Aastatepikkust traditsiooni järgides avati 1. mail Kalevi Jahtklubi 69. purjetamishooaeg. Kõigepealt pidulikus võtmes klubi lipuväljakul ja siis jätkates juba merel hooaja esimese regatiga, milleks oli Kalevi Jahtklubi avamerepurjetamise karikasarja Seiko Cup Hooaja Avavõistlus. Päikseline kevadpäev soosis mõlemat sündmust igati.

Lipuväljak_01052017

Keskpäevaks kogunes Kalevi Jahtklubi lipuväljakule kena hulk klubiliikmeid ja meresõpru, et pärast pikka talvehooaega taas heisata lipumasti klubi lipp. Kommodoor Kalev Vapper meenutas tervituskõnes hea sõnaga klubi möödunud aasta ja viimase aja tegemisi ning heitis pilgu ka algava hooaja toimetustele nii maal kui ka merel.

kjklogo258x116

Koos klubi nime värskenduskuuriga – klubi ametlik nimi on nüüd Kalevi Jahtklubi ilma ESS lühendita selle ees – saab olulise täienduse ka paar aastat tagasi alanud sadamalaiendamise protsess. Uued ujuvkaid purjespordikeskuse poolses basseinis võimaldavad Kalevi Jahtklubi sadamat kodusadamaks pidada oluliselt suuremal hulgal purjetajatel kui seni. Olulise laienduse sai ka klubihoone, kuhu talve jooksul ehitati restorani pikendusena klubiruum, mis veel viimast viimistlust klubi ajaloo näol seintele ootab.

Merel on selle hooaja suuremateks ettevõtmisteks ja korraldamisteks kindlasti 60ndat juubelit tähistav A. Le Coq Muhu Väina regatt, 41. Spinnakeri regatt Optimistidele ja Zoom8-tele, Kuldseekli regatt ja kindlasti ka Kalevi Jahtklubi avamerepurjetajate kaks tõsisemat mõõduvõtmise sarja – Marinepool-KJK Kolmapäevaregatt ja Seiko Cup 2017. Kolmapäevaregatist osavõtt on viimasel ajal jõudsalt kasvanud ning koos Kalevi Jahtklubi purjetajatega on stardijoonel alati ka tugevat konkurentsi pakkuvad Pärnu ja teiste jahtklubide meeskonnad, ning oma arvuka osavõtuga on kolmapäevaregatt hämmingut tekitanud ka paljudes välismaa purjetajates.

Spinnaker-logo-41-269x95px Muhu-Regatt-A-Le-Coq-logo-2017-EST-KJK-web-269x95px
SEIKO_CUP-2017 14543882_1434867363196634_5872159439220450982_o

Lisaks tublidele purjespordikooli kasvandikele ja avamerepurjetajatele on Kalevi Jahtklubile igal aastal kuulsust ja au toonud ka Melges 24 purjetajad, kelle hulgas Eestile 470 klassis purjetades kahed olümpiamedalid toonud kaksikvennad Tõnu ja Toomas Tõniste tähistasid hiljuti oma 50ndaid juubeleid. Nendele kuulus ka klubi lipu heiskamise au. Klubi austas oma kuulsaid kasvandikke aga toreda pingi kinkimisega, millel nende saavutusi meenutav plaat ning mis „anti neile üle“ vana ja hea kuuenda kuuri ees, kust lisaks Tõnistetele on sirgunud terve plejaad suurepäraseid purjetajaid.

IMG_4208

IMG_4224

Fotogalerii purjetamishooaja avamisest – (c) Piret Salmistu / Gerli Tooming

Pärast pidulikuma osa lõppu kibeles suur hulk purjetajaid aga merele, kus maha pidada selle aasta esimene regatt – Kalevi Jahtklubi avamerepurjetamise karikasarja Seiko Cup Hooaja Avavõistlus. Alles paar päeva varem suure lumetormiga vette pandud jahtidelt oli lumi jõudnud ära sulada ning mõnus päikseline kevadilm pakkus igati toredad tingimused purjetamiseks. 7-9 m/s puhunud läänetuul tegi merele reipad lained „väikese jänesega“ ning peavõistlusjuht Kalju Kirss saatis 18 võistlema asunud jahti stardialalt Rannahoone lähistel Paljassaare Põhjapoini, kust väiksematel jahtidel tuli tagasi purjetades suunduda finišisse ja suurtel ORC klassi jahtidel veel tagasistardialale jõudes pöörduda Katariina kai idapoini ja tagasi. Võistluse käigus otsustas võistlusjuht aga suurte jahtide rada lühendada ja nii läbisid kõik grupid sama raja olles merele poolteist kuni kaks tundi.

IMG_6308

DSC_8365

Seiko Cup 2017 Avavõistlus 01-05-2017 (c)Piret Salmistu/Gerli Tooming

Aivar Tuulbergi Katariina II EST646 – Seiko Cup 2017 Avavõistlus 01-05-2017 (c)Gerli Tooming

ORC grupis olid üheksa osaleva jahi hulgas jõujooned selged – kaksikvõidu võtsid hiljuti 2016 ORC Euroopa Meistrivõistluste kuld- ja hõbemedalid endale võitnud Pärnu Jahtklubi meeskonnad. Vastne Euroopa meister, Aivar Tuulbergi Katariina II Karl-Hannes Taguga roolis, kes möödunud aastal sellesama karikasarja võidu võttis, kinnitas oma paremust Ott Kikkase Sugar 2 ees kahekümne seitsme sekundilise edumaaga korrigeeritud ajas. Sugar 2, mille roolis Jaan Akermann,  oli omakorda parem kolmanda aja välja sõitnud Aleksandr Karboinovi meeskonnast Brigitta-X kiirem kuueteistkümne sekundi võrra.

IMG_6386

ESTLYS 2 grupis oli seekord merel vaid kaks jahti ja siin oli kiirem Hando Sutteri meeskond jahil Berta pakkudes teise poodiumikoha Kalevi Jahtklubi klubiülem René Alliku meeskonnale jahil Elise.

IMG_6370

Kõige väiksemate jahtide ehk ESTLYS I grupis alustas hooaega Avavõistlusega seitse meeskonda. Siin grupis on avaldatud tulemused aga hetkel esialgsed, kuna küsimus tekkis võistlusraja erineva läbimise ehk erinevate pöördemärkide võtmise osas sama grupi jahtide hulgas ja vastavalt heastustaotlusele arutab seda juhtumit kokkukutsutav protestikomitee lähiajal. Võistluskomitee loodab selle küsimuse klaarida enne järgmist Seiko Cup 2017 osavõistlust, mis toimub juba kahe nädala pärast ning kus kahepäevase võistluse käigus on võimalik lühirajal võisteldes erakordselt hästi treenida taktikaid ja manöövreid.

DSC_8281

Tulemused

Fotod Avavõistlusest – (c) Gerli Tooming

Fotod Avavõistlusest ja saginast sadamas – Aleksandr Abrosimov

Tekst: Piret Salmistu