⛵️15-22 juulil Kreekas Thessalonikis peetud Optimist European Championships 2023 oli stardijoonel ka Eesti EM-koondis. Võistluse formaadi kohaselt võistlesid poisid ning tüdrukud eraldi laevastikena. Võistlusel seilas 126 neidu ning 166 noormeest 47.-st erinevast riigist. 17.-19. juulil peetud seitsme eelsõidu põhjal selgitati välja kuld, hõbe ning pronkslaevastike koosseisud.
Meie koondise liikmed olid: Helena Lee Kangur ja Elle Marie Kangur (Kalevi Jahtklubi), Robert Matt ning Jacob Putnik (SMS), Liise-Kärt Liiber (PJK) ning Rahe Uudam ja Leon Zolotarjov (UKP/QYC); koondislaste treener oli Imre Taveter ning esindaja Jaanus Martti Kangur.
Eesti tüdrukutest sõitsid end tugevaimasse ehk kuldgruppi kaksikõed Helena Lee ning Elle Marie Kanguril (KJK) ning poiste arvestuses Robert Matt (SMS).
Hõbegrupis võistlesid Liise-Kärt Liiberil (PJK) ning Rahe Uudamil (UKP) ja Leon Zolotarjovil (UKP). Jacob Putnikul (SMS) jäi veidi punkte puudu, et mahtuda hõbedasse ning nemad jätkasid võistlust pronksgrupis.
🪢Kvalifikatsioonisõitudes on valitsenud nõrgemad ning keskmised tuuled, olusid on vürtsitatud keerukad voolu tingimused ning pärastlõunased nn. choppy ehk lühikesed ning rammivad lained. Hoolimata pikkadest, kuni 8- tunnistest pöevadest ning 38 kraadisest kuumusest pidasid meie noored tublisti vastu.
Treener Imre Taveter tõdeb: “Et meie laste tublist tööst aru saada, peab võrdlusena meie lähinaabritega (Soome , Läti, Leedu) tõdema, et ei poiste ega tüdrukute arvestuses ei õnnestunud sel korral meie naabritel kuldgrupi kohta endale tagada. Aga maailma tippriikudega võrreldes on tööd teha veel kõvasti. Medaliteni meie parimate tase hetkel veel ei küüni, aga teisalt – Eesti Optimisti purjetajate jätkuv taseme tõus teeb heameelt küll!”.
Eesti Optimist Klassi Liidu presidendi Mart Meieli sõnul oli tegu ühe läbi aegade edukaima EM võistlusega Eesti noorte Optimistipurjetajate jaoks: saavutati kuldgrupi kohad nii tüdrukute kui poiste seas!
 Suur tänu ning respekt läheb meie koondise poolt Sloveeniasse – tipptreener Luka Verzelile kes on andnud enda panuse nii õdede Kangurite kui ka Robert Mati ettevalmistusse. Luka Verzel on EM-il pronksi saavutanud itaallanna Gaia ZINALI isiklik treener.
👏Elle ja Helena EM-il osalemist toetasid Exoboat ja Olimpic Sails 🤍💙❤️.👏 Euroopa meistrivõistlusel osalemist rahastasid Eesti Optimisti Liit ja lapsevanemad. Transpordi osas aitas Eesti Jahtklubide Liit.
Lõplikud tulemused tüdrukude arvestuses:
🎗24.koht HELENA LEE KANGUR (Kalevi Jahtklubi)
🎗48.koht ELLE MARIE KANGUR (KJK)
✔️67.koht LIISE-KÄRT LIIBER (Pärnu Jahtklubi)
✔️73.koht RAHE UUDAM (Uku Kuusk Purjespordikool UKP/QYC)
Lõplikud tulemused poiste arvestuses:
🎗37.koht ROBERT MATT (Saaremaa Merispordi Selts)
✔️129.koht LEON ZOLOTARJOV (UKP/QYC)
✔️136.koht JAKOB PUTNIK (SMS)