Peame kurbusega tõdema, et eile 25.juuli hommikul lahkus meie hulgast parimatele veteväljadele, meie klubi kauaaegne ja teenekas auliige
ENDEL VOOREMAA
Endel sündis 6.mail 1930 Saaremaal Kuressaares. Mere läheduses sündinud poisile oli kohe kaasa antud armastus vete vastu ja saarlaste töökus ning järjepidevus olid tal geenides.
Austus mere ja purjetamise ja jääpurjetamise vastu olid igikestvad. Kahjuks lõi sellesse pika pausi aga tollane Nõukogude võim, kes otsustas saata Endli pikemaks ajaks Siberisse asumisele. Siberist naasnuna sukeldus aga Endel taas aktiivselt purjetamisse ja jääpurjetamisse ning seda juba väga edukalt.
Kui 1968 a. tutvuti poolas DN jääpurjekaga, oli Endel esimeste hulgas, kes Eestis seda klassi viljelema hakkasid. Endli vääramatu töökus ja andekus oli eeskujuks meile kõigile. Endli tutvumine ja hilisem sõprus hollandlase Vim Ackeriga oli suureks abiks Eesti jääpurjetajate arengule ja pääsule maailmaareenile.
Endel ise suutis 5 korda võita NL meistrivõistlused, tulla 3 korda Euroopa meistriks ja võita DN klassi esimestel MM võistlustel hõbe medali. Ja lisaks veel palju muid medaleid. Väga suure panuse pani oma töökuse ja nõudlikkusega Endel Eesti DN jääpurjetajate arenemisel, olles meile kõigile suureks eeskujuks.
Täname Endel Vooremaad selle eest, mida ta meile on andnud ja jääme alati meenutama toredaid aegu koos temaga.
Head teed kulla sõber, klubiliige, treener, juhendaja, mentor, eestvedaja, abistaja, nõuandja….
Kalevi Jahtklubi
Langetasime klubilipu austusest Endel Vooremaa vastu.