Kalev Yacht Club, Tallinn, Estonia © Gerli Tooming

Enne veel kui jahid veeskatakse ja kõik tulihingeliselt jahi trimmidele ja manöövritele keskenduma hakkavad, soovitame (loe: pingsalt nõuame) teha kontroll, kas kõik vajalikud litsentsid ja load on uueks hooajaks olemas?

Allpool olevale nimekirjale peavad mõtlema nii noored Optimist purjetajad ja nende lapsevanemad, kogenud avamerepurjesportlased kui ka jahiomanikud. Tegime selleks väikse juhendi aga nagu ikka elus, iga laine on omamoodi ning igal ühel teil on veel omakorda nimekiri asjadest, mis veel kõik enne hooaega vaja üle vaadata!

VÕISTLUSPURJETAJA (olenemata vanusest!)
✔ 2023. aasta VÕISTLUSLITSENTSi saab otsa siit: https://www.puri.ee/toode/voistluslitsents/
              ✔ Tellitud võistluslitsentsile tekib number, mis on kehtiv üks kalendriaasta ning seda numbrit on vaja võistlustele registreerimiseks (näiteks EMV, Garmin karikasari kui ka MUhu Väina Regatt), sest tellimuse number ei ole litsentsinumber!
Soetatud võistluslitsentside nimekiri asub siin:  https://www.puri.ee/voistluslitsentsid/

VÕISTLUS SVERTPAAT
✔ kindlustus svertpaadile https://www.puri.ee/toode/vastutuskindlustus-50-000-eur-01-04-2023-31-12-2023/
✔ svertpaadi mõõdukirja ja purjede kontroll – vastavalt võistlusele on kohal mõõtja, kes teostab varustuse kontrolli – https://www.puri.ee/media/Teh.kom-13.02.2023.pdf
✔ vastutuskindlustus treeneri kaatrilehttps://www.puri.ee/toode/treenerikohtuniku-kaatri-kaskokindlustus-01-04-2023-31-12-2023/

©Alexela ORC Worlds 2021 / Felix Diemer

VÕISTLUSJAHT
✔ ORC mõõdukirihttps://www.puri.ee/toote-kategooria/moodukirja_tellimine/
✔ reklaamiluba https://www.puri.ee/toode/reklaamiloa-tellimine/
✔ kindlustushttps://www.puri.ee/vaikelaeva-kindlustus/

MATKAPURJETAJA ja PURJEKAS
Väikelaevakindlustus kaitseb veesõidukit nii maal kui merel ja ostes kindlustuse puri.ee lehe kaudu toetad Eesti purjetamist!
Väikelaeva omanik saab kindlustada oma meresõiduki selle kasutamisel, transportimisel või hoiustamisel tekkinud kahjude vastu. Kindlustusobjektiks võib olla mootorpaat, purjejaht, kaater või muu veesõiduk nagu sõude- või võistluspaat.
Kaitse oma veesõidukit nii maal kui merel!
Väikelaevade puhul on kõige sagedasemad kahjujuhtumid otsasõidud erinevatele objektidele või kokkupõrked teiste veeliiklejatega. Sestap ära unusta enne hooaja algust kindlustust!
Kindlustatud meresõiduk ja selle varustus
Hüvitatud nii vees, transportimisel kui hoiustamisel tekkinud kahjud
Kaetud kolmandatele isikutele tekitatud kahjud

Kindlustusobjektiks võib olla nii mootorpaat, purjejaht, kaater või mõni muu veesõiduk (nt: sõude- või võistluspaat). Täiskaitsega kindlustus kaitseb väikelaeva tormi, tuule, tulekahju, varguse, vandalismi, plahvatuse, pikselöögi, karilesõidu, veekogu põhja riivamise ning mistahes objektiga kokkupõrke korral. Lisaks saab kindlustada lisavarustust, meeskonna ja reisijate õnnetusjuhtumeid ning laevaomaniku vastutust.