ESS Kalev Jahtklubi võõrustas laupäeval, 18. aprillil  Rahvusvahelise Purjetamisliidu (ISAF) president Carlo Crocet. Tema külaskäiku ja sõbralikku kohtumist Kalevi Jahtklubi liikmetega jääb meenutama klubihoone ette istutatud tamm.

Eesti_Purjetamise_Kongress_2015_250_web

Carlo Croce, kes saabus Tallinnasse juba neljapäeval, 16. aprillil, kohtus oma külaskäigu ajal kultuuriministri, Tallinna linna ja Eesti Olümpiakomitee juhtidega ning esines reedel purjetamise tulevikuperspektiividest kõneleva ettekandega esmakordselt toimunud Eesti Purjetamise Kongressil KUMUs.

Laupäeva hommikul tutvustas Crocele Tallinna vaatamisväärsusi Kalev Jahtklubi kommodoor Kalev Vapper näidates talle nii vanalinna kui ka meie mere- ja purjetamistraditsioone ning ajalugu tutvustavat Lennusadamat ja meremuuseumi. Croce, kes on ise Itaalias Genovas asuva meremuuseumi juhatuse liige, oli siinsest Lennusadama meremuuseumist vaimustuses ja eriti rõõmustas teda siinse purjetamise silmapaistva ajaloo ekspositsioon. Lennusadamast saabuti kaatriga üle lahe Tallinna siluetti vaadates Tallinna Olümpiapurjespordikeskuse (TOP) juurde, kus Crocet tervitasid Kalev Jahtklubi liikmed ja head sõbrad. 1980. aasta Tallinna olümpiaregatiks rajatud keskuses töötab täna kolm jahtklubi: ESS Kalev Jahtklubi, Tallinna Jahtklubi ning Rein Ottosoni Purjespordikool.

Eesti_Purjetamise_Kongress_2015_185_web

Lennusadamas

Eesti_Purjetamise_Kongress_2015_206_web

Olümpiatule juures

Eesti_Purjetamise_Kongress_2015_214_web

Sii pani Carlo Croce ise Beppe Croce TOPi nurgakivi 1976.a

 

Olümpiatule juures meenutati 1980.a Moskva suveolümpiamängude Tallinna purjeregati aega ja ajalugu. Kalev Vapper rõhutas, et ilma Kalev Jahtklubi liikmete lobitööta poleks toonane purjeregatt kindlasti Tallinnasse jõudnud ja suuresti toonaste aktivistide abiga sai kogu purjeregatt ka ette valmistatud ja läbi viidud. Eriliseks tegi TOP-i külastuse teadmine, et olümpiaregati ajal oli ISAF-i presidendiks Carlo Croce isa Beppe Croce, kes pani 1976. aasta mais TOP-ile ka nurgakivi. Nurgakivi koht vaadati üle ja jäädvustati muidugi ka pildile. Beppe Croce oli ISAF-i president aastail 1969-1986 ning tema mälestuseks antakse välja prestiižset ISAF Beppe Croce Trophy nimelist elutööauhinda.

Eesti_Purjetamise_Kongress_2015_239_web

Kalev Jahtklubi sadamas

Eesti_Purjetamise_Kongress_2015_244_web

Kalev Jahtklubi ette jäi Carlo Croce külaskäiku meenutama tema poolt istutatud tamm

Eesti_Purjetamise_Kongress_2015_251_web

Carlo Croce ja klubiülem Indrek Ilves

Eesti_Purjetamise_Kongress_2015_254_web

TOPist liiguti Kalev Jahtklubi sadamasse, kus käis vilgas jahtide hooajaks ettevalmistamine. Kalev Jahtklubi klubihoone ette istutas Carlo Croce koos klubiliikmetega tammepuu, mis jääb tema külaskäiku meenutama. Sellega jätkati Kalev Jahtklubi puude istutamise traditsiooni oluliste inimeste ja sündmuste jäädvustamiseks. Klubi Kapteni kajutis veedeti koos klubi juhatuse liikmete ja heade sõpradega tunnike sõbralikus vestluses, kus ta rõhutas et on siin seltskonnas meelsamini purjetaja kui ISAFi president. Croce esindas 1972. ja 1976.a suveolümpiamängudel Itaaliat klassis Lendav Hollandlane. Vestluse käigus meenutati taas nii Tallinnas toimunud olümpiapurjeregatti kui ka teisi olulisi sündmusi, nende hulgas ka reedel toimunud Eesti Purjetamise Kongressi, mida Croce leidis olevat suurepärase algatuse ja pidas vajalikuks sarnase kongressi korraldamise idee ka Itaalias ellu viia. Kalev Jahtklubi jääb Crocele meenutama aga jahtklubi sümboolikaga lips, mille ta kohe ka kaela sättis. Järgmine Croce külaskäik Tallinnasse ei pidavat laskma end kaua oodata.

Eesti_Purjetamise_Kongress_2015_256_web

Eesti_Purjetamise_Kongress_2015_272_web

Kapteni Kajutis

Eesti_Purjetamise_Kongress_2015_282_web

Carlo Crocele jääb Kalev Jahtklubi meenutama klubi sümboolikaga lips ja klubi rinnamärk

Tekst: Piret Salmistu

Fotod: Mardo Männimägi – Vaata kogu pildigaleriid SIIT