Eile oli Alexela ORC avamerepurjetamise maailmameistrivõistluste seni parim purjetamispäev, kus pilvitu taeva all puhus täiuslik 12-22 sõlme kiirusega läänekaare tuul, mis andis hoogu kolme klassi heitlusele Eesti põhjarannikul Pantaeniuse lühikesel rannikusõidul. A-klass sõitis 53-miilisel rajal, B-klass 45-miilisel ja C-klass 38-miilisel rajal, pannes proovile iga meeskonna navigeerimis-, purjevaliku- ja purjevahetusoskused. Rada pakkus purjetajatele huvitavaid olusid – nii vastutuult, teravat pakstaaki ja ka kaunis taganttuules spinnakeride all finishi suunas kihutamist.

Praegune hetk eelviimasel võistluspäeval on oluline, kuna punktide kogusumma kutsub nüüd spekuleerima homsete võimalike poodiumikoha kandidaatide üle igas klassis. Selle põhjuseks on asjaolu, et kui viis lühirajasõitu on pärast viimase võistluspäeva esimest sõitu purjetatud, muutuvad tulemused uuesti, et punktiskooris maha arvata iga meeskonna halvima sõidu tulemus, kuid mitte esimese avameresõidu.

A klassis võitis Michael Berghorni Mills 45 HALBTROCKEN 4.5 pärast 6 tundi ja 9 minutit purjetamist suuremat ja kiiremat jahti TP 52 OUTSIDERit, mis kuulub Tillmar Hansenile ja mille roolis on Bo Teichmann, 4.5 minutiga, viies need kaks Saksamaa meeskonda kummagi kokkuvõttes 11 punkti skoorile. Kui kõik muu on võrdne, võib OUTSIDERil olla viimasel võistluspäeval olla kerge eelis, kuid kindlasti määravad homsed tulemused, kes on poodiumil kuld ja kes hõbe.

B klassis oli sõiduvõidu peale tõsiselt tihe rebimine ning esikoha napsas ka eilse viimase lühirajasõidu võitnud Gordon Nickeli jaht SPORTSFREUND Saksamaalt edestades teise koha saanud Aivar Tuulbergi meeskonda KATARIINA II 29 sekundiga. Katariina II on hetkel enne viimast võistluspäeva üldarvestuses teisel kohal 23 punktiga ning 21 punktiga on liidrirollis rumeenia jaht, Catalin Trandafiri Grand Soleil 44 P ESSENTIA 44, kes oli tänase sõidu kolmas. Viimane võistluspäev on erakordselt oluline ja otsustav, sest pärast esimest homset sõitu läheb kogu punktiseeriast mahaarvamisele halvim tulemus ning võimalus esikohta saavutada on nii Essentia 44-l, Katariina II-l kui ka täna kuuenda koha saanud jahil OLYMPIC Tiit Vihuliga roolis, kellel on üldskooris 26 punkti.

Olympic on B klassi parim meeskond mitteprofessionaalide ehk Corinthian arvestuses, tesisel kohal on Priit Tammemägi Premium X-41 Mod ja kolmandal soomlaste Seanna Grand Soleil 45 Seppo Sjöroosi juhtimisel.

C klassis jätkati täna võistlemist eelnevate tulemuste põhjal selgunud ja koostatud kuld- ja hõbelaevastikus. Kuldlaevastikus oli võidukas rootsi jaht TEAM PRO4U Patrik Forsgreni juhtimisel olles 13 punktiga hetkel selles klassis teisel kohal. Valitsev C klassi maailmameister Eesti jaht Sugar 3 itaallaasest Sandro Montefuscoga roolis sai täna teise koha ning vaid üks punkt lahutab Sugar 3 teisest kohast üldarvestuses. Liidrina jätkab Juss Ojala juhtimisel eesti jaht Matilda 4, olles lühikese avameresõidu neljas.

Alexela ORC World Championship 2021
August 6-14, 2021 – Long Offshore Race powered by Tactical Foodpack, August 10
Kalev Yacht Club, Tallinn, Estonia
©Alexela ORC Worlds 2021/ZGN
#orcworlds2021tallinn #poweredbyalexela #tacticalfoodpack

Ka siin klassis on kõigil kolmel jahil võimalused maailmameistri tiitel võita ja viimased kaks lühirajasõitu on viimane võimalus ja otsustav spurt kõigi jaoks.

C klassi Corinthian arvestuse liider on Team Pro4U ja teisel kohal on üldarvestuses kaheksandal kohal olev My-Car X-35 Mod Tauno Tõnuse juhtimisel ning kolmas on Credit 24 Salona 38 IBC Sailing Eero Pankiga roolis, üldarvestuses üheksandal.

Tulemused https://data.orc.org/public/WEV.dll?action=index&eventid=WORLD21

Laupäeval algab esimene lühirajasõit keskpäeval ja soovijad saavad Piritalt seda heitlust laevaga ka vaatama minna. Pealtvaatajate laev viib huvilised Piritalt võistlusalale väljudes kell 11:30 Piritalt Olümpiatule platsi servas olevalt kailt. Palume kohal olla 15 minutit varem. Pardale pääseb vaid vaktsineerimise või negatiivset testitulemust kinnitava tõendiga. Pardal kommenteerivad võistlust Ants Väinsalu ja Lauri Väinsalu – mõlemad läbi ja lõhki purjetajad, kes kommenteerisid ka Tokyo Olümpiamängude purjetamisvõistlusi. Laeva opereerib Sunlines Cruises ja pileteid saab osta siit https://bron.sunlines.eu/?page=2&lng=et&item=11&date=08/11/2021

Jahtide liikumist saab reaalajas jälgida GPS-träkkimise abil, mida Karla Auto O.K. toel vahendab Sportrec https://www.orcworlds2021.com/live-tracking .

Videoproduktsiooni partner Telia jäädvustab sündmuse ja toob iga võistluspäeva kokkuvõtted Inspira telekanalis vaatajateni ajavahemikus 10.-14. augusti õhtul kell 20. Kokkuvõtteid saab online’is vaadata ka Postimees.ee kanalil. Auhinnatseremoonia on otseülekandena samuti jälgitav Postimees.ee kanalil. https://sport.postimees.ee/section/659

Kogu programm on leitav MMi kodulehel https://www.orcworlds2021.com/schedule

Alexela ORC avamerepurjetamise maailmameistrivõistlusi toetavad lisaks Alexelale Tallinna linn, Kultuuriministeerium, Sportland, Saku, Alter Marine, Amserv Toyota, Forus, Rotermann City, Pantaenius, Tactical Foodpack, Karla Auto O.K., Deinhard, Telia, Inspira, Postimees ja OneSails. MMi korraldajad on Kalevi Jahtklubi, Pärnu Jahtklubi, Tallinna Jahtklubi, Eesti Jahtklubide Liit ja Tallinna Olümpiapurjespordikeskus.

MMi parim valik piltidest
©Alexela ORC Worlds 2021 | ZGN
©Alexela ORC Worlds 2021 | Felix Diemer
©Alexela ORC Worlds 2021 | Janis Spurdzins

Pildigaleriid https://www.flickr.com/photos/kalevi-jahtklubi/albums

Alexela ORC MMi veebileht https://www.orcworlds2021.com/

Facebook https://www.facebook.com/orcestonia

Instagram https://www.instagram.com/orcworlds2021tallinn/

#alexela #orcworlds2021tallinn

Lisainfo:
Agnes Lill
Võistluse direktor
Alexela ORC avamerepurjetamise maailmameistrivõistlused
Tel: 5667 7232

Piret Salmistu
Võistluse info- ja meediajuht
Alexela ORC avamerepurjetamise maailmameistrivõistlused
Tel. 50 77217, e-mail: piret.salmistu@gmail.com