Hooaja teine kolmapäevaregatt purjetati päikesepaistes ja seitsmemeetrises läänetuules. Möödunud nädal oli pakkunud häid ilmasid jahtide kevadtööde lõpetamiseks ning sel korral oli merel võistlejaid juba igas võistlusklassis – kokku umbes 200 võistlejat 33 alusel. Kuigi sel hooajal toimub registreerimine kolmapäevakutele Manage2Sail internetikeskkonnas, oli regatibüroo täis purjetamishooaja algusele iseloomulikku elevust.

Suuremad jahid ORC1 ja ORC2 gruppides purjetasid kaks ringi kollase poi ja stardiliini vahel, ORC kaks väiksemat gruppi koos Draakonite ja Folkbootidega purjetasid ühe ringi. Seekordsed sõidud jäid veidi lühemateks, pakkudes üle tunniseid võistlussõite vaid kahele suuremale ORC grupile.

Kolmapäevakute traditsiooniline auhinnatseremoonia peeti Kalevi Jahtklubi lipuväljakul, sel korral jagati nii möödunud nädala 1. Amserv Kolmapäevaregati kui ka seekordsed auhinnad, mis eelmiseks kesknädalaks ei olnud veel valminud. Kaunist auhinda peabki pisut kauem ootama, võistlejad jagasid selle hooaja kolmapäevaregati auhinna kujundusele mitmeid kiidusõnu. Üks lõuapoolik suuremate jahtide meeskonnas pidas auhinda ka praktiliseks, sest too meenutavat ühte auto kohustuslikku lisavarustust. Korraldav kogu õnneks pole ka ise suu peale kukkunud –  jääb vaid naljamehele hooaja alguseks edu soovida, et vähemalt kaks auhinda kätte saaks, sest just nii palju peab neid tehnoülevaatusel ette näitama.

2. AMSERV – KJK Kolmapäevaregati võitjad:

ORC I grupp

1.koht jaht OLYMPIC kapten Tiit Vihul

2.koht jaht PREMIUM kapten Tanel Tamm

3.koht jaht FORTE kapten Jaak Jõgi

ORC II grupp

1.koht MY CAR kapten Tauno Tõnus

2.koht jaht AMSERV TOYOTA ST  kapten Margus Žuraljov

3.koht jaht JAZZ kapten Henri Roihu

ORC III grupp

1.koht jaht HELIN kapten Tõnu Lokotar

2.koht jaht PLANEER kapten Olari Karlson

ORC III grupp

1.koht jaht LEILA kapten Priit Põldmaa

2.koht jaht FAR-O-ZON kapten Neeme Külm

3.koht jaht MARY LOU kapten Rene Safin

FOLKBOOT

1.koht jaht SINUS kapten Ott Leht

2.koht jaht W-LIND kapten Tiit Riisalo

DRAAKON

1.koht jaht SPARWEN kapten Aleksei Zigadlo

2.koht jaht LARK kapten Sergei Parfenenko

3.koht jaht DROZD SAILING ART kapten Ksenija Drozd

Pildid Facebooki albumist (fotod Tiit Aunaste)

 

2022 Amserv Kolmapäevakute hooaja seisu saab jälgida siin:

ORC I

ORC II

ORC III

ORC IV

DRAAKON

FOLKBOOT