Itaalias Gaetas toimunud Finn klassi maailmameistrivõistlused lõpetasid meie purjetajad Deniss Karpak 13. ja Lauri Väinsalu 54. kohaga.

Deniss Karpak (KST) jäi eile tulemuste korrigeerimise järel ülinapilt medalisõidust välja ja purjetas tänases finaalsõidus 28. kohale. Kokkuvõttes tähendas see regatil 13. kohta.Deniss hindas oma sooritust vaiksetes tuultes väga heaks, kuid tugevates tuultes ta parematele vastu ei saanud ning pidi regati alguses võetud esikoha positsiooni regati teises pooles ära andma. Tema sõnul on tal potsentsiaali palju enamaks ja töö taseme parandamiseks käib pidevalt edasi.

Deniss Karpak Finn Gold Cup 2016      Foto: Robert Deaves

Deniss Karpak Finn Gold Cup 2016 Foto: Robert Deaves

Lauri Väinsalu (ROPK/TREV2) lõpetas regati 54. kohaga.

Maailmameistriks tuli neljandat korda britt Giles Scott, hõbeda sai kaela taanlane Jonas Hogh-Christensen ja pronksi hollandlane Pieter Jan Postma.