rebane, Ivar Lipsmäe, Tanel Tamm, Martin Müür, Priit Koit.
2018 Euroopa meistrid ORC B grupis jahi Technonicol meeskonnas Martin Gustav Lepp, Riho Koost, Tanel Tamm, René Treifeldt, Andrus Luht, Martin Müür ja ORC C grupis jahi Katariina II meeskonnas Peter Saraśkin. 2018 Match Race EM hõbe Ago Rebane.
2019 ORC C grupi maailmameister – Ott Kikkas jahi Sugar 3 kapten.
2019 ORC Euroopa meistrid C grupis jahi Matilda 4 meeskonnas Arne Veske, Andrus Luht; ORC C grupi Euroopa hõbe Katariina II meeskonnas Peter Šaraškin; ORC C grupi Euroopa pronks jahi Postimees Sailing Team koosseisus Sven Nuutmann, Mairold Metsaviir, Marten Loopere, Kristiina Truuverk, Margus Nõmmik.
Rahvusvahelise sportpaadiklassi Melges 24 maailma tippude hulgas on Kalevi Jahtklubi purjetajad olnud alates aastast 2006, kui Tõnu Tõniste, Toomas Tõniste, Maiki Saaring, Ants Haavel ja Marko Lilienthal jahil Lenny tulid amatööride ehk Corinthian arvestuses maailmameistriteks. Sama saavutust kordas Lenny tiim koosseisus Tõnu Tõniste, Toomas Tõniste, Tammo Otsasoo, Maiki Saaring, Andres Rohtla 2015. aastal.
Kalevi Jahtklubi on aastate jooksul korraldanud palju suurvõistlusi, alates rahvusvahelistest Balti regattidest ja lõpetades erinevate jahiklasside Euroopa ja maailmameistrivõistlustega. Viimaste aastate suurvõistlustest väärivad märkimist 2004 toimunud Draakon klassi Euroopa meistrivõistlused, 2010 Laser Standard ja Laser Radial EM-regatt ning samal suvel Tallinnas purjetatud Melges 24 klassi maailmameistrivõistlused, samuti 2013 korraldatud Finn klassi MM-regatt Finn Gold Cup ja 2016 korraldatud Laser klasside juunioride Euroopa Meistrivõistlused. n
Kalevi Jahtklubi oli koos Pärnu Jahtklubiga ka 2015 Pärnus peetud ORC klassi avamerepurjetamise EMi korraldaja ning 2021 aastal ORC klassi avamerepurjetamise MM korraldaja.
Alates 1958 on pea kõikidel suvedel oldud ka Eesti suurima avamerejahtide võistluse Muhu Väina regati korraldajaks. Viimastel aastatel on seda tehtud koostöös Pärnu Jahtklubi ja Saaremaa Merispordi Seltsiga. Alates 2008 on vaheldumisi aastatel Tallinnas toimunud ka regatt Baltic Offshore Week, mille käigus viimastel aastatel on selgunud Eesti ja Soome meistrid avamerepurjetamise ORC klassis. Kalevi Jahtklubi on võõrustanud seda regatti 2008, 2011, 2014, 2016, 2018.
Kalevi Jahtklubil on 1977. aastast oma Purjespordikool ja meie jahtklubi territooriumil tegutseb ka kalevlase Rein Ottosoni Purjespordikool. Klubi noorliikmeid on kokku ligemale paarsada.
Arvuka osavõtuga on alati ka Optimistidele ja Zoomidele korraldatav rahvusvaheline Spinnakeri regatt, mida on peetud juba üle 42 korda ja kus viimati osales rekordarv purjetajaid: 205 Optimisti ja 47 Zoom8 klassi purjetajat. Küllap on just selle regati edukas läbiviimine põhjuseks, miks Optimist klassi 2020.a Euroopa meistrivõistluste korraldamisõigused sai Kalevi Jahtklubi, kuid mis üleilmse Covid-19 pandeemia tõttu ära tuli jätta.
Klubiliikmetele korraldatakse iganädalasi kolmapäevaregatte avamerejahtidele ja jahtklubi karikavõistlusi. Talviti toimuvad meeleolukad klubiõhtud ja viiakse läbi väikelaevajuhtide ja purjetamiskohtunike koolitusi.
Kalevi Jahtklubi eesmärk on:
* Olla purjetamist propageeriv ja purjetamishuvilisi ühendav klubi;
* Pakkuda külalistele ja klubiliikmetele kvaliteetseid ja mitmekülgseid teenuseid;
* Pidevalt areneda, et saada parimaks kodu- ja külalissadamaks Soome lahe ääres.