Kalev jahtklubi jaht Forte ja Ingrid Puusta kandideerivad EOK “Aasta sportlane 2015″ tiitlile. Kutsume kõiki klubiliikmeid ja meresõpru hääletama nende poolt!

Eesti Olümpiakomitee avas oma kodulehel (www.eok.ee) keskkonna, kus kõik spordisõbrad saavad osaleda Eesti 2015. aasta nais- ja meessportlase, võistkonna ning treeneri valimisel.

Spordiaasta edukamad selgitatakse välja rahvahääletuse, spordiajakirjanike ning spordialaliitude häälte põhjal. Interneti hääletuskeskkond spordifännidele asub EOK kodulehel www.eok.ee ja mis on avatud kuni 20. detsembri südaööni. Veebilehel saab teha valiku ja hääletada oma lemmikute poolt järgmistes kategooriates: Aasta meessportlane, Aasta naissportlane, Aasta võistkond ja Aasta treener.

Aasta sportlane 2015″ kandidaadid on:
Aasta meessportlane 2015
Aasta naissportlane 2015
Aasta võistkond 2015
Aasta treener 2015

Spordiaasta laureaadid kuulutatakse välja 27. detsembril Nordea Kontserdimajas toimuval galaõhtul „Spordiaasta tähed 2015“.

Eestis on aasta sportlasi valitud juba 80 aastat, esimeseks aasta sportlaseks valiti 1933. aastal kaugushüppaja Nikolai Küttis. Alates 1955. aastast on parimate valimine olnud järjepidev traditsioon, mida on aja jooksul täiustatud: 1967. aastast valitakse eraldi Aasta mees- ja naissportlast, 1969. aastal lisandus Aasta võistkond ning 1988. aastal Aasta treener.

Aasta parimad selguvad rahva, spordialaliitude ja spordiajakirjanike küsitlusringide kokkuvõtete liitmisel. Võrdse skoori korral võidab spordiajakirjanike hääletusel kõrgema koha saanud nominent.

Eesti spordi katusorganisatsioonina seisab Eesti Olümpiakomitee ausa mängu põhimõtete ja olümpiaväärtuste eest. EOK tagab tippsportlaste ettevalmistuse ja osalemise tiitlivõistlustel, viib ellu noorsportlastele suunatud järelkasvuprogramme ning suurendab positiivsete eeskujude kaudu liikumisharrastuse kandepinda.

Team Forte 2015

Team Forte 2015

EOK tööd toetavad suures osas Eesti ettevõtted. EOK sponsorid on Elion Ettevõtted, EMT, ERGO, Ilves Extra, JCDecaux, Monton, NIKE, Olympic Casino Eesti, Paf, Silberauto.