Eesti Olümpiakomitee omistas tänavu EOK kõrgeima autasu, teenetemärgi Lembitu Kuusele, Tõnu Lumele, Rein Ottosonile, Mart Poomile ja Tõnu Pääsukesele.

Rein Ottoson

Rein Ottoson

EOK presidendi Neinar Seli sõnul on kõik need väärikad inimesed aastate jooksul spordi heaks palju teinud. „Need on inimesed, kelle kirg ja pühendumine on Eesti sporti edasi viinud, kas sportlasena, treenerina, spordijuhina või spordiajakirjanikuna. EOK teenetemärk on tunnustus ja lugupidamisavaldus nende aastate pikkuse töö eest,“ ütles Seli.

Tänavused teenetemärgid anti üle EOK iga-aastasel täiskogu koosolekul. Teenetemärki on välja antud 2006. aastast. Selle aja jooksul on need omistatud 45 inimesele, kelle tegevus spordivaldkonnas on olnud silmapaistev ja teednäitav. Eelmisel, 2014. aastal teenetemärke välja ei antud, viimati, 2013. aastal pälvisid EOK teenetemärgi Jüri Tamm, Gunnar Paal ja Rein Haljand. Teenetemärgi saajad kinnitab EOK täitevkomitee.

Eesti spordi katusorganisatsioonina seisab Eesti Olümpiakomitee ausa mängu põhimõtete ja olümpiaväärtuste eest. EOK tagab tippsportlaste ettevalmistuse ja osalemise tiitlivõistlustel, viib ellu noorsportlastele suunatud järelkasvuprogramme ning suurendab positiivsete eeskujude kaudu liikumisharrastuse kandepinda.

Allikas: EOK