14.-15.mail võtsid Kalevi Jahtklubis mõõtu sellel hooajal esimest korda kõvemad meeskonnad nii Eestist kui külalisena kolm jahti Soomest. Esimene võistluspäev peeti jahedas ja pigem vaiksemas tuules ning päeva ja sõidud lõpetas merel võimust võtnud udu, mis kadus alles õhtutundidel. Pühapäeval pani aga meeskondade oskused ja varustuse proovile tugev kevadtuul ja kõrged teravad lained ning kahe päeva ja 6 rajasõidu kokkuvõttes tulid võtjateks järgmised meeskonnad:

ORC I

1.koht  EST 499  PREMIUM Kalevi Jahtklubi, kapten Tanel Tamm

2.koht  EST 112  MATILDA 4 JK DAGO, kapten Juss Ojala

3.koht  EST 475  FORTE  Kalevi Jahtklubi, kapten Jaak Jõgi

ORC II

1.koht  EST 646  KATARIINA II  Pärnu Jahtklubi, kapten Aivar Tuulberg

2.koht  EST 535  MY CAR  Kalevi Jahtklubi, kapten Tauno Tõnus

3.koht  EST 379  AMSERV TOYOTA ST  Kalevi Jahtklubi, kapten Margus Zuravljov

DRAAKON

1.koht  EST 25  DROZD SAILING ART    Kalevi Jahtklubi, kapten Ksenija Drozd

2.koht  EST  5   SPARWEN                      Kalevi Jahtklubi, kapten Aleksei Zigadlo

3.koht  EST 20  BILLY RAY                      Kalevi Jahtklubi, kapten Jaanus Talp

FOLKBOOT

1.koht  EST 39  CASTOR , Saaremaa Merispordiselts, kapten Joosep Laus

ORC III

1.koht EST 554 LAGLE, Haapsalu Jahtklubi, kapten Risten Reintam

Folkboodi ja ORC III grupis oli võistlustules mõlemas grupis vaid 1 jaht ning mõlemad meeskonnad ei olnud mitte kohalikud vaid kohale purjetanud Saaremaalt ja Haapsalust! Armsad Kalevi Jahtklubi jahid – aeg on talveunest ärgata!

Emotsioonid olid kõikidel purjetajatel laes ning hooaja esimene tõsine mõõduvõtmine andis jutuainet õhtutundideni.

Draakonklassi võitja Drozd Sailing Art jahi kapten Ksenija Drozd oli oma saavutuse üle väga rõõmus ja õnnelik: “On alles hooaja algus ning meil on uus paat ja uus meeskond – Rein Raud, Toomas Mägi ja mina ning võit ei olnud sugugi lihtne! Eriti keeruline seis oli pühapäeval, kus oli tugev tuul, meie meeskonna väike kaal ning sarnaselt tuulega tugev konkurents. Eriti meeldis meile distants ja rada, mis tegid sõidud taktikaliselt huvitavaks ning olukorrad põnevaks!”. 

ORC II grupi võtja Katariina II roolimees Karl-Hannes Tagu märkis lisaks korralikule purjetamise ilmale ning heale rajale ära järgmist: “Palju lisada pole. Tore, et jahi vette ja kokku saime, sest viimased detailid keerasime jahi külge reede õhtul kell 9! Natukene oli kõik rabe aga hea, et sõitma ja uut varustust testida saime.”

ORC I grupi võitja Premium kapteni Tanel Tamme kommentaarid võistlusele olid: “Nädalavahetuse karikaetapi võidu võti seisnes stabiilses sõidus ja puhtates ning läbimõeldud manöövrites. Hooaja algus tekitas meile mitte planeeritud olukorra, kus pidime gennakeri asemel kasutama spinnakeri ning meeskond pidi põhimõtteliselt ühe trenniga tagasi ümber õppima spinnakeri kasutamise gennakeri asemel. Eelmine sõit spinnakeriga oli meil eelmisel suvel Muhu Väina avaetapil, misjärel läksime üle gennakeri peale ning ORC MM ja kõik ülejäänud võistlused olime 100% gennakeri meeskond! Aga tagasitulles E4 võistluse juurde – meie eduvalemiks oli  meeskonda kaasatud legendaarne Mati Sepp, kes on kindlasti üks Eesti parimaid taktikuid ning tänu kellele sai kogu meeskond keskenduda oma ülesannetele ja tegemistele. Laupäevane vaikne ilm eelistas spinnakeri paate ning pühapäevane tuuline ilm soosis läbimõeldud sõidutaktikat – meil olid need kriteeriumid täidetud!”

Täname karikasarja peasponsorit VIANORi ning E4 etapi sponsorit TommyLyy Paadipoodi rahaliste auhindade eest!

Tulemused on leitavad SIIT.

VIANOR CUP koduleht asub SIIN.

Fotod KJK FB lehelt asuvad siin: E4 1. päevja 2. päev ning autasustamine

Fotod:Tiit Aunaste

Tekst: Piret Ausman