Margus Kastehein, foto: Aivar Kullamaa

Eile, 21. septembril lahkus taevastele meredele Kalevi Jahtklubi liige, jahtlaev Lennuk kolmas tüürimees, jahtlaev LadyBird soodimees, usaldusväärne meeskonnaliige, sõber ja kamraad Margus Kastehein.

Kalevi Jahtklubi veteran- ja klubiliikmed on toonud välja järgmisi mõtisklusi ja järelhüüdeid ning oleme iga kirjutajaga samal lainel:

Mart Saarso: „Täna hommikul kell 6 LT lahkus meie hulgast tubli purjetaja Margus Kastehein, kes oli minu elukestvalt parim sõber ja jahtlaeva LENNUK kolmas tüürimees. Margus oli perfektsionist ja sel põhjusel tõsteti ta LENNUKi reisil enne igat ülesõitu masti toppi ja siis sentimeeter haaval allapoole, et ta kõik üle kontrolliks. Ma usaldasin teda rohkem, kui iseennast. Oli väärt mees!“

Tiit Pruuli: ´”Kui palju oleme Sinuga siinseid meresid koos sõitnud! Poolteist aastat ühes kajutis elanud. Öistes roolivahtides lobisenud ja unistanud. Toetanud teineteist tormis ja maapealkseski rajus. Ja nüüd, Kastekas, kui seisame ka teine teisel kaldal, siis tegelikult on seljad igavesti vastastikku koos. Nagu omal ajal Valparsisos.”

Jahtlaev Lennuk meeskond

Jaanus Nõgisto: “Tunnen irratsionaalset süütunnet, et jätsin talle ütlemata kui tähtis tema olemasolu on. Ja mitte ainult laevas. Ma oleks kaotanud nagu venna. On nii kuradi kurb.”

Erik-Niiles Kross: “Sul oli meie sõprade seas see ju lapsest saadik teravalt selge, kuidas on õige, stiilne, põhimõttekindel, aga ikkagi nii, et jääb hea tunne ja pärast tuleb naer peale.”

Klubikommete kohaselt langetasime klubilipu poolde masti kuni matusepäevani, mil saadame sõbra kellakongide saatel teele.

Avaldame kaastunnet kõikidele lähedastele ja sõpradele.

In Memoriam
Margus Kastehein
09.02.1964 – 21.09.2023