0t5a6989

Juba teist aastat järjest lõpetas Kalev Jahtklubi järjekordse, 68. purjetamishooaja koostööpartner Auto Forte esindussalongis Tallinnas. Pidulikumas õhkkonnas võeti kokku klubis aasta jooksul tehtud asjad, tunnustati parimaid väärikate purjetamistulemuste eest ning tänati kõiki, kes klubi tegevustesse erineval moel panustanud. Valiti Aasta Kapten, Aasta Soodimees, Aasta Tegu ja Aasta Üllataja.

Kalev Vapper, Kalev Jahtklubi kommodoor andis oma tervituskõnega ülevaate Kalev Jahtklubi tegusast ja edukast hooajast nii merel kui maal. Tervitati 2016. Aastal Kalev Jahtklubisse astunud uusi liikmeid.

Tervitati 2016. Aastal Kalev Jahtklubisse astunud uusi liikmeid. - Foto Berit Hainoja

Tervitati 2016. aastal Kalev Jahtklubisse astunud uusi liikmeid. – Foto Berit Hainoja

Kalev Jahtklubi korraldamisel toimusid sel hooajal mitmed olulised regatid – rekordarvuline, 218 noorpurjetajaga  40. Spinnakeri regatt; 41 jahi osalusel Eesti ja Soome ORC klassi meistrivõistlused Baltic Offshore Week raames; 102 jahti ja 680 purjetajat kokku toonud A. Le Coq 59. Muhu Väina regatt, 26 riigi purjetajate osavõtuga Laser Radial noorte Euroopa meistrivõistlused, Marinepooli toetusel kolmapäevaregattide seeria, kus osales 95 alust ning Seiko toetusel avamerepurjetamise karikasari 63 jahi osavõtul.

slide7

Suure tunnustuse – EV Presidendi Valgetähe medali- pälvis Eesti purjespordi edendamise eest Eesti Folkbootide Flotilli eestvedaja Mikk Köösel. Klubi auliikmeks nimetati kinnistu ja akvatooriumi ostu ning akvatooriumi süvendamise projekti mootoriks ja vedajaks olnud Rasmus Schneider. Klubis tehtud asju sai üles loetud veel terve hulk ja neid on kõik klubiskäijad ka ise oma silmaga näinud. Nende tegude taga on kahtlemata nii klubiülem Renè Allik, töötajad Ado Tikerpäe, Mats Hunt, Mari Raus ja Kristel Tuulik kui ka klubiliikmetest tublid toetajad. Talveperioodil korraldati rida põnevaid klubiõhtuid ja teemakolmapäevakuid ning väikelaevajuhtide ja raadiosideoperaatorite koolituste vankrit vedas Madis Ausman.

Purjespordikoolis jätkusid treeningud Optimistidel, Zoom8-tel, Laseritel, RS Fevadel ning 29er-itel. Kommodoor tänas kahe purjespordikooli – Rein Ottosoni Purjespordikooli ja ESS Kalev Purjespordikooli – eestvedajaid Rein Ottosoni ja Mart Meielit ning koolide tublisid treenereid. Parimad Kalev Jahtklubi lipu all võistlevad noored purjetajad 2016.a hooajal olid Optimistil Karolin Härm; Zoom8-l Helen Pais, RS Feval Helen Ausman ja Helen Pais, Laser 4,7-l Henri Silluta ning 29er-il Kaarel ja Mihkel Paal. Eesti Jahtklubide Liidu Noorte tippspordi tabelis tõusis KJK Purjespordikool kolmandaks ja sai rohkem punkte kui kunagi varem.

slide19

59. A. Le Coq 59. Muhu Väina regatil osales Kalev Jahtklubist 44 jahti ja edukaima klubina toodi koju 10 medalit – 3 kulda, 3 hõbedat ja 4 pronksi. Baltic Offshore Week raames toimunud ORC klassi avamerepurjetamise Eesti ja Soome meistrivõistlustel osales 43 jahi hulgas 17 Kalev Jahtklubi jahti ja koju toodi kuus medalikomplekti kolmes grupis. Eesti Jahtklubide Liidu Avamerepurjetamise Edetabelis sai ORC klassis esikoha jaht Jazz Juss Ojala meeskonnaga ning kolmanda koha Premium Priit Tammemägi meeskonnaga, Folkbootide edetabelis sai teise koha Tiit Riisalo jaht Lind ning kolmanda koha Mikk Kööseli Greta.

Parimate avamerejahtidena tunnustati ORC tiitlivõistlustel edukalt esinenud jahte: B grupis maailmameistrivõistlustel Taanis viiendaks tulnud jahti Premium Priit Tammemägi meeskonnaga ning Euroopa meistrivõistlustelt Kreekas C grupis pronksmedalid Pärnu Jahtklubisse toonud Kalev Jahtklubi liikme Ott Kikkase jaht Sugari meeskonda. Parimaks jääpurjetajaks osutus juba mitmendat aastat järjest DN-klassis võistlev Vaiko Vooremaa, kelle kontole tuli sel aastal ka Parim välistulemus – DN-klassi maailmameistrivõistluste pronks. Sportpaadi Melges 24 meeskond Lenny, mille roolis Tõnu Tõniste ja meeskonnas Toomas Tõniste, Maiki Saaring, Tammo Otsasoo, Andres Rohtla, sai Parim Melges 24 2016 tiitli osaliseks. Lenny tõi Prantsusmaalt koju Melges 24 Corinthiani arvestuse Euroopa hõbeda, olles 57 jahi hulgas üldarvestuses viiendal kohal. Lisaks on Lenny ka Eesti ja Soome meister aastal 2016.

slide20

Maikuust oktoobrini kogunesid purjetajad kolmapäeviti Piritale, et kihutada võidu Marinepool -KJK kolmapäevaregattidel. Seeriavõistlusi toimus 20 korral ja neljas erinevas grupis osales nendel võidupurjetamistel rekordarv 95 mees- ja naiskonda.

2016. Marinepool -KJK kolmapäevaregattide parimateks 2016.a hooajal pärjati:

 1. ORC I grupp – 18 jahti
  Võitja – OLYMPIC – 124 punkti – Tiit Vihul ja meeskond
  II koht – FORTE – 117 punkti – Jaak Jõgi ja meeskond
  III koht – SUGAR 2 – 111 punkti – Jaan Akermann/Ott Kikkas ja meeskond
  ORC II grupp – 12 jahti
  Võitja – BRIGITTA-X – 145 punkti – Aleksandr Karboinov ja meeskond
  II koht – AMSERV TOYOTA ST – 123 punkti – Margus Žuravljov ja meeskond
  III koht – JAZZ – 119 punkti – Juss Ojala ja meeskond
  LYS I grupp – 22 jahti
  Võitja – FANATIC – 152 punkti – Ain-Eke Jalasto ja meeskond
  II koht – BLANCA – 130 punkti – Jaan Tiidemann ja meeskond
  III koht – LEILA – 121 punkti – Priit Põldmaa ja meeskond
  LYS II grupp – 43 jahti
  Võitja – MUINASJUTUKUNINGAS – 259 punkti – Jaanus Nõgisto ja meeskond
  II koht – VIRU – 245 punkti – Indrek Pikk ja meeskond
  III koht – KAIJA – 226 punkti – Annika Malva ja naiskond
Marinepool-KJK kolmapäevaregattide ORC I grupi esikolmik - foto Berit Hainoja

Marinepool-KJK kolmapäevaregattide ORC I grupi esikolmik – foto Berit Hainoja

Teine läbi hooaja kestev võistlussari oli  KJK Avamerepurjetamise Karikavõistlus SEIKO Cup, mille lõpptulemus kujunes viiel nädalavahetusel purjetatud regati põhjal. Kolme arvestusgrupi lõikes sai merel näha 63 alust.

 1. aasta SEIKO Cup KJK karikasarja parimad gruppide kaupa:
  ORC grupp – 23 jahti
  Võitja – KATARIINA II – EST646 54 punkti – Aivar Tuulberg ja meeskond
  II koht – FORTE – EST475 45,5 punkti   – Jaak Jõgi ja meeskond
  III koht – SUGAR 2 – EST711 42,5 punkti   – Ott Kikkas/Jaan Akermann ja meeskond
  LYS I grupp – 14 jahti
  Võitja – BLANCA – EST73  16 punkti – Jaan Tiidemann ja meeskond
  II koht – LEILA – EST242 12 punkti – Priit Põldmaa ja meeskond
  III koht – VESILEENU – EST157 12 punkti – Kristo Timberg ja meeskond
  LYS II grupp – 26 jahti
  Võitja – LIND – EST32  33 punkti – Tiit Riisalo ja meeskond
  II koht – GRETA – EST5 33 punkti – Mikk Köösel ja meeskond
  III koht – SVEA – EST23 33 punkti – Hard Perk ja meeskond
SEIKO CUP 2016 LYS II grupi esikolmik - foto Berit Hainoja

SEIKO CUP 2016 LYS II grupi esikolmik – foto Berit Hainoja

Kommodoor Kalev Vapper tänas oma klubi pidulikul koosviibimisel hooaja tegemistele kaasa aidanud toetajaid, töötajaid, võistlusametnikke ja teisi tublisid abilisi ning tutvustas põgusalt järgmiste aastate plaane ja tegemisi, millest olulisemad on rahvusvahelise suurvõistluse mõõtme saavutanud 41. Spinnakeri regatt Optimistidele ja Zoom8-tele, ning loomulikult A. Le Coq 60. Muhu Väina juubeliregatt koostöös Pärnu Jahtklubi ja Saaremaa Merispordi Seltsiga.

slide45

Klubi on äärmiselt tänulik nii suurte kui ka väiksemate ettevõtete ja eraisikute toetusele nii klubi tegemistele kui ka suuremate sündmuste õnnestumisel. Eraldi tänas klubiülem Renè Allik Piret Salmistu’t ja Andri Meius’t nende panuse eest klubi tegevusse.

Klubi on äärmiselt tänulik nii suurte kui ka väiksemate ettevõtete ja eraisikute toetusele nii klubi tegemistele kui ka suuremate sündmuste õnnestumisel. Pildil Auto Forte juhatuse esimees Raido Toonekurg. Foto Berit Hainoja.

Klubi on äärmiselt tänulik nii suurte kui ka väiksemate ettevõtete ja eraisikute toetusele nii klubi tegemistele kui ka suuremate sündmuste õnnestumisel. Pildil Auto Forte juhatuse esimees Raido Toonekurg. Foto Berit Hainoja.

Kogu hooaja vältel toetasid Kalev Jahtklubi tegevusi ja erinevate regattide läbiviimist järgmised toetajad ja koostööpartnerid:  Auto Forte, Marinepool, Ramm Ehitus, Balti Kella AS – SEIKO, Jakari Marine, LHV, A. Le Coq, LTT, Veeteede Amet, Reval Café, Postimees/Eesti Meedia, Sportland/Helly Hansen, North Sails, OneSails, Smarta, Sadolin, Overall, Dermoshop, Tallinna Linn, Tallinna Vabatahtlik Merepääste, Pärnu Jahtklubi, Saaremaa Merispordi Selts, Eesti Jahtklubide Liit, EVAK (Eesti Väikesadamate Arenduskeskus).

Traditsiooniliselt valiti Aasta Kapten, Aasta Soodimees, Aasta Tegu ja Aasta Üllataja. Laudkondade hääletustulemuste põhjal läks Aasta Kapteni tiitel parima Melges 24 tiitli pälvinud meeskonna kapten Tõnu Tõnistele. Aasta Soodimehe tiitli pälvis nii avamerejahi Premium soodimees kui ka Match Race Euroopa Meistrivõistlustelt hõbemedali saanud Ago Rebane. Aasta Tegu 2016 tiitli vääriliseks hääletati A. Le Coq 59. Muhu Väina regati korraldamine, sest seekord tõi regatt purjetajad ka kaheks päevaks Kalev Jahtklubi sadamasse. Tunnustuse võttis vastu regati direktor Indrek Ilves. Aasta Üllataja tiitli sai jahtlaev Evelyn III.

0t5a7229

Aasta Tegu 2016 tiitli vääriliseks hääletati A. Le Coq 59. Muhu Väina regati korraldamine, sest seekord tõi regatt purjetajad ka kaheks päevaks Kalev Jahtklubi sadamasse. Tunnustuse võttis vastu regati direktor Indrek Ilves. Foto Berit Hainoja

Aasta Tegu 2016 tiitli vääriliseks hääletati A. Le Coq 59. Muhu Väina regati korraldamine, sest seekord tõi regatt purjetajad ka kaheks päevaks Kalev Jahtklubi sadamasse. Tunnustuse võttis vastu regati direktor Indrek Ilves. Foto Berit Hainoja

Aasta Üllataja tiitli sai jahtlaev Evelyn III. Foto Berit Hainoja

Aasta Üllataja tiitli sai jahtlaev Evelyn III. Foto Berit Hainoja

Tekst: Piret Salmistu  

Fotogalerii: Berit Hainoja