Uus-Meremaal Takapunas 29. novembril lõppenud Finn klassi maailmamestrivõistlustel, kust 11. koha ja Rio olümpiapääsmega naases koju Deniss Karpak, sai autasustamistseremoonia ajal teoks veel üks väärikas sündmus. Rahvusvahelise Finn Klassiliidu autahvlile (Hall of Fame) kanti kuldsete tähtedega Jüri Šaraškini nimi.

Nii inglane Richard Hart  kui ka Jüri Šaraškin liitusid valitud hulga nimedega, kes on andnud silmapaistva panuse klassi arengusse kas tehnilises, administratiivses või sportlikus vallas.

Jüri Šaraškin alustas purjetamist aastal 1952 ja alates 1962. aastast on ta olnud seotud Finn klassiga – esialgu purjetajana ja alates 1967. aastast ka mõõtjana. Ta tuli kahel korral Finn klassis Eesti meistriks (1968 ja 1970) ning alates aastast 1992 on Jüri olnud rahvusvahelise Finn klassi peamõõtja.  Tema teaduslik taust ja kogemus on võimaldanud tal arendada ja täiustada palju vahendeid ja meetodeid svertpaatide täielikuka ja täpseks mõõtmiseks. Tema suureks teeneks on olnud tänapäeva Finn-paatide täpse ja järjepideva mõõtmise tagamine nii, et paadid oleksid võisteldes võimalikult  sarnased.

Legendaarse Richard Harti kohta, kes võistles veel ka Tallinnas 2013.a toimunud Finn klassi MMil, saab pikemalt lugeda Finn klassi uudisest.

Nii Jüri kui Richardi nimed on nüüd igaveseks kantud selliste Finn klassi kangelaste, nagu Rickard Sarby (SWE), Paul Elvstrøm (DEN), Ben Ainslie (GBR), Gilbert Lamboley (FRA) ja Fredrik Lööf (SWE) kõrvale! Finn Klassiliidu tegevdirektor Corinne McKenzie andis mõlemale üle Finn klassi hõbedased rinnamärgid.

Palju õnne Jürile selle väärika tunnustuse eest!

http://www.finnclass.org/news/20-news/791-richard-hart-and-juri-saraskin-inducted-into-finn-class-hall-of-fame 

23309496091_9fc55f2147_c