Maailma kõike laiema levikuga võistlusklass on J-70 ja sirgumas on plaan alustada ka Eestis selle väga atraktiivse ning populaarse One Design klassi üles ehitamist.

Kutsume kõiki purjetajaid selleteemalisele arutelule 14 Juuli kell 18:00 Kalevi Jahtklubi uue sadamahoone klubisaali.

Oma kogemusi jagavad Kalevi Jahtklubi Kommodor Tõnu Tõniste ja Mati Sepp.

J-70 on väga laia levikuga üle maailma ja põhjused miks selle jahiklassiga liituda oleks järgmised:

  1. J-Boats toetab väga laialdaselt sellele jahile peetavaid võistlusi ja osaleb aktiivselt J-70 promomisel üle maailma ning on aidanud ehitada üles laia levikuga võistlussarjad.
  2. Hind on väga taskukohane, jahi koos maanteekõlbliku treileriga saab kätte hinnaga alla 50000€
  3. Jahiklass on allutatud selgetele One Design klassi reeglitele, kus on analüüsitud võimalusi, mismoodi tagada võrdsemad tingimused kõigile ja näiteks poordi pealt kallutamise piirang lubab selle jahiga võistelda ka füüsiliselt vähem võimekamatel meeskondadel ning kui on teadmisi ja teravust, suudavad ka härrasmehed ja daamid selle paadiga kiiresti noortega võidu purjetada.
  4. J-70 harrastajad saavad valida väga laia võistlus kalendri vahel, kus kõik kontinendid on valikus ja paljudel suurematel regattidel nagu näiteks Copa Del Ray või Kiele Woche  on J-70 olemas One Design jahiklassina.
  5. Võistlusi peetakse eraldi amatööride ja proffesionaalide klassis, seega leiab igaüks endale konti mööda paraja võistlussarja, kus omasugustega saab mõõtu võtta.
  6. Jahi transport on odav, sest jaht mahub kergelt  40 jalasesse konteinerisse ja kontinendi piires saab liikuda maantekäruga. Lisaks on boonuseks kärul säilitamine ka jahtklubides, kus ei pea hooaja eest maksma kaikoha eest, vaid saab jahti tarbida just nii palju kui purjetamist hooajal plaanis on.
  7. Jaht on moderne ja kerge gennakerjaht, mis kihutab ja surfib ja samas on teda lihtne trimmida ja kallutada, seega saab jahiga hakkama iga meeskond kellel tahtmine olemas.
  8. Eestis on plaanis üles ehitada korralik kalender kus J-70 omanikud saaksid nii trenni teha kui võistelda ja vormi korjata, et välismaal ei peaks silmi maha lööma. Kui aga kodumaalt välja ei soovi minna, siis tuleb Eesti kalender piisavalt tihe et J-70 ga Eestis purjetamisest saab julgelt harrastuseks lugeda.