3.-5. aprillil peeti Hollandis, Braassemermeeris 2015 Magic Marine Easter Regatta klassile Optimist. Eesti purjetajatest osalesid: Märten Mikk (ESS Kalev Jahtklubi ), Hendrik Holtsmann (Pärnu Jahtklubi), Mihkel Paal (ESS Kalev Jahtklubi), Kaarel Paal (ESS Kalev Jahtklubi), Randal Annus (ESS Kalev Jahtklubi), Markus Kostabi (Pärnu Jahtklubi). Kokku osales 231 purjetajat 17 riigist.

Magic Marine Easter Regatta 2015

Kui kahel esimesel regati päeval jagus tuult 6-7 meetrini sekundis, siis viimasel võistluspäeval jäi tuult napiks ja võistlejatel tuli tuult oodates merel tunde veeta. Õnneks pärastlõunal hakkas puhuma põhjatuul kiirusega kuni 8 sõlme, mis võimaldas korraldajatel hommikupoolikul hõbe- ja pronksfliidi katkestatud sõidud uuesti startida. Nii saadi võistlusseeria kokkuvõtteks kuldfliidi kontolr 10 sõitu koos kahe   mahaviskega halvima (üks kvalifikatsioonisõitudest ja teine pärast fliitidesse jagamist) ning hõbe- ja pronkslaevastikule 9 sõitu ühe mahaviskega.

Kaarel Paal KJK - Easter Regatta 2015

Kaarel Paal KJK – Magic Marine Easter Regatta 2015

Eestlaste parimana sõitis Kaarel Paal (KJK) välja seeria (27),8,2,3,20,7,(70),14,21,44 ja sai kokkuvõttes 119 punktiga kõrge 13. koha.

Teistest Eesti purjetajatest pääsesid hõbefliiti Märten Mikk ja Hendrik Holtsmann ning ülejäänud selgitasid paremust pronksfliidis. Regati kaksikvõit viidi Soome klubisse HSS, kus esikoht kuulus Lucas Karlemole ja teine koht Joakim Svinhufvudile. Kolmanda koha viis Rootsi Oscar Engström.

Tulemused

“Braassemermeeri järv on suurepärane õppekeskkond, kus Soome purjetajatel läks väga hästi . Siinsed tingimused olid uskumatult keerulised, mis nõuab,  et purjetajad oskavad hoida head paadi kiirust ja oskavad neid kombineerida ka taktikaliste teadmiste ja kannatlikkusega, “kommenteeris Soome meeskonna treener Sam McKenzie. 2015.a tähistab Easter Regatta 30. aastapäeva. Easter Regatta’t on viimased 10 aastat toetanud Hollandi tehnilise purjetamise riiete ettevõte Magic Marine. Sündmus on maailmatasemel ja tuntud kõrge purjetamiskvaliteedi poolest, kus on samal ajal ka lõbus kogu purjetajate perel.

Võistluse veebileht

Bunny Sunday