KJK sportlased võistlesid Saaremaa Merispordi Seltsi regatil Eesti meistrimedalite eest!

15.-18. augustil seilasid KJK noored optimistipurjetajad Roomassaares peetud Eesti meistrivõistlustel, kuhu oli kohale tulnud 176 noort võistlejat nii Lätist kui Eestist. Optimsiti klassis tuli stardiliinile 95 sportlast, kelle vahel selgusid selle aasta parimad purjetajad. Kalevi Jahtklubi lipu all selias 11 last. Kokku purjetasid Optimistid neljal päeval kümme sõitu, mis viimaste aegade tuulevaikust arvestades oli taas üle pika aja kui kõigil võistluspäevadel sai merele minna ja sõidud kirja saada. Esimene päev oli kõige pikem ja raskem ning Optimistide stardid palju BFD karistusi täis – noored olid liiga agarad startijad ning alles teise päeva pärastlõunaks suudetit ilma karistusteta startida.

Eesti meistritiitli üldarvestuses ning ka neidude arvestuse kulla võitis teist aastat järjest Helena Lee Kangur. Neidude pronksi sai Elle Marie Kangur (üldarvestuses 17. koht). U12 poiste EMV hõbeda sai tubli sõiduga Raul Priks (üldarvestuses 47.koht).

Korraliku regati tegid ka Tormi Villiam Kütt (üldarvestuses 15.koht KJK/UKP) ja Alexander Berg (üldarvestuses 20 koht.). Mikk Bakler sai 23. koha ja Rihard Orman 46. koha. Omaette äramärkimist väärib ka Läti sportlaste hea esitlus, kellele kuulus üldarvestuses neli esikümne kohta (5.,6.,8.,9.).

Esmakordselt Eesti meistrivõistlustel osalenud Mari Uudam, Iko Kari, Marten Kikas ning Anna Nicole Ursini said 95 konkurendi seas vastavalt üldarvestuses 45., 49., 57. ja 75. koha.

Oli ka mõtlemapanevat – jäi kripeldama, et treenerina ei suutnud ma seekord piisavalt abiks ja toeks olla, sportlasele sobivat võistlusaegset keskkonda luua ühele medalipretendendile Elle Marie Kangurile. Elle üldarvestuse 17. koht ei rahuldanud ei sportlast ennast ega tema taustatiimi. Ka Mikk Bakleri väljajäämine esikahekümnest viis treeneri mõtted täiendamist vajavatele oskustele.

Helena Lee kuldmedalitega

Meie väljapaistvatele kaksikõdedele  Helenale ja Ellele oli see elu viimaseks Eesti meistrivõistlusteks Optimist klassis. Õdesid ootab ees veel kolmekuuline ettevalmistusperiood detsembris Argentiinas toimuvateks MM võistlusteks. Ja seejärel võivad nad arendavale Optimisti karjäärile joone alla tõmmata ning järgmisesse paadiklassi suunduda. Sobiva paadiklassi leidmine kergema kaaluga neidudele … on taaskord üks mõtlemapanevaid küsimusi! Ehk saaksid mõlemad õed headeks roolimeesteks klassis 420? Seda näitab tulevik.

Aga lõpetades positiivse noodiga – kestev suvi oli kõikidele KJK lastele väga edukas ning vahepeal on jäänud ära märkimata ka see uudis, et Helena Lee on 2024.aasta HÕBE MEDAL Läti Meistrivõistlustelt (parim tüdruk) ning Elle Mariega tõid koju Lätist tüdrukute arvestuses vastavalt kuld- ja hõbemedalid!

Saaremaale viis kõik Kalevi Jahtklubi lapsed ja nende paadid kohale ikka Amserv, ilma kelleta oleks Eesti purjetamine päris abitu, sest nii sadamas kui praamil kohtab vaid ühte ja õiget automarki ning nime! Siiras tänutunne, mida lihtsalt ei oska sõnadesse panna!
Suur-suur-suur aitäh treener Imre Taveter ja alati abivalmis lapsevanemad! Ilma teieta oleks võimatu võite koju tuua!