Kallid klubikaaslased.

Meie seast on lahkunud üks vanema põlvkonna purjetajaid, kaugsõidu kapten Jaak Maasik. Jaak alustas purjetamisega 1952. aastal meie Jahtklubi noortesektsioonis. Harrastas nii purjetamist kui ka jääpurjetamist. Peale keskkooli lõpetamist jätkas Jaak õpinguid Tallinna Merekoolis laevajuhtimise erialal. Hiljem sõitis ta paljudel kaubalaevadel tüürimehena ja pikki aastaid Muhu väina praamil Tehumardi kaptenina. Õpingute ajal Tallinna Merekoolis organiseeris Jaak kursantidest tugeva purjetajate sektsiooni ja oli aktiivseks eestvedajaks Merekooli Jahtklubi loomisel ja ehitamisel Piritale. Ilus klubihoone hävines kahjuks Olümpia sadama ehituse käigus.
Kogu suurtest laevadest vaba aja pühendas ta avamere purjetamisele. Jaht Alfa kaptenina osales Jaak paljudel Muhu väina regattidel ja ka Baltimere karikvõistlustel, kus ta täitis ka meistersportlase normatiivi.
Viimastel aastatel pühendus Jaak Maasik oma energia Saaremaal noortele mereteadmisi ja oskusi õpetades, lugedes mitmetel laevajuhtide kursustel meresõiduks vajalikke teadmisi.
Mälestus alati rõõmsameelsest ja teotahtelisest meresõbrast jääb meile eeskujuks alatiseks.
Olgu veed ja tuuled seal teispoolsusel Jaagule sobivad!

Jahtklubi juhatus