Suvine ilm oli laupäeval 4. juulil Greta regatile kokku toonud rohkem kui 20 jahti, kellel plaanis lühirajasõidus mõõtu võtma hakata. Hommikune ilm näis olevat purjetamiseks justkui loodud – temperatuur +24 kraadi ning mõõdukas tuul 6-7 m/s.

Kaptenite koosolek peetud, suundutigi merele, kus oli planeeritud maksimaalselt viis võistlussõitu, mis kõik ka tänu sobilikule ilmale ära anti. Kuuli Muna juurde oli üles pandud üks allatuule ja üks vastutuule märk. Täpsemalt oli vees muidugi kaks vastutuule märki – lähemal asuv LYS ja Folkboot grupi jaoks ning kaugem ORC klassi jaoks. Rada tuli läbida kaks ringi, see tähendab, et tuli võtta vastutuulemärk, allatuulemärk, uuesti vastutuulemärk ning finišeerida. Folkboote oli stardis kümme, nii LYS kui ORC ridades läks rajale kuus alust. ORC I grupis oli stardis vaid üks jaht – Berta, ülejäänud viis startisid ORC II grupis. Folkbootide jaoks erines Greta regatt tavapärastest kolmapäevasõitudest ka selle poolest, et oli lubatud kasutada spinnakeri. Sõidud olid väga pingelised ning kuni viimase stardini oli kõik veel lahtine. Kuna kõik viis starti said ära antud, siis vastavalt määrustlikule arvestati kõige halvem sõit maha, mis lisas kohtadejaotusele veelgi põnevust.

Greta Regatt_7

Niisiis jäigi Folkboodi poodiumikohtade jagamine sõna otses mõttes viimastele meetritele, kui neli jahti sisuliselt samal joonel finišisirge poole kimasid. Kokkuvõttes oli Folkbootide seas tugevaim Tuuli, kes viiest sõidust võitis kolm viimast ning kindlustas sellega endale esikoha. Teiseks tuli Folkbootide seas Svea, kes viienda sõidu lõpusirgeheitluses suutis ületada finišijoone teisena ning seega noppida ära ka teine koht koguarvestuses. Kolmandaks jäi Folkbootide üldarvestuses Greta, kelle närv lõpusirgel vastu ei pidanud ning hoolimata teisel positsioonil võetud vastutuulemärgist ei suutnud viiendast sõidust välja võtta kõrgemat kui viiendat kohta. Edasi läks Folkbootide paremusjärjestus vastavalt Ahti, Topu, Kerttu, Tee Chee, Tiina, Priima ja Gunilla.

LYS grupis oli päeva tugevaim Kaija, kes võitis kolm võistlussõitu. Kaijale pakkus väärikat konkurentsi Diweiss, kes teises sõidus pärast korrigeeritud lõpuaegu osutus sekundi pealt sama kiireks kui Kaija, lisaks veel kolmanda sõidu võit ning koguarvestuses LYS klassi teine. Kolmandaks tuli LYS klassis Estella, kellele järgnesid vastavalt Olivia, Lust ja Diana.

Kaija

ORC I klassis startiski paraku vaid üks jaht Berta ning seega oli ta ka automaatselt võitnud. ORC II grupi tugevaim oli Jazz, kes noppis kaks sõiduvõitu. Tihedalt Jazzi kannul oli Brigitta-X ning kolmas Bossa Nova. Neljandaks ja viiendaks tulid vastavalt Brigitta ja Mia.

 

Greta regatt_4

Võistluste lõppedes oli veel vaja ilma teisi võistlusi segamata kaldale jõuda, kuna samal ajal toimus ka Spinnakeri regatt ning Pirita Surfiklubi karikavõistlus. Kaldal ootas purjetajaid Tondi Grilli poolt pakutud soe supp ning toimus autasustamine. Auhinnad oli välja pannud Tallink Hotels. Medalid olid traditsiooniliselt tehtud vanast Folkboodi mastist, kuhu tulemuse graveeris peale KR Stuudio OÜ.

Tekst: Artur Tänna